Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Buczek96

Prime95 ver. 26.6, problem i7-8700K

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

szukam cały czas informacji o problemie który mnie spotkał ale nigdzie nie mogę znaleźć.

Posiadam komputer z sygnaturki. Do tej pory miałem go podkręconego do 4,8 Ghz. Wszystko było ok.

Testowany w OCCT, Funmark, działał stabilnie. Grałem, pracowałem w Adobie Premier od maja tamtego roku, zero crashy, temp. 33-35 idle, w testach ok. 85 stopni, napięcie 1,290.

Dzisiaj postanowiłem założyć nową pastę Grizzly Kryonaut i jeszcze przed jej założeniem postanowiłem zrobić test w Prime95 gdyż o nim zapomniałem :)

Ustawiłem BLEND i start... może niecała minuta Windows zawisł. Ok.. podbiłem napięcie, obniżyłem Ghz.. 2 Próba, to samo.

Przeczytałem w necie aby ściągnąć wersje 26.6, tak zrobiłem ale oczywiście nic to nie dało. Postanowiłem założyć nową pastę. Chłodzenie poprawiło się w obciążeniu o parę stopni ale błąd oczywiście dalej wywala.

 

I teraz najlepsze, wyłączyłem w biosie całe podkręcenie, płyta główna ustawiona fabrycznie. Włączam test i od razu zero kontaktu z komputerem, wszystko przestaje działać i tak stoi w nieskończoność.

 

Czy to normalne, że Prime95 wywala na fabrycznych ustawieniach?

 

Nie wiem co mam robić bo kurde dopóki go nie włączyłem i sprawdzałem w innych to cały rok normalnie korzystałem z kompa i było OK.

 

Jeśli ktoś mógłby mi odpowiedzieć na moje pytanie będę bardzo wdzięczny.

 

Pozdr.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A sprawdź w innych sytuacjach czyli "Grałem, pracowałem w Adobie Premier od maja tamtego roku, zero crashy itp"

 

Jak będzie ok, to możesz olać problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwie się najbardziej, że na ustawieniach fabrycznych od razu jest crush.

Czy możliwe, że coś mu nie pasuje w moim systemie? Szukałem w necie ale wszędzie ludzie mają problemy po OC a nie przed...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prime najbardziej męczy proca, nigdy nie będziesz miał takiego obciążenia w normalnych warunkach. U mnie 2500k stabilnie chodził przez 4 lata na 5ghz a prime'a nie przechodził, też zawsze był crash. Potem zmieniłem na 2600k też parę lat bez crasha/blues screena na 4.8ghz a prime'a nigdy w życiu nie przejdzie.

Inne testy occt itp wszystko śmiga bez problemu, oprócz primea

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

Sprobuj jeszcze Y-crunchera, on jest chyba najbardziej wrazliwy na procka i pamiec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W każdym programie wszystko OK, tylko Prime95 wywala, za waszą poradą przestaję się tym przejmować.

Dzięki za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego prime95 to najlepszy test stabilności. Jak sprzęt przejdzie przynajmniej godzinę testowana pime 95 to można powiedzieć, że jest sabilny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz model plyty glownej ? Pamietaj, ze Prime smaży procki a to sie przeklada na pobor mocy i widocznie problemem jest sekcja zasilania

Albo slaba, albo cos z nią nie tak / nie jest dostatecznie chlodzona badz nie daj boze niechcacy sie przekrzywilo/naruszylo radiator

 

Druga sprawa to moze byc taka, ze procek ma problem z AVX - albo wada, albo problem ze stykami (o ile AVX wykorzystuje dodatkowe piny, nie wiem). Sprawdz co sie dzieje np. w OCCT z AVX

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jaki masz model plyty glownej ? Pamietaj, ze Prime smaży procki a to sie przeklada na pobor mocy i widocznie problemem jest sekcja zasilania

Albo slaba, albo cos z nią nie tak / nie jest dostatecznie chlodzona badz nie daj boze niechcacy sie przekrzywilo/naruszylo radiator

 

Druga sprawa to moze byc taka, ze procek ma problem z AVX - albo wada, albo problem ze stykami (o ile AVX wykorzystuje dodatkowe piny, nie wiem). Sprawdz co sie dzieje np. w OCCT z AVX

 

Model płyty głównej taki jak w sygnaturce: Gigabyte Z370 AORUS Gaming 7, pastę nakładałem 2 tygodnie temu (Thermal Grizzly) obniżyła temperatury o parę stopni.

W OCCT z AVX wszystko ok, temperatury przy podkręceniu 4,7 Ghz max 80-83 stopnie. Napięcie 1.224. Wykorzystanie pamięci 90%.

Prime95 dalej wywala od razu, nawet na ustawieniach fabrycznych, bez podkręcania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...