Forum PCLab.pl: Windows 10 phone, Lumia 950 na androida - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Windows 10 phone, Lumia 950 na androida Przenoszenie -->Wszystkich<-- danych

#1 Użytkownik jest niedostępny   Xebap 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 25 Styczeń 2019 - 15:59

Witam

Jako, że uszkodzeniu uległ aparat w lumii 950 zmuszony byłem wymienić telefon na Huawei P20 z androidem i tu pojawił się problem.

Problemu z samymi kontaktami i zdjęciami nie ma, ale co z sms, wpisami w kalendarzu, notatkami?

dziękuję za pomoc

Xebap

#2 Użytkownik jest niedostępny   KorniszonZBeki3 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 25 Styczeń 2019 - 16:02

jak byłes zalogowany na koncie ms to pobierasz apki od ms na androida i sie logujesz i masz.

#3 Użytkownik jest niedostępny   Xebap 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 25 Styczeń 2019 - 18:49

Zobacz postKorniszonZBeki3, o 25 Styczeń 2019 - 16:02, napisał(a):

jak byłes zalogowany na koncie ms to pobierasz apki od ms na androida i sie logujesz i masz.

Byłem i jestem, ale jakie to by miały być te aplikacje? jedyna aplikacja to "microsoft onenote" z notatkami a co dalej jeśli chodzi o całą zawartość wiadomości czyli o sms i ponad 200 wpisów w kalendarzu?

W Huawei P20 jest taka aplikacja jak "Phone Clone" która niby umożliwia zgranie wszystkiego od kontaktów, zdjęć, filmów, wpisów w kalendarzu, pobranych plików, historie itd itp lecz dotyczy to jedynie Iphone i Androida, nie ma tam w ogóle opcji zgrania z windows mobile/windows 10 mobile.

Ten post był edytowany przez Xebap dnia: 25 Styczeń 2019 - 18:57

#4 Użytkownik jest niedostępny   KorniszonZBeki3 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 26 Styczeń 2019 - 00:10

z tego co widze to w apce Microsoft outlok jest kalendarz, logujesz sie w niej i masz.

#5 Użytkownik jest niedostępny   Xebap 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 27 Styczeń 2019 - 20:10

Zobacz postKorniszonZBeki3, o 26 Styczeń 2019 - 00:10, napisał(a):

z tego co widzę to w apce Microsoft outlook jest kalendarz, logujesz się w niej i masz.

Dziękuję, tak zrobiłem, kalendarz jest który muszę i tak sprawdzać przez outlook, beznadziejne rozwiązanie zastosował MS no ale co zrobić, będize trzeba zacząc przepisywać wszystko do kalendarza z google.

Ale teraz sprawa kolejna która nie została jeszcze poruszona, co z sms?

Pozdrawiam

#6 Użytkownik jest niedostępny   KorniszonZBeki3 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Styczeń 2019 - 11:59

Smsy może da się przenieść na kartę sim, poszukaj w opcjach.

#7 Użytkownik jest dostępny   sisterhood 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 29 Styczeń 2019 - 12:06

Zobacz postXebap, o 27 Styczeń 2019 - 20:10, napisał(a):

Dziękuję, tak zrobiłem, kalendarz jest który muszę i tak sprawdzać przez outlook, beznadziejne rozwiązanie zastosował MS no ale co zrobić, będize trzeba zacząc przepisywać wszystko do kalendarza z google.

Ale teraz sprawa kolejna która nie została jeszcze poruszona, co z sms?

Pozdrawiam

Niestety, z kalendarzem też się męczyłem, robiłem wszystko w przeglądarce na komputerze. Skończyło się na tym, że przeniosłem cały kalendarz ręcznie.

Smsy olałem, było tego ponad 30 000 i nawet 950 miała problem aby zrobić kopię. Jak znajdziesz rozwiązanie, to proszę podrzuć (950 ciągle na chodzie).

#8 Użytkownik jest niedostępny   LeBomB 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 18 Czerwiec 2019 - 10:38

Zloty szpadel trochę, ale przyda się innym, którzy jeszcze się będą przesiadali jeżeli jeszcze takie dinozaury po mobilnym windowsie gdzieś są ;)

Smsy przenosi się aplikacją typu smsbackup itp. Do wyszukania w sklepie play.

Kalendarz synchronizuje się normalnie z kalendarzem google dodając konto MS w ustawieniach telefonu w sekcji konta. Ważne jest aby konto MS miało alias kończący się na @outlook.com jeżeli ktoś założył konto MS na swojego maila na wp, onecie czy gdzie tam indzie to po zalogowaniu się przez przeglądarkę na konto MS można dodać aliasy logowania na konto i tam ustala się alias kończący się na @outlook.com i nie trzeba zakładać dzięki temu nowego konta ;) Potem tym aliasem logujecie się w Androidzie i łączycie z tym kontem kalendarz google i tyle, wszystkie dane powinny zostać zsynchronizowane, a jeżeli chcecie to nawet przeniesione do kalendarza na koncie google.
Resztę danych można zsynchronizować choćby przez OneDrive do którego aplikacja też jest dostępna na Androida.

Strona 1 z 1