Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

gucio6

Laptop do filmow i internetu max 3300zl

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam laptopa do korzystania z internetu, youtube, i ogladania filmow.

 

Zalezy mi bardzo przede wszystkim na bardzo eleganckim wygladzie cos pokroju zenbooka, vivobooka, msi ps czy acera spin.

Kolejnymi wymaganiami są:

-dysk ssd (czym sie rozni zwykly ssd od tego m. 2 pcie?)

-podswietlana klawiatura

 

Mniej istote ale tez fajnie gdyby bylo:

-czytnik lini papilarnych

-podswietlane logo (o ile to gdzies dostepne poza apple)

-jakies sygnowane glosniczki ala h/k, b&o

 

Dalej... Mysle ze moze byc to 14 lub 15 cali choc bardziej bym chyba wolal 14''

W tym budzecie celuje oczywiscie w 8gb ramu i procesor pokroju i5.

 

Opcja druga to taka zeby zejsc z ceny do poziomu 2000-2400 kosztem i3 i 4gb ramu.

 

Prosze o jakies ciekawe propozycje.

Nie interesuja mnie wypasione laptopy w zwyczajnej tandetnej czarnej szorstkiej obudowie ktore niczym poza parametrami nie zachecaja.

 

Jesli bedzie trzeba to moge ten budzet naciagnac o 200-300zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

yoga 520 - mam i sobie chwalę

 

14" fhd + dotyk, czytnik linii podświetlana klawa

 

zaczynając od okolic 2k z haczykiem i3/4GB/SSD idąc w górę do przyzwoitych wersji i3-i5/8gb/ssd :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Lenovo YOGA 530-14 i3-8130U/8GB/256/Win10 - 2849zł

Dobra dotykowa matryca IPS FullHD 14" z dobrymi kolorami i cienkim obramowaniem, solidne wykonanie (aluminiowe wnętrze), podświetlana klawiatura, 8GB RAM, szybki dysk SSD M.2 PCIe, Windows 10 w cenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
laptopa do korzystania z internetu, youtube, i ogladania filmow.
Opcja druga to taka zeby zejsc z ceny do poziomu 2000-2400 kosztem i3 i 4gb ramu.

 

Huawei MateBook D 14' Ryzen 5/8GB/256/Win10 FHD - 2599zł

Świetny wygląd, spasowanie aluminiowej obudowy. Matowa matryca IPS + Dolby Atmos W i 2 głośniki skierowane do góry (z 4) dają lepszą jakość dźwięku niż inne w tym przedziale cenowym. Pojemna bateria 57 Wh (>7000mAh czyli nawet 9-10 godzin). AMD Ryzen 5 2500U (4-rdzeniowy, 8-wątkowy) + wydajniejsza niż w proceosrach Intela grafika zintegrowana Vega 8.

 

HP Pavilion 15 i5-8265U/8GB/256/Win10 MX150 IPS (1,78kg) - 3 199,00 zł (rabat 300zł a model jest na rynku od 2 tygodni)

Model z końca 2018 r. z procesorami "Whiskey Lake-U". Matowa matryca IPS, aluminiowa obudowa z białym podświetleniem pod srebrny kolor obudowy, dysk SSD typu PCIe NVMe, 8GB w jednej kości + wolny slot (bez wlutowanego, dwa banki na RAM) oraz wolny slot na kolejny dysk 2,5" SATA (HDD lub drugi SSD - patrz instrukcja serwisowa). Wi-Fi AC (2x2), głośniki sygnowane Bang & Olufsen (skierowane do góry). Jest opcja załatwienia spory upust od HP (voucher rabatowy) jeśli posiadałeś w rodzinie lub wśród znajomych laptopa HP, można tez dokupić gwarancje do 3 lat.

 

PS uwaga bo są testy tego model ze słabą matryc HD (1366x768).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A co myslicie o MSI ps42? lub Acer Spin?

Zależy czy chcesz laptop z dotykowym ekranem, czy z matowym.

 

MSI PS42 i7-8550U/8GB/256/Win10X IPS - 3999zł

MSI PS 42 to w mojej opinii rewelacyjnie wykonany laptop z dobrą matową matrycą IPS.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dysk SSD PCIe jest wydajniejszy czyli posiada lepsze prędkości zapisu i odczytu od zwykłych dysków SSD, choć w warunkach domowych praktycznie tego nie odczujesz.

 

ASUS VivoBook S14 S430 i5-8250U/12GB/256SSD/Win10 3 199 zł

Matryca FULL HD IPS, procesor 8 generacji 4 rdzeniowy, aluminiowa obudowa w dość ciekawym designu, lekki mobilny, podświetlana klawiatura, wbudowany czytnik linii papilarnych.

 

Taniej ten sam model w konfiguracji z procesorem i3U 8 generacji, również wystarczy do domowego użytkowania.

ASUS VivoBook S14 S430 i3-8130U/8GB/240SSD/Win10 2 599 zł

Dodatkowo model posiada wolny slot na dysk SSD PCIe/SATA.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli może być laptop konwertowalny (2w1) to za ~ 3000zł masz w pełni wyposażonego i spełniającego Twoje wymagania:

ASUS Q405UA-BI5T5DX i5-8250U/8GB/240SSD+1TB/Win10 za 2999zł

Ma procesor i5, 8GB pamięci i dwa dyski. Jako że ekran jest dotykowy, to matryca jest błyszcząca. Zaletą są cienkie ramki wokół matrycy i dobre wykonanie. Ten Asus posiada podświetlaną klawiaturę i czytnik linii papilarnych. Wygląd też moim zdaniem nie jest najgorszy.

Bez dotyku z 14" jest natomiast:

HP Pavilion 14 i5-8250U/8GB/240+1TB/W10/IPS Silver za 3099zł

Tu również jest aluminiowa obudowa, podświetlana klawiatura i są dwa dyski. Laptop nie jest zbyt ciężki, w stosunku do Asus'a nie ma tu czytnika linii papilarnych. W cenie jest oczywiście system operacyjny.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciągle jeszcze stoje przed wyborem mojego nowego laptopa.

Co do kilku kwestii jestem już przekonany w 100%:

 

-napewno chcę żeby była to 14tka.

-podswietlana klawiatura nie jest jednak przymusowa bo doszedłem do wniosku że w mniejszym laptopie światło ekranu wystarczająco doświetla klawiature.

-nie chcę schodzić poniżej i5 8-generacji ponieważ w sklepach zauważyłem że uruchamianie laptopa o tych samych parametrach, a różniące się jedynie 7 i 8 generacją i5 jest wystarczająco zauważalne aby procesory 7generacji sobie odpuścić.

-laptop z możliwie najcieńszymi ramkami ekranu.

 

podobają mi się: asus vivobook, msi ps42, hp pavilion, acer swift i spin

 

 

P.S zaskoczył mnie ogolnie jeden model Huaweia bodajrze model D z procesorem Ryzen 5, 8gb ram i dyskiem 256ssd, byłem pod sporym wrażeniem jego działania.

 

Moje używanie laptopa napewno się nie zmieni ponieważ posiadam mocny komputer stacjonarny więc laptop ma słuzyć tylko do bardzo płynnego działania, przeglądania stron, YT, i oglądaniu filmów.

Zdaje sobie sprawe że do tego typu czynności wystarczyłby mi laptop nawet za mniej niż 2 tyś zł z 4gb ramu i procesorem i3 czy nawet słabszym, jednak jestem osobą która bardzo zwraca uwage na szybkość komputera, i na wszelkiego rodzaju mniejsze lub wieksze scinki/przycinki :) Poprostu tak mam. Ma być płynnie choćby miał służyć tylko do poczty email.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI PS42 poleciłem w wersji z Windowsem i dlatego jest od tej co wybrałeś droższa o 400zł. W relacji ceny do wydajność dobrze wypada 4.HP, bo za podobne podzespoły wychodzi 900zł mniej niż za MSI, który ma dobrą matrycę i jest rewelacyjnie wykonany, oraz lekki. Na matryce w pozostałych laptopach również nie można narzekać. Dotykowe matryce są wygodne do kanapowego przeglądania internetu, ponieważ po przełożeniu na drugą stronę działają jak tablet.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI PS42 poleciłem w wersji z Windowsem i dlatego jest od tej co wybrałeś droższa o 400zł. W relacji ceny do wydajność dobrze wypada 4.HP, bo za podobne podzespoły wychodzi 900zł mniej niż za MSI, który ma dobrą matrycę i jest rewelacyjnie wykonany, oraz lekki. Na matryce w pozostałych laptopach również nie można narzekać. Dotykowe matryce są wygodne do kanapowego przeglądania internetu, ponieważ po przełożeniu na drugą stronę działają jak tablet.

 

A co z asusem vivobookiem? Rowniez mi sie podoba a ma atrakcyjna cene 2999zl za i5 8gen 8gb 256m.2

 

Ciekawy tez jest lenovo yoga 530.. Ten sam procesor co w pozostalych tez 8gb ram 256m.2 do tego podswiwtlana klawiatura i dotyk. Nie wiem tylko jak z matrycami w asusie i lenovo??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryca w Asusie to matowy ewv, czyli nie jest źle. Różnica to SSD na SATA. Matryca w Yodze to dotykowy błyszczący IPS. Ogólnie wszystkie dotykowe matryce są błyszczące i komfortowe w użyciu, ale zależy w jakich warunkach i do czego używasz laptop. Jak w domu gdzie na matrycę nie pada słońce, to ok, ale jak laptop masz zamiar używać na wolnej przestrzeni typu nasłoneczniona łąka, to lepszym wyborem będzie laptop z matową matrycą bez dotyku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W zasadzie tylko w domu i czasami w podrozy bede go uzywal. To juz wiem zeby dysk ssd byl na m.2 lub pcie.

Matryca w asusie bedzie taka sama jakosciowo jak w msi, acerze czy lenovo? Pomijam juz aspekt blyszczacy lub matowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EWV to tylko powłoka na matrycy. Asus montuje normalne matryce IPS lub TN.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A vivobooki maja jakie matryce? Bo w opisach pisze tylko ewv

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

M.2 są na Sata, albo na PCIe. Te drugie są szybsze. EWV - Enhanced wide viewing angles to matryce Samsunga odpowiednik IPS od LG.

 

W zasadzie tylko w domu i czasami w podrozy bede go uzywal. To juz wiem zeby dysk ssd byl na m.2 lub pcie.

Matryca w asusie bedzie taka sama jakosciowo jak w msi, acerze czy lenovo? Pomijam juz aspekt blyszczacy lub matowy.

MSI PS42 ma matową matrycę z bardzo dobrym pokryciem kolorów i parametrami wypada najlepiej. Do codziennych zastosowań tak dobra matowa matryca nie jest koniecznym wymogiem i możesz spokojnie wybrać tańszy laptop. Wygodne są dotykowki i jak bym miał wybierać nie patrząc na budżet, to wybrał bym Yogę 530, lub MSI PS42. Patrząc na jak najniższy budżet Huawei, HP i Yoga z i3.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samsung posiada matryce PLS. Kiedyś montowane w modelach MSI.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Matryce PLS są bardziej polularne w monitorach a rzadziej w laptopach. Absolutnie nie neguję Twojej teori, bo tak naprawdę nie wiemy jak dokładnie matryca EWV została wykonana a teoria o powłoce polepszającej kąty widzenia matrycy TN też była przez kogoś opisana. Wiadomo jedynie, że EWV ma walory użytkowe zbliżone do matryc IPS.

http://forum.pclab.pl/topic/1212527-max-5500-zł-Laptop-do-pracy-i-filmów/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

EWV to oznaczenie Asus może tam być TN'ka z powłoką poszerzającą kąty lub IPS -jedno i drugie może być nazwane EWV. Ogólnie IPS'y u Asusa lądują w Zenbooka'ch i tam pomimo nazwy EWV jest zazwyczaj IPS. W przypadku np. Vivobook'ów może być już różnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i już po wszystkim :) Laptop kupiony. Wybór padł na Acera Swift 3

 

https://mediamarkt.pl/komputery-i-tablety/laptop-acer-swift-3-sf314-56-53e2-nx-h4cep-034-i5-8265u-8gb-256gb-ssd-int-win10h-srebrny

 

Taka specyfikacja mi się trafiła:

 

procesor i5 8265, 8gb ram, IPS matowa, dysk 256GB pcie, podswietlana klawiatura, czytnik lini papilarnych.

 

Nie mam dotykowego ekranu ale z jednej strony to minus ale z drugiej olbrzymi plus, wiec jakos nie ubolewam tego tym bardziej ze w poprzednim laptopie miałem i używałem tego w sumie jak był nowy.

 

Powiedzcie mi cos o procesorze, bo byłem przygotowany że będzie 8250u a tu się okazuje że będzie 8265u a o nim praktycznie nic nie wiem, tyle od sprzedawcy ze podobno jest lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czy dokonałem dobrego wyboru spośród podanych przeze mnie modeli?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...