Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adriss123

Epson vs. Brother. Która drukarka lepsza?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, ostatnio padł mój stary Samsung SCX-4500, więc zacząłem rozglądać się za nową drukarką. Bardzo spodobały mi się te modele:


  •  
  • EPSON WORKFORCE WF-2750DWF
  • Brother InkBenefit DCP-J105

 

I stąd moje pytanie, która lepsza? Drukuję okazjonalnie - czasami po 50 stron dziennie, czasami mam przestój na 2 tyg. Drukuję głównie tekst, ale obrazy też się zdarzają, dlatego odrzuciłem lasery mono i kolorowe (ceny tonerów tych drugich :o ). Czytałem, że głowica w Epsonie lubi się zapychać i zasychać, a Brother musi cały czas być pod prądem,aby mógł się czyścić. Jak ew. wygląda czyszczenie takiego zaschniętego tuszu? Czy czyszczenie głowicy z poziomu komputera pomaga?

 

Dziękuję za wszelką pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kupując drukarkę też rozważałem te modele i z tego co pamiętam wychodziły w rachunku plusów i minusów podobnie (epsdon duplex - brother tańsze zamienniki), z tym zapychaniem i zasychaniem to najczescie jest podobno powodowane przez tanie zamienniki - ja tylko na takich drukuję, z doświadczeń ze starszego brothera to mogę napisać iż czyści się w nocy ;) Czyszczenie z poziomu komputera pomaga jak zaczynają się jakieś smugi - to sprawdzone ;) na zasychanie - nie mam pojęcia mi nigdy nie zaschły najtańsze zamienniki chociaż że latem drukarka na urlopach stała raz chyba z 3 tyg bez prądu w gorącym mieszkaniu ;) Skończyło się padnięciem głowicy i wymianą na canona 7250 ze względu na jakość/cenę/szybkość drukowania zdjęć... żeby nie przewaga w tych kategoriach to pewnie bym miał którąś z powyższych... żeby ten brother miał duplex byłby super :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dopłać do epson l382 i masz drukarkę z CIS = dolewasz atrament i tyle.

Na butelce oryginalnej epsona za 14zł czarnej np spokojnie 8-10k stron tekstu.

Mam ich w miejscu pracy pod soba 20+ i jak na razie zero awarii od 1.5 roku, dolewam rzadko bardzo tuszy a jak już trzeba to sa MEGA TANIE.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja w pracy posiadam Brother laserową, szybka, bezawaryjna, wifi lub kabel, jakos druku zarówno w kolorze jak i w czarnym na przyzwoitym poziomie i zamieniki tanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tych dwóch modeli zdecydowanie bardziej polecam Brothera. Sam posiadam od dobrych paru lat wcześniejszy model i do tej pory żadnych przykrych niespodzianek. Nie ma najmniejszego problemu z zamiennikami, łatwo je kupić, drukarka bez problemu współpracuje z nimi. Jeżeli chodzi o zasychanie tuszy, to już kwestia samych zamienników, ja polecam do tego modelu Activejet - najlepszy stosunek jakości do ceny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie sprawdziłbym jeszcze Epson L3151. Przykładowo tusz czarny C13T00S14A to koszt ok. 27 zł. za oryginał wiec eksploatacyjne wypada podobnie do Brothera.

Duży plus epsona to możliwość druku z urządzeń mobilnych. Sama drukarka jest mała i kompaktowa a samo napełnianie pojemników jest dosyć proste i wygodne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej kwocie sprawdziłbym jeszcze Epson L3151. Przykładowo tusz czarny C13T00S14A to koszt ok. 27 zł. za oryginał wiec eksploatacyjne wypada podobnie do Brothera.

Duży plus epsona to możliwość druku z urządzeń mobilnych. Sama drukarka jest mała i kompaktowa a samo napełnianie pojemników jest dosyć proste i wygodne.

z urządzeń mobilnych i na brotherze możesz drukować, wystarczy odpowiednia apka ;) chyba głównie rozchodzi się tu o dostępność tanich zamienników, do brothera wiem że producenci szybko wypuszczają, jak jest z epsonem to nie wiem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W poprzedniej firmie miałem 2 Brothery i zawsze po gwarancji siadała głowica. Pierwsza śmigała na zamiennikach ActiveJet, a w drugiej tylko na najtańszych chińczykach. Mam obecnie Epsona L382 i nie przewiduje eksperymentowania z zamiennikami przy tak śmiesznych cenach oryginałów. Może po gwarancji się zastanowię, ale te tusze musiały by być wyraźnie tańsze, z resztą wtedy to już się zwróci ze 2 razy :)

Drukarka jest przyjemna w obsłudze, nie mam żadnych problemów ze sterownikami jak z moim laserowym HP po WiFi, nie wiem co mu odbijało.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...