Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

MateuszTbg

Zakup Telefonu 2500-3000zł Pomoc z wyborem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Po 5 latach używania LG G2 przyszedł w końcu czas na zmiany.

 

Szukam nowego telefonu, budżet jest dosyć luźny 1500-2500zł (Rozbieżność w budżecie wynika z mojego niezdecydowania, wczoraj zakładałem zakup za 1600, widziałem, że w Euro RTV AGD jest Huawei P20 w bdb cenie, no ale zaraz zobaczyłem wersje pro i jak zwykle zaczynam od budżetu 1500 kończę na 2500zł...)

 

Co do moich wymagań, na czym mi szczególnie zależy:

 

Będę dużo jeździł po Europie, więc chcę by telefon nie miał problemów z zasięgiem sieci czy internetu.

 

Chciałbym by jak na ten budżet miał bardzo dobry aparat.

 

Stabilność i szybkość działania (obecne G2 już mi się wiesza co strasznie mnie irytuje, chociaż pewnie wystarczyło by przywrócić ustawienia fabryczne)

 

No i wiadomo telefon będzie używany do przeglądania neta, fejsa, jakichś filmików na yt oraz NAWIGACJI.

 

Co do wielkości ekranu: Nie chiałym by nowy telefon miał mniejszy wyświetlacz niż obecny LG G2 5.2"

 

Jeżeli możecie doradźcie najlepsze telefony w tych kwotach:

 

- okolice 1500-1800zł

 

- okolice 2500-3000zł

 

Jak komuś się będzie chciało to proszę napisać czy faktycznie warto dopłacać te 1000zł względem tych droższych czy te różnice są w ogóle warte dopłacania takich kwot.

 

Z góry dzięki i pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W budżecie 1500-1700zł to P20 lub Mi Mix 2S, od biedy też LG G7.

W wyższym budżecie dopłacasz w zasadzie wyłącznie do aparatu w większości przypadków. Od siebie tutaj zaproponowałbym Mate 20, który ma świetne aparaty a do tego pełne ich spektrum (zwykły, szeroki kąt i obiektyw tele).

Z racji sporej ilości podróżowania po Europie domyślam się, że z nawigacji będziesz korzystał sporo? W tej sytuacji raczej wykluczyłbym wszelkie fony z OLEDem/AMOLEDem, bo jednak ryzyko wypaleń ekranu diametralnie wzrasta.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W budżecie 1500-1700zł to P20 lub Mi Mix 2S, od biedy też LG G7.

W wyższym budżecie dopłacasz w zasadzie wyłącznie do aparatu w większości przypadków. Od siebie tutaj zaproponowałbym Mate 20, który ma świetne aparaty a do tego pełne ich spektrum (zwykły, szeroki kąt i obiektyw tele).

Z racji sporej ilości podróżowania po Europie domyślam się, że z nawigacji będziesz korzystał sporo? W tej sytuacji raczej wykluczyłbym wszelkie fony z OLEDem/AMOLEDem, bo jednak ryzyko wypaleń ekranu diametralnie wzrasta.

 

Dzięki za szybką odp :)

 

Co do używania nawigacji będę miał inną bardziej profesjonalną dla kierowców ciężarówki więc ta nawigacja w telefonie to bardziej tak chwilowo, pomocniczo niż miała by chodzić bez przerwy przez 9 godzin.

 

Więc jeśli jest w tych cenach telefon lepszy z amoledem to nie odrzucajmy go z tego powodu.

 

Mate 20 jest ogólnie lepszy od p20 pro?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja jako fan oneplusa polece w cenie do 2500 oneplus 6T, taniej mozesz na dzien dzisiejszy wyrwac xiaomi mi8 ewentualnie jakiegos mi mix 2s, ostatnio polecane byly na forum huawei p20 o ile sie nie myle do 1500zl, przy czym emui czy jak sie zwie ich odmiana systemu mniej mi przypadlo do gusty niz xiaomi miui

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mate 20 jest ogólnie lepszy od p20 pro?

Trudno ocenić 1:1. Wg mnie tak z racji tego zestawu aparatów, nowszego procka, mniej irytującego notcha, równie dobrej baterii i w chwili obecnej najwyższej możliwości wydajności w świecie androida (wg syntetycznych testów, ale jednak). Przynajmniej do premiery pierwszego fona ze Snapem 855 :) Jedynie szkoda, że nie ma na polskim rynku wersji z 6GB RAMu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok dzięki Panowie.

 

Co do P20 pro 2500zł a Mate 20 3000zł jest kolejne 500zł różnicy.

 

Już raczej nie chciałbym przekraczać tych 2500zł bo zaraz dojdziemy do 3500zł :E

 

Reasumując w kwocie 1500-1800zł najlepszy będzie Huawei P20 lub Xiaomi MI MIX 2S ewentualnie LG G7

 

W kwocie 2-2.5tys P20 PRO, oneplus 6T

 

Póki co tyle dostałem od Was propozycji, za wszystkie bardzo dziękuję i zapraszam do dalszej dyskusji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mate 20 można dostać nawet poniżej 2,5k tylko tu mowa o OLXie i fonach z przedłużenia umowy u operatora ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mate 20 można dostać nawet poniżej 2,5k tylko tu mowa o OLXie i fonach z przedłużenia umowy u operatora ;)

 

 

Ajj no to taki zakup raczej odpada panowie, chcę raczej nowy ze sklepu z fakturą.

 

Ewentualnie wpadnę jeszcze do znajomego do komisu z telefonami używanymi zobaczę co ma.

 

Póki co skupmy się na nówce ze sklepu :)

 

---

 

Jeszcze co do tych telefonów 1500-1800zł

 

Jak wypada P20 vs Mi Mix 2s 6/64GB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nowego mate 20 z internetowych sklepów też byś dostał w cenie poniżej 2500 tylko na pewno nie z polskiej dystrybucji

Ja za 2700 zamówiłem i od razu zapytałem to w odpowiedzi dostałem że europejska dystrybucja no i niby wystawiają fakturę 23% a zapłaciłem więcej bo wybierałem sklep z najmniejszą liczba negatywów no i potwierdzili mi że telefon przyjdzie w zaplombowanym pudełku z fakturą w paczce a nie tak jak u innych

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za około 1600zl to P20, u11, zenfone 5z.

Kolo 2k to mate 10 pro, v30, u11 plus (że strony htc). Mate 20 wypada lepiej od P20 pro.

 

IMO nie ma sensu płacić więcej, bo za co i po co? Już za 1500zl kupisz flagowy model niewiele ustępując obecnym flagowcom łącznie z aparatem. Spokojnie za 2k kupisz porządny telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde teraz ten Mate 10 pro mnie zaciekawił, w ogóle nawet nie wiedziałem o istnieniu takiego modelu :E

 

Czy to jest jakiś złoty środek pomiędzy p20 a p20pro/mate 20?

 

Jak on wypada w swojej cenie ~2000zł (+450zł względem P20 w aktualnej cenie, 500zł taniej niż p20 pro)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do 2k lepiej niż mate 10 pro nie kupisz, o ile nie masz wyolbrzymionych wymagać co do jakości audio z jacka (bo wtedy to v30).

P20 ma mój brat, porównuję ten telefon od jakiegoś czau z moim u11 (koło 1500zł) i uwierz, oprócz trybu nocnego to p20 nie ma się czym chwalić przy u11. Może to jakiś obraz da.

 

Poszukaj porównań mate 10 pro vs mate 20 (bez pro).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na muzyce mi kompletnie nie zależy.

 

Jedyne co mi się nie podoba w tym mate 10 pro to jego wygląd, on chyba ma prosty wyświetlacz prawda? Bo w porównaniu z p20, p20pro, mate 20wygląda przynajmniej dla mnie jak starszy telefon.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo takim jest. Starsza konstrukcja. Jak dla mnie to zaleta, dlatego też kupiłem sobie u11, który wygląda jeszcze starzej :)

Ale przynajmniej mam jak telefon chwycic i nie muszę tego robić koniuszkami palcy za krawędzie.

Osobiscie wybierałbym między mate 10 pro a u11 plus. Bo te bezramkowego z moczem czy oczkiem totalnie do mnie nie przemawiają. Ale to kwestia gustu. Oba telefony to totalny top zeszłoroczny (no, 2017 bo w 18 pojawili się następcy za 3k i więcej).

Bebechy są mega, aparat itp. Idź do sklepu i po trzymaj telefony z aktualnym wyglądem oraz właśnie typu mate 10 pro czy u11 plus.

 

Aha, jedna ręką trzymam piłkę do kosza, także łap małych nie mam. Suche też nie są, kawał łapy po prostu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Petru ja jednak wolę nowszy design :)

 

Obejrzę jeszcze na żywo tego mate 10 pro ale tak jak pisałem odrzuca mnie ten jego wygląd + to, że jest to już starszy model niż p20/p20pro mate 20

 

Jeszcze jedno np galaxy s9 jest godny w swojej cenie zakupu? Tak porównując z p20, xiaomi Mi Mix 2s 6/64GB,p20 pro czy tym mate 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mix 2s jest za 1600zł. Też warto go uwzględnić. Co do samsunga to się nie wypowiadam, bo gówna nie lubię.

Masz cieżki orzech do zgryzienia. Idź do marketu, pobaw się. Może w jednym nakładka Cię odrzuci, w innym znów się zakochasz z jakiegoś powodu. Klasowo są to podobne telefony.

 

ostatnio lubię przytaczać porównanie, że wybór wśród tych telefonów i pytania co wybrać są jak "co kupić? Merca, bmw, audi czy jaga?" Każdy z nich to wypas, każdy z nich ma coś charakterystycznego dla siebie, i w jednym aspekcie będzie lepszy ale w innym gorszy.

 

poza tym, mate 10 pro nie ma notcha, reszta jest... nowoczesna ;)

 

edit:

poczytaj sobie inne wątki, dowiesz sie więcej. Pomoże Ci podjąć wybór.

 

S9 to chyba inna kasa niż 2k pln ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czytałem 3 ostatnie strony, tylko wiecie każdy ma inne wymagania.

 

Dla mnie nakładka systemowa nie ma znaczenia, przyzwyczaję się.

 

Czyli w tym pierwszym budżecie 1500-1800 lepiej P20 czy MI MIX 2s?

 

S9 rozważam w tym drugim budżecie 2000-2500zł czyli konkurencją dla S9 jest p20 pro mate 20

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak mam być szczery to patrzyłbym dokładnie na to jakie zakresy/częstotliwości dany telefon obsługuje , jednak jazda po całej europie to duże wyzwanie dla zasięgu , dobrze aby telefon obsługiwał jak najwięcej zakresów. Kolejny aspekt to jakość rozmów , chyba że będziesz używał zestawu głośnomówiącego .

 

Porównanie : https://photos.app.g...KMXMLGGugVH74e9 , wychodzi ze najlepszy wachlarz zakresów częstotliwości ma P20 . Do tego kupisz go teraz za 1550zl . Ma dobra baterie , bardzo dobry aparat , swietny ekran który wspiera HDR , dobry głośnik do rozmów ,  wydaje mi się że nie ma sensu dopłacać do droższych modeli

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W budżecie 1500-1800 przy obecnej cenie p20 zdecydowanie on.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy ile faktycznie kasy chcesz wydać. P20 przy aktualnych cenach jest świetna opcją, tak na prawdę jak już dopłacać, to do mate 10 pro. Tylko faktycznie do czego dopłacać? :hmm: P20 ma wszystko.

Brat wczoraj wieczorem przesłał mi screena z baterii. 6h SoT przy pełnych dwóch dniach pracy, pracuje jako pH i navi, społecznościowe, maile, yt, komunikacja non stop. Jestem pozytywnie zaskoczony czasem pracy. Brat zadowolony z telefonu

 

Osobiście w xiaomi bym nie wchodzil, jakościowo jeszcze ustępuje innym, ryzyko awarii wyższe. W tanie modele koło klocka owszem, ale nie flagowce...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mate 10 pro odrzucamy, serio nie podoba mi się ten telefon kompletnie.

 

Kolega Above poruszył też bardzo ważną dla mnie kwestię...

 

Już sam nie wiem czy brać tego P20 czy dorzucić ten 1000zł i kupić P20 pro lub mate 20 a może coś jeszcze innego typu właśnie S9.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co? czego nie ma p20 a mają 20 pro lub mate 20 lub s9? kilka pkt więcej w dxomark? w antutu? :hmm:

 

chyba, że chcesz ładowanie bezprzewodowe.

 

p20 jest teraz po prostu tani, chwilę temu kosztował 1800zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kurde panowie teraz tak myślę i myślę

 

Ten P20 nie ma dual-sim/ slotu na kartę pamięci

 

O ile te 64GB by mi wystarczyło o tyle nie wiem czy tam za granicą nie przydał by mi się ten dual-sim na kartę z hiszpańskiej sieci.

 

Jeszcze to przedyskutuję, bo może będę miał 2 telefon i wtedy nie będzie to ważne.

 

 

Chyba jednak ma dual sim, coś mi się porypało :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tylko po co? czego nie ma p20 a mają 20 pro lub mate 20 lub s9? kilka pkt więcej w dxomark? w antutu? :hmm:

 

chyba, że chcesz ładowanie bezprzewodowe.

 

p20 jest teraz po prostu tani, chwilę temu kosztował 1800zl.

 

 

Jak dla mnie to mogą mieć lepsze aparaty od P20 non pro, no i pro ma trochę większy wyświetlacz co też na + dla mnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

P20 jest w wersji dual jak i single sim.

Jeszcze oppo się lada chwila pojawi w sklepach...

Czyli blizej 2500k...

A czy różnice w aparatach odczujesz to nie byłbym taiki pewny. Jedynie w nocnych Huawei troszkę zatrzasl, ale za dnia i w słabszym świetle to jeden pies.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Nic sobie nie pomyliłem. Z premedytacją nie użyłem nazwy gdyż mowiny o tanich asrocakch, model nie ma znaczenia. Ogólnie beka bo gdy mówię o karcie dźwiękowej narracja zmieniana jest na taką że dobra karta dźwiękowa nie jest potrzebna, można kupić inna, można kupić dac itp (TO SĄ DODATKOWE KOSZTY). Jak mówię o sekcji zasilania to narracja brzmi że pomylelem się z modelem płyty. Cały dowcip polega na tym że to 400zl to nie wiele jak na różnice w tym co dostajemy w tych mobasach. Tzn lepsza dźwiękowka, lepsza sekcja zasilania, lepsze wyposażenie. OGÓŁEM LEPSZA PŁYTA. Jeśli komuś wystarcza biedny kodek audio czy biedna sekcja zasilania to fajnie ale niech nie mówi że ta płyta jest dobra. Jest WYSTARCZAJĄCA dla niego i to wszystko. To tak jak z tymi bułkami z biedronki, dla kogoś są wystarczające, ja wolę kuoic 3x droższe i nie jest odnrazanego barachła. Argumenty że za 900zl płyty też mają kiepskie kodeki audio jest śmieszny bo wystarczy poszukać w specyfikacji technicznej i znaleźć taka która ma normalne audio, wyposażenie czy co tam nas interesuje. Nadal nikt nie odpowiedział, dlaczego nie polecają tanich asrockow na am4? Bo różnica pomiędzy dobrą płyta jest po prostu mniejsza i mówimy o mniejszej skali.  Edit: teraz spojrzałem na morele, nowy tomahawk kosztuje 871zl. Różnica pomiedzy "wystarczającymi" asrockami zaczyna topnieć wiec za niedługo ten post będzie nieaktualny bo i tak wszyscy będą polecali MSI. Obecnie to już 350zl czyli żaden pieniądz. 
    • Masz calkowita racje. 1 kwietnia lece na Florida zakupic dzialke i zaczac budowe domu. Nie dosc ze tax ma sprzedaz jest 6% to jak dom bedzie jako glowny nie bede placil stanowego podatku od zarobkow w moim wypadku to 10.75% ze stanu NJ. Tym sposobemdom wybuduje sie z tax z NJ.
    • No nie wiem jakim cudem ale w pit masz ustalone progi procentowe od zarobkow/ Kosz pracodawcy pracownika nic nie obchodzi bo to dwie oddzielne dzialalnosci. No to najprostrza droga. Z tego co sie orientuje to jak dobrze sie uczysz to studia nadal w Polsce sa bezplatne?.
    • @Caps i inni, polecam olać kolegę jak jest najmądrzejszy i niech radzi sobie sam. A wiedzę masz marną patrząc na zestaw, który poskładałeś... zasilacz se weź od razu 5000W... pastę będziesz co miesiąc wymieniał? Napisałeś kosmici w komputroniku... skomentuję to obrazkiem   PS. Dodam jeszcze że co roku zakładasz podobny temat, i  z tego wychodzi(nie wnikam dlaczego) ale teraz pewnie też tak będzie   Także wstrzymać się z udzielaniem pomocy do soboty i będzie zaś spokój na chwilę   PS2. Radzę poczytać jak zachowuje się użytkownik i jak się kończą jego tematy  1. 2.    
    • A najlepsze jest to, że później taki ktoś, kto nie miał styczności z grami FromSoftware, mówi jakie te gry są proste, jak ogląda jak ktoś na golasa grę przechodzi bez levelowania itp itd  kuźwa tez tak myślałem  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...