Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Maciej Łysek

Zakup Routera zamiast TP-LINK TL-WR1043ND jaki polecacie do 600zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam router TL-WR1043ND v.2 i zamierzam go zmienić ponieważ się kończy i teraz chce kupić Router Lepszy od tego TP-LINKA .Chciałbym aby nowy router był w najnowszej technologii i obsługiwał technologie 802.11ac.Cena jaką chce przeznaczyć to do 500zł maksymalnie 600zł Proszę o poradę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totolink A3002RU, Netis WF2780, TP-LINK Archer C5, Asus RT-AC1200G+. I chyba nie ma czasu więcej wydawać kasy, bo skoro do tej pory masz TL-WR1043ND v2, to więcej nie potrzeba.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Totolink A3002RU, Netis WF2780, TP-LINK Archer C5, Asus RT-AC1200G+. I chyba nie ma czasu więcej wydawać kasy, bo skoro do tej pory masz TL-WR1043ND v2, to więcej nie potrzeba.

 

Posiadam TL-WR1043ND v2 ale mam go już dość i teraz zamierzam kupić router wyższej półki i mam zamiar kupić ASUS ASUS RT-AC68U Wiem że kosztuje powyżej 600zł ale myślę że to dobry sprzęt Tp-Linka już na pewno nie kupie oraz Netisa bo miałem Netisa 2533 wiozłem go na testy i zaraz go oddałem dlatego myśle że wydam raz a będę miał go na wiele lat Tp-Link każdy jeden u mnie wytrzymał max 3lata zawsze problem z zawieszaniem się.A co myślisz o tym ASUS RT-AC68U?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wgraj na własną odpowiedzialność openwrt i taki asus na orginalnym firmware jest totalnym szmelcem.

 

Zamieniasz papuc na lac wr1043 na ac68 :E to sie włącza minutę na orginalnym firmware słabiej niż 1043 na openwrt... do ac linksys z orginalnie wgranym ddwrt albo zyxel który ma od razu dobrą kartę na mini pcie lub inny. W asusach nie działa nawet QOS :E Tam możesz wgrać w asusie alternatywne oprogramowanie np merlin i tak jest lipa...

 

Na wszystkich masz to samo do dziś nic nie poprawili testowałam i rt 68 prywatny filmik jak to smiga dla sportu supportowego

 

wszystkie te firmy maja w d.upie uzytkownia co im nie zgłosić i tak nie poprawią ;) od geneko za grube pieniądze gdzie wlezisz nie znając hasła poprzez dlinka, alcatela konczywszy na teltonice, poprzez asusa który ma w dupie uzytkownika...

 

To co masz to wystarcza, jak za słabo wgraj z ekone openwrt

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że w Twoim przypadku zrobi to samo co router za 200zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Decyzja zapadła i padło ostatecznie na Router ASUS RT-AC68U router już zamówiony jak dotrze to opisze jak się sprawuje dziękuje za podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zaznaczyc ze pytasz o opinie i zamawiasz router ktory nikt Ci nie polecil, sam mialem tplinka 1043 w bialej wersji starszej i zmienilem go tylko dlatego ze nie mial 1Gb na WANie, zmienilem na totlinka przytaczanego wczesniej i szczerze jest super, zasieg super a jest to router dual band, za 600zl domowy router to przerost formy nad trescia

 

nie wiem co Cie przekonalo do jego zakupu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chcialbym zaznaczyc ze pytasz o opinie i zamawiasz router ktory nikt Ci nie polecil, sam mialem tplinka 1043 w bialej wersji starszej i zmienilem go tylko dlatego ze nie mial 1Gb na WANie, zmienilem na totlinka przytaczanego wczesniej i szczerze jest super, zasieg super a jest to router dual band, za 600zl domowy router to przerost formy nad trescia

 

nie wiem co Cie przekonalo do jego zakupu

 

Nie ufam nie znanym firmą bo firma totlink jest mi całkowicie obca być może jest i bardzo dobra firma ale ja nigdy nie kupuje nie znanych firm nie powiem bo może ta firma jest na prawdę super.Co skłoniło mnie do zakupu ASUS RT AC68U 1.To Opinie 2.ilość opinii 3.Duża ilość sprzedaży 4.oraz polecany przez monterów internetu5.Renomowana Firma ASUS to mnie skłoniło do zakupu jak dotrze to podzielę się opinią.Co do Tp-Linka jestem zawiedziony wszystkie tp linki jakie miałem miały ten sam problem zawieszanie się posiadałem router jeden z pierwszych firmy edimax jeszcze bez wi fi działał u mnie ponad 5 lat ale zachciało się wi fi to zmieniłem wszyscy polecali tylko Tp-Link no i kupiłem no ładnie wi fi itd.Super było ale cieszyłem sie pierwszym routerem firmy tp link 3lata ale wiadomo kiedyś nie było tyle urządzeń na wi fi był tylko jeden laptop.A jak wiadomo technologia się rozwija i przybywa urządzeń.I zobaczymy jak dotrze ten Asus Co z niego za router.Proszę sobie poczyta c opinie o tp linkach wszystkie routery nie ważne za jaką cenę czy za 100zł czy 500 czy nawet za wyższą cenę wszystkie jak jeden mają problem z rozcieńczaniem internetu oraz zawieszaniu się na moje firma tp link powinna wsiąść się ostro do pracy i zrobić jeden a porządny model a nie obudowa stara taka jak w 1043nd i zmieniają tylko parametry i kasa w górę zrobili by jeden model a porządny i czytam fora to dużo osób zmienia tp linka na inną firmę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak tp link byl najpopularniejszym routerami to dziwne ze mozna trafic na tyle opinii negatywnych, ja posiadalem 1043nd naprawde dlugo i nie mialem z nim zadnych problemow, wystarczylo upgrade softu do najnowszego zrobic

 

a co do nieznania firmy to monterzy internetu to sa ludzie ktorzy tylko go montuja a potem maja to gdzies bo kto inny zajmuje sie utrzymaniem tego, nie widzialem zeby jakakolwiek firma dawala routery Asusa jako koncowe urzadzenie,

 

chodzi mi tylko i wylacznie o to ze jak kupujesz router za 600 zl to musisz wykorzystac jego funkcje a Ty go kupujesz tylko dlatego ze to Asus i kosztuje 600 zl gdzie za 1/4 cene tego routera kupilbys router ktory spelnia Twoje wymagania,

 

zrobilbys "research" na rynku to bys podjal swiadoma decyzje a takto kupujesz bo ktos kupil

 

moim zdaniem to blad i szkoda kasy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Router Przetestowany jak na razie spisuje sie dobrze.I nie ma co porównywać Asusa RT-AC68U z Tp-Linkiem TL-WR1043ND v.2 .Asus wygrywa pod każdym względem mocna strona Asusa to 5Ghz co do zasięgu Asusa to sieć 2,4Ghz jest o wiele lepsza niż w Tp-Linku a sieć 5Ghz ma dość słaby zasięg ale jak na razie mi to nie przeszkadza.Dodam że wszystkie urządzenia jakie posiadam obecnie w domu działają na 5Ghz jak na razie nie żałuje zakupu żałuje że nie zmieniłem routera wcześniej z 5Ghz największe różnice widać na oglądaniu filmów na YouTube 4k przy wysyłaniu dużych plików rozmów online itp.Z mojej strony jak na razie polecam Asusa :-)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

[..]Z mojej strony jak na razie polecam Asusa :-)

Ale to wynika z tego że przeszedłeś na 5GHz a nie z tego że to Asus... Urządzenie za 1/3 kwoty zrobiłoby dokładnie to samo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak naprawdę, w uproszczeniu,ten ASUS od twojego dotychczasowego TL-WR1043ND v.2, różni się tym, że ma standard "ac". Wykorzystasz go tylko wtedy, jeśli w urządzeniach odbiorczych też masz ac. Poza tym, różnica w zasięgu, jeśli jakaś w ogóle będzie to bardzo subtelna. Praw fizyki nie oszukasz. Praktycznie te same anteny i ta sama moc sygnału. Asus za to będzie pożerał Ci dużo prądu, i bardzo długo się uruchamiał. Ma bardzo szeroką funkcjonalność ale trzeba mieć duże potrzeby i umieć je wykorzystać by zakup miał sens. Kupowanie go do zwykłego rozsyłania WIFI jest przerostem formy nad treścią. Chyba, że masz dużo kasy i lubisz kupować drogi sprzęt dla samego jego posiadania. Do typowych domowych zastosowań, w zupełności wystarczy ASUS RT-AC1200G+. Jest o połowę tańszy a w zakresie, który zapewne będziesz wykorzystywał, zapewne w 100% Cię zadowoli i zaoferuje dokładnie to samo co AC68U.

 

Wiele osób spodziewa się, że jak kupią router 2-3 razy droższy od dotychczasowego, to zapewni on również 2-3 razy większy zasięg i podobnie wyższe transfery. To poważny błąd, bo najczęściej zasięg i transfery są porównywalne albo dosłownie takie same. Duuuużo lepszy efekt można uzyskać zmieniając lokalizację routera lub instalując dodatkowy punkt dostępu. Już czasem, przesunięcie takiego TP-LInka o pół metra w bok potrafi dać, 2-razy większy efekt niż wymiana go na 3-razy droższego ASUSA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat różnica w zasięgu powinna być zauważalna w przypadku pasma 5.0 GHz, przesiadałem się z TL-WR1043v1 na TL-WDR4300 ostatecznie teraz jest Asus RT-AC66U_B1 i w końcu mam na balkonie porządny zasięg i przyzwoite parametry łącza, teraz nawet 4 piętra w dół pod budynkiem mam zasięg, wcześniej to nie było osiągalne. Oczywiście u mnie sieci Wifi jest od zaorania i każdy kanał jest wypchany po brzegi. Czas uruchamiania po ostatnich aktualizacjach nie jest idealny ale w okolicach 40 sekund do osiągnięcia, przy tym spore możliwości na fabrycznym sofcie, zwłaszcza w kwestii wykorzystania dysków przenośnych. Pobór prądu nie taki straszny więcej ciągnie modem operatora :E

 

Do RT-AC68U bym nie dopłacał nie ma sensu AC66U_B1 praktycznie to samo oferuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio testowałem RT-AC68U to wstawał ponad 2 minuty i pobierał co najmniej 12W z gniazdka w trakcie "nic nierobienia". Przy ruchu sieciowym pobór wyraźnie rósł.

TL-WR1043ND pobiera połowę z tego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak ostatnio testowałem RT-AC68U to wstawał ponad 2 minuty i pobierał co najmniej 12W z gniazdka w trakcie "nic nierobienia". Przy ruchu sieciowym pobór wyraźnie rósł.

TL-WR1043ND pobiera połowę z tego.

 

U mnie Łączenie z internecie jest szybsze niż w TL-WR1043ND i dodatkowo zaważyłem szybsze drukowanie znaczy się jeżeli kliknę na komputerze drukuj to drukarka tą informacje szybciej otrzymuje i druk jest automatycznie szybszy.Co do poboru energii to nie sprawdzałem ale trzeba zaznaczyć to że Asus RT-AC68U posiada dwu rdzeniowy procesor to wiadomo że pobór energi elektrycznej może być wyższy a za tym router staje się wydajniejszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Akurat różnica w zasięgu powinna być zauważalna w przypadku pasma 5.0 GHz, przesiadałem się z TL-WR1043v1 na TL-WDR4300 ostatecznie teraz jest Asus RT-AC66U_B1 i w końcu mam na balkonie porządny zasięg i przyzwoite parametry łącza, teraz nawet 4 piętra w dół pod budynkiem mam zasięg, wcześniej to nie było osiągalne. Oczywiście u mnie sieci Wifi jest od zaorania i każdy kanał jest wypchany po brzegi. Czas uruchamiania po ostatnich aktualizacjach nie jest idealny ale w okolicach 40 sekund do osiągnięcia, przy tym spore możliwości na fabrycznym sofcie, zwłaszcza w kwestii wykorzystania dysków przenośnych. Pobór prądu nie taki straszny więcej ciągnie modem operatora :E

 

Do RT-AC68U bym nie dopłacał nie ma sensu AC66U_B1 praktycznie to samo oferuje.

 

Też się zastanawiałem czy warto dołożyć do tego RT-68U ale ostatecznie stwierdziłem że router kupuje się na lata nie na chwilę dlatego wolałem dołożyć przesiadka z Tp-Link TL-WR1043v2 dla mnie okazała się sukcesem jestem jak na razie zadowolony i myślę że tak pozostanie i nie będę zmieniał go przez parę ładnych lat.Bo ja nigdy nie zmieniam czegoś co działa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie Łączenie z internecie jest szybsze niż w TL-WR1043ND i dodatkowo zaważyłem szybsze drukowanie znaczy się jeżeli kliknę na komputerze drukuj to drukarka tą informacje szybciej otrzymuje i druk jest automatycznie szybszy.[..]

Bo to wynika z tego że łączysz się po AC gdzie masz szybszy transfer niż na N. Na tańszym routerze też byś to osiągnął...

 

[..] i myślę że tak pozostanie i nie będę zmieniał go przez parę ładnych lat.

Kolejne błędne myślenie, bo za chwilę wejdzie nowy standard xc, a do tego weszło nowe szyfrowanie WPA3 i będziesz znów zmieniał sprzęt...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kolejne błędne myślenie, bo za chwilę wejdzie nowy standard xc, a do tego weszło nowe szyfrowanie WPA3 i będziesz znów zmieniał sprzęt...

 

Dopóki nie poradzą sobie należycie z problemem wysokiego tłumienia wyższych częstotliwości sieci bezprzewodowych to nowy standard za dużo nie pomoże po za zwiększeniem prędkości, a AC na dzień dzisiejszy spokojnie wystarczy do łącz 700-500 Mb/s.

Jedynym realnie potrzebnym elementem rzeczywiście może być szyfrowanie WPA3 ale i bez tego można się obejść włączając filtrowanie MAC adresów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo to wynika z tego że łączysz się po AC gdzie masz szybszy transfer niż na N. Na tańszym routerze też byś to osiągnął...

 

 

Kolejne błędne myślenie, bo za chwilę wejdzie nowy standard xc, a do tego weszło nowe szyfrowanie WPA3 i będziesz znów zmieniał sprzęt...

 

Oj raczej nie zmienię bo musiał bym zmienić kompa a tego na pewno nie zrobię bo kupiłem go w 2018r i posiada standard AC tak jak telefon i Tv minie na pewno parę lat zanim nowy standard w ogóle wejdzie na dobre i zaczną produkować urządzenia zgodne z nowym standardem AX to minie Ładny kawał trochę czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku kompa już nie kupisz, ale sprzęt wymienia się po 3-4 latach. Po prostu taki mamy postęp technologiczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym roku kompa już nie kupisz, ale sprzęt wymienia się po 3-4 latach. Po prostu taki mamy postęp technologiczny.

 

Komputer który kupiłem na pewno nie wymienię za szybko bo wydałem na niego sporo kasy i technologicznie jestem na 4 lata do przodu Procesor I7 8Generacji 32gb ram do tego karta radeon RX550 W grę ewentualnie wchodziła by modyfikacja poprzedniego laptopa miałem 6 lat i tego myślę że też tyle go potrzymam jak nie dłużej

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś na 4 lata do przodu, tylko za 4 lata będziesz musiał zmieniać sprzęt. A tak z ciekawości, z jaką prędkością łączy się ten laptop z WiFi na 5GHz: 433 czy 867Mbps?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jesteś na 4 lata do przodu, tylko za 4 lata będziesz musiał zmieniać sprzęt. A tak z ciekawości, z jaką prędkością łączy się ten laptop z WiFi na 5GHz: 433 czy 867Mbps?

 

433 Mbps

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

433 Mbps

No widzisz, kupiłeś wypas router(3x433=1299 czyli ~1300Mbps), a laptop może max tylko 1/3 (433Mbps)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

...

Jedynym realnie potrzebnym elementem rzeczywiście może być szyfrowanie WPA3 ale i bez tego można się obejść włączając filtrowanie MAC adresów.

Tylko, że filtrowanie mac, to zabezpieczenie na poziomie berka kucanego a przynajmniej tak twierdziły różne sieciowe portale już wiele lat temu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...