Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

posiadam dwa 256GB dyski Samsung PM961 a chcę mieć jeden :) Co polecacie z 500gb NVme? 8200 pro, 970 Evo plus czy jeszcze coś innego?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Warty rozważenia jest Corsair Force MP510. Ja bym już szedł w 1 TB. :lol2:

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie znalazłem bardziej odpowiedniego wątku więc tutaj zadam swoje pytanko. Mam płytę Asus Z87-PRO i chciałbym do niej podpiąć dysk PCI-E np. Plextor PX-512M9PeY. Na jednej stronie piszą że to dysk PCI-e a na innej że M2, a wiem że M2 na Z87 się nie bootują. Dlatego powiedzcie czy ten dysk będzie bootowalny na mojej płycie? Jeżeli nie to podpowiedzcie jakiś dysk tej wielkości pod PCI-e który będzie działać.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam, nie znalazłem bardziej odpowiedniego wątku więc tutaj zadam swoje pytanko. Mam płytę Asus Z87-PRO i chciałbym do niej podpiąć dysk PCI-E np. Plextor PX-512M9PeY. Na jednej stronie piszą że to dysk PCI-e a na innej że M2, a wiem że M2 na Z87 się nie bootują. Dlatego powiedzcie czy ten dysk będzie bootowalny na mojej płycie? Jeżeli nie to podpowiedzcie jakiś dysk tej wielkości pod PCI-e który będzie działać.

 

to dysk M.2 na adapterze HHHL PCIe (jak zresztą pisze w opisie) - mam ten dysk i jest naprawdę wart swej ceny :)

post-605423-15487012977466_thumb.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dysk M.2 na adapterze HHHL PCIe (jak zresztą pisze w opisie) - mam ten dysk i jest naprawdę wart swej ceny :)

 

kolego ten dysk będzie się bootował z systemem na mojej płycie ASUS Z87 PRO

Edytowane przez Krzysiek23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to dysk M.2 na adapterze HHHL PCIe (jak zresztą pisze w opisie) - mam ten dysk i jest naprawdę wart swej ceny :)

 

Dodaj radiator bo Ci się chyba przegrzewa i throtluje NVME :) Transfery spadają w ATTO Read. Zielone kreski powinny być coraz dłuższe a na do pewnego momentu i później tej samej długości. U Ciebie mimo zwiększania rozmiaru próbki po dłuższym teście transfery zaczęły spadać.

 

A jeżeli masz dysk z radiatorem, to może thermal pady nie mają styku? Coś jest dziwnego tam.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodaj radiator bo Ci się chyba przegrzewa i throtluje NVME :) Transfery spadają w ATTO Read. Zielone kreski powinny być coraz dłuższe a na do pewnego momentu i później tej samej długości. U Ciebie mimo zwiększania rozmiaru próbki po dłuższym teście transfery zaczęły spadać.

 

A jeżeli masz dysk z radiatorem, to może thermal pady nie mają styku? Coś jest dziwnego tam.

 

Również uważam, że dysk thermalthrottluje.

 

Zastanawiam się nad dyskiem NVMe w tym roku i nie wiem jaki wybrać, bo z testów, które widziałem w necie, to tylko Corsair MP 510 nie throttluje.

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Radiator M.2 kosztuje 20-50zl w zależności co wybierzesz.

 

Throtling wówczas nie istnieje.

 

Cena - szybkość - wytrzymałość MP510 i 8200

Szybkość - wytrzymałość Samsungi PRO

Pojemność - Cena Intel 660p

 

Generalnie wszystko jest "przestarzałe". W ciągu pół roku do roku powinno się rozruszać sporo na transferach i IOPsach za sprawą PCIE 4.0

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Generalnie wszystko jest "przestarzałe". W ciągu pół roku do roku powinno się rozruszać sporo na transferach i IOPsach za sprawą PCIE 4.0

 

Jakieś info na ten temat??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://ithardware.pl/aktualnosci/phison_e16_pierwszy_kontroler_ssd_pcie_4_0_zapowiada_duzy_skok_wydajnosci-8319.html

 

W skrócie przeciętny TLC ma przeganiać Samsunga 970 Pro w transferach i IOPsach. A że kaganiec będzie zdjęty, to jeszcze jest sporo możliwości na popis innych firm. Pewnie Samsung 980 Pro ( lub jak tam go nazwą ) będzie nieźle zamiatał ;)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://ithardware.pl/aktualnosci/phison_e16_pierwszy_kontroler_ssd_pcie_4_0_zapowiada_duzy_skok_wydajnosci-8319.html

 

W skrócie przeciętny TLC ma przeganiać Samsunga 970 Pro w transferach i IOPsach. A że kaganiec będzie zdjęty, to jeszcze jest sporo możliwości na popis innych firm. Pewnie Samsung 980 Pro ( lub jak tam go nazwą ) będzie nieźle zamiatał ;)

 

W teorii wygląda to pięknie. Pozostają dwa pytania:

Kiedy wyjdą pierwsze dyski na PCI 4.0??

Czy poradzą sobie z thermal throttlingiem??

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W teorii wygląda to pięknie. Pozostają dwa pytania:

Kiedy wyjdą pierwsze dyski na PCI 4.0??

Czy poradzą sobie z thermal throttlingiem??

 

 

1 - " Pierwsze dyski z PS5016-E16 trafić mają na rynek w trzecim kwartale tego roku. "

 

2 -

https://www.youtube.com/watch?v=DHDJsitxN_Y

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny test. Nie widziałem go.

 

Prawda jest taka, że nawet ten za 5 doloców wystarczy aby nie było throtlingu na NVME.

 

Ek coś słabo wypadł tutaj. W innych testach lepiej się spisywał. Może to kwestia innego modelu testowego dysku. Tutaj EK przegrał z jednostronnymi radiatorami mimo iż opatula dyski z dwóch stron.

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się Minciu czy taki radiator schłodzi w stopniu zapewniającym brak thermal throttlingu taki dysk jak Samsung 970 Pro i jego następcy :hmm:

Edytowane przez Passt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Fajny test. Nie widziałem go.

 

Prawda jest taka, że nawet ten za 5 doloców wystarczy aby nie było throtlingu na NVME.

 

Ek coś słabo wypadł tutaj. W innych testach lepiej się spisywał. Może to kwestia innego modelu testowego dysku. Tutaj EK przegrał z jednostronnymi radiatorami mimo iż opatula dyski z dwóch stron.

Jakie masz temperatury SK Hynix PC400 w swoim PC?

 

Tak pytam z ciekawości bo sam teraz mam stacjonarkę od jesieni z siga

 

IDLE:ok. 20 stopni i poniżej w domu to ok. 41 stopni a gdy cieplej to z 48 stopni

GRY:z 65 stopni

 

Gdzieś wyczytałem jako ciekawostkę że NVME szkodzą niskie temp.i optymalna temp.pracy to 60 stopni

 

Nie wiem co o tym myśleć

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja mam różne temperatury na dyskach :D Ale mam chłodzenie wodne z 360mm chłodnicą na froncie.

 

Zastanawiam się czy nie odwrócić ciągu w budzie i wszystkie chłodnice dać na OUT. I tak trzeba czasem przedmuchać wnętrze.

 

CrystalDiskInfo pokazuje mi 45 i 60 *C w Idle, ale nie wiem z których sensorów sobie czyta. Musiałbym odpalić HwInfo.

 

Dzisiaj walczyłem z SSDkami bo jeden z dysków ma włączone buforowanie. I za cholerę nie wiem jak je wyłączyć. Już jestem bliski reinstalki systemu bo mnie to denerwuje.

 

Wydaje mi się, że jeden z radatorów mam źle założony albo program miesza odczyty temperatur.

 

Z tymi NAND jest jakoś tak, że one nie lubią być ani za ciepłe ani za zimne. Kontroler natomiast im zimniej tym lepiej jak procesor w komputerze:)

 

Zastanawiam się Minciu czy taki radiator schłodzi w stopniu zapewniającym brak thermal throttlingu taki dysk jak Samsung 970 Pro i jego następcy :hmm:

 

 

Im wyższa temperatura dysku bez radiatora, tym większy spadek jest z radiatorem. Więc spokojnie ogarnie każdego NVME.

 

Ostatnio nowe NVME są bardziej energooszczędne. Nieco mniej się grzeją mimo lepszych transferów. Jak przejdziemy na PCIE 4.0 i będą dyski zdolne przerzucać 50% szybciej dane, to pewnie znowu zrobi się gorąco :D

 

 

Testowałem u siebie, thermalpad między dyskiem a PCB adaptera NVME/PCIE obniżył mi temperature o 10*C :) Jeszcze przed montażem radiatora na czy thermalpada na górze. Sam pad pod dyskiem.

 

Pytasz czy da radę jakiś radiator ogarnąć NVME? Z palcem w nosie :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ;)

 

A jak tam ze zużyciem SK Hynix PC400 ?

 

U mnie po niemal roku tak(ale mam wrażenie że źle odczytuje ilość przepracowanych godzin bo mam WD red i ma ponad 1500H w kilka miesięcy no od wt., 23 paź 2018, 12:13 dokaładnie kiedy go zamówiłem)

 

3c65436d62f1b1bbd48255996712b16e_orig.jpg

bdcd9d1619e9bcf71d911e768ef495b1_orig.jpg

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zerknąć jutro ale pewnie podobnie jak u Ciebie mam :) Przynajmniej na jednym z dysków.

 

Czas przepracowany raczej wygląda OK. Jest proporcjonalnie większy tak samo jak ilość włączeń dysku.

 

Przy okazji temperaturę sprawdź lepiej w HwInfo, dla pewności że patrzysz w kontroler a nie w nand :)

Edytowane przez Minciu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mogę zerknąć jutro ale pewnie podobnie jak u Ciebie mam :) Przynajmniej na jednym z dysków.

 

Czas przepracowany raczej wygląda OK. Jest proporcjonalnie większy tak samo jak ilość włączeń dysku.

 

Przy okazji temperaturę sprawdź lepiej w HwInfo, dla pewności że patrzysz w kontroler a nie w nand :)

 

 

2d02a2c726c0.jpg

Edytowane przez Killer85

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 57 jednak A nie 40.

 

Sprawdź sobie nowszą wersję crystaldiskinfo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli 57 jednak A nie 40.

Sprawdź sobie nowszą wersję crystaldiskinfo.

Mam 8.00 jak widać...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A thermalpada masz jednego czy różnych grubości dobrane? Ja u siebie chyba różne grubości dawałem do kontroler miał inna wysokość niż kości.

 

będę musiał sobie sprawdzić dokładniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam inne właśnie z tego powodu...

 

Wobec tego która temperatura jest realna?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jeżeli tak będzie to trochę bez sensu czekać z zakupem. Spodziewałem się po zapowiedziach że przyrosty będą znaczne.... A zapadła decyzja o zbieraniu drobnych żeby za rok (chwilę po debiucie 50xx jak już ceny się unormują) zrobić przesiadkę na coś nowszego. 
    • Bezprawie dostrzegają w Europie. Sytuacja w Polsce jest poważna. Rząd Donalda Tuska, przyjaciela Macrona i von der Leyen, prześladuje sędziów, media i konserwatywnych polityków - stwierdził w mediach społecznościowych francuski europoseł Nicolas Bay. Polityk zaznacza, że "to ważny atak na praworządność, ale brukselska Komisja nie wydaje się być tym poruszona".    
    • N4P zamiast N3, to już wiemy co użyje desktopowy potworek, dodatkowo jak poskładamy wszystkie przecieki do kupy to wyjdzie coś takiego.   GB202 N4P 800mm2+ 192SM 128MB L2 512bit 28Gb/s GDDR7 1792GB/s   Większość wzrostu wydajności dostaniemy dzięki GDDR7 oraz cache, z pociętego 72MB do pełnego 128MB.         
    • PiS ma sektę która co by się nie działo i tak na nich zagłosuje. I ten beton 25% będzie się trzymał. Rządzący albo będą coś robić albo ludzie zwyczajnie odpłyną, nie zagłosują. Obecnie rządzący przez kilka miesięcy zrobili wielkie nic. Fikołki i wygibasy na różne strony. Nawet konkursów na państwowe stanowiska nie przywrócili. Nie zlikwidowali nadmiarowych etatów w ssp tylko powsadzali swoich. Głównie 3D bo PSL od dawna na głodzie ale dalej to idzie na konto koalicji. TVP i radio razem z nastoma dodatkowymi kanałami jak były tak są. Jeszcze brakuje poparcia dla obecnego prezydenta Krakowa i Wrocławia przez KO.  
    • Crashowanie od czasu do czasu (driver timeout lub czarny ekran z możliwym recoverem od minuty do ~pięciu )  na kartach AMD to norma była dla wielu osób przez jakieś ostatnie 2 lata, bo AMD ma problem z kompatylnością z praktycznie nikomu niepotrzebną funkcją windowsa, która jest domyślnie włączona (MPO ). Starczy tylko ściągnąć i uruchomić plik wyłączający MPO, który przygotowała nvidia, bo kiedyś też takie problemy ta marka miała (zresztą czasem słychać, że u niektórych na starszych kartach nvidii wciąż jest ten problem ) https://nvidia.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/5157/~/after-upSpam wyslij raport-to-nvidia-game-ready-driver-461.09-or-newer%2C-some-desktop-apps Niektórzy piszą, że AMD jakiś czas temu już ten problem ogarnęło, ale nie jestem przekonany (przynajmniej parę miesięcy temu wciąż widziałem narzekania niektórych ), osobiście mam wyłączone MPO i nie widzę potrzeby go włączać i sprawdzać czy naprawdę AMD w końcu to ogarnęło. Generalnie to najlepiej po zakupie karty mieć komp włączony codziennie jak najdłużej i jak są problemy to robić zwrot, bo niestety wadliwe karty istnieją.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...