Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

astonmarcin

Telewizor 55" OLED lub 65" LED netflix, filmy do ~5000-5500

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

Przymierzamy się do kupna telewizora do nowego mieszkania, od ostatniego czasu trochę się pozmieniało.

 

 

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 20-23m^2

2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 2,5-2,7m

3. Ile osób zasiada przed telewizorem? Z reguły dwie.

4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Głównie na wprost, czasem delikatnie pod kątem.

5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Będzie wisieć.

6. Jak słońce świeci w pokoju? W pokoju są okna na północ i na wschód.

Telewizor będzie stał bokiem do okien wychodzących na wschód i naprzeciw okien wychodzących na północ.

7. Jaki masz obecnie telewizor? Aktualnie żaden, używamy laptopa ;p

8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Dobry obraz, niezawodna konstrukcja, płynność działania

9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Netflix, HBO GO (i/lub podobne), YT, Laptop (okazjonalnie jakaś gra, typu fifa czy DiRT), z czasem być może coś w stylu mibox'a i może kiedyś konsola(ale to raczej odległa przyszłość)

10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? laptop, może kiedyś mibox lub konsola

11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? Z reguły 2-3, w weekendy może być trochę więcej (max ok 6h).

12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? Ciężko powiedzieć, w przypadku laptopa wolę matową, ale często pracuję pod światło, a telewizor będzie oglądany raczej wieczorami, więc nie powinno byc tego problemu.

13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Filmy, seriale, od czasu do czasu jakiś sport

14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak, czasami YT, etc.

15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola Bardzo sporadycznie

16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Popołudnia, wieczory, godzina 16,17+.

17. Preferencje co do wielkości? Myślę o 55", maksymalnie 65"

18. Co Cię denerwuje w telewizorach? Słaby obraz, wolno działający system, zawieszenia

19. Preferencje co do marki? Nie mam preferencji

20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 5000, maksymalnie coś ok. 5500, chyba że przekonacie mnie, że naprawdę jest coś co warto kupić i dopłacić jeszcze troszkę, ale raczej wolałbym się zmieścić w tym budżecie :)

 

Ogólnie podsumowując to szukamy telewizora, który sprawdzi się głównie przy oglądaniu seriali/ filmów.

Załączam Wam zdjęcie miejsca, gdzie będzie stał telewizor:

 

 

https://imgur.com/a/gcuGRUt

 

 

Jest to zabudowa meblowa, jeszcze nieskończona, ale zaznaczyłem na ścianie taśmą malarską obrys telewizora 55" i 65".

Teraz nasuwa się pytanie, w przypadku 65" zostaje po bokach tylko po ok. 1cm, bo mam na szerokość ~147,5 cm. Czy to nie będzie za mało? Telewizor będzie wisiał, więc można go trochę wysunąć do przodu, ale zastanawiam się, czy jest to wykonalne, żeby go tak powiesić ? Czy jednak jest za mało miejsca na 65" ?

 

W tym budżecie widziałem teraz LG OLED 65B8 za ~4900zł, myślę, że jeśli chodzi o 55" to pewnie w tym budżecie nic lepszego nie znajdę??

Z drugiej strony kusi mnie jednak, żeby kupić 65". Odległość tak jak pisałem to tak ~2,5 - 2,7 m,

więc fajnie byłoby pójść w 65", ew. 60" ? Ale z tego co widzę, to 60" nie jest popularną wielkością i nie wiem czy coś sensownego znajdę w tym rozmiarze ?

 

Jeśli 65" by się zmieścił i jest to realne, żeby go zamontować, to pytanie czy lepszy taki 55" OLED czy jakiś 65" LED?

No i proszę Was o propozycje konkretnych TV.

 

Z góry dzięki piękne za pomoc!

 

 

Pozdrawiam serdecznie

Marcin

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do takiej odległośći to tylko 65 a nawet 75. 55 odpada.

 

W tej cenie to albo ten oled jak nie boisz się wypalenia lub Samsung nu8002.

 

https://redcoon.pl/telewizory/telewizor-samsung-ue65nu8042t?utm_source=ceneo.pl&utm_medium=cpc&&utm_campaign=bid

 

 

Tylko czy te ok 1 cm z każdej strony nie będzie za mało ?

Co o tym myślisz?

Jeszcze w sumie słyszałem dobre opinie o Sony 60" XF8305

 

Masz tam w linku zdjęcie jak 65 się wpasowuje w zabudowę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak sony to tylko coś z seri Xf90.

83 to bieda hdr.

1cm powinno styknąć.

 

 

No to mam zagwozdkę i sam już nie wiem :/

 

Czyli zostają:

LG OLED55B8 za 4900

SAMSUNG UE65NU8042T 4700

SONY 60XF8305 za 4050

 

Wiadomo, że OLED najlepszy obraz, ale z drugiej strony większy ekran to też przyjemniejsze oglądanie.

w tym SONY 60" jedyne co mnie martwi to słaby HDR :/ bo ma tylko ok. 335 cd/m2 tak jak pisałeś To chyba trochę mało, co ?

Czy też nie ma tragedii i można go brać ?

 

Te Sony 65XF9005 to już tak >6500 trochę za dużo :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No hdr ma tylko w nazwie.

 

 

A słyszałem też argument, że materiałów HDR teraz nie ma dużo i nie warto na to zwracać uwagi?

Osobiście nie jestem rozeznany, ale kojarzę, że choćby na Netflixie chyba coraz więcej materiałów z tą technologią wychodzi?

 

Zastanawiam się czy najlepszą opcją nie będzie kupno 55" OLED, a za parę lat jak technologia się rozwinie to kupno jakiejś super 65", a tego poczciwego OLEDa do sypialni np.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pełno tego jest na Netflixie w filmach i serialach.

55 będzie za małe.

 

To brałbys w takim wypadku tego Samsunga 65? I rezygnowal z oleda?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...