Skocz do zawartości
QuavelioS

Czytnik czy tablet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Zastanawiam się nad kupnem tabletu lub czytnika na którym będę czytał książki o tematyce informatycznej jak i czasami jakieś przygodowe. Czy ktoś już może miał taki dylemat i co wybrał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czytania tylko czytnik. Nie męczy tak wzroku, lepiej się czyta. A tablet to 2x dziennie będziesz ładował...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zorientuj się w jakich formatach są dostępne interesujące cię książki. Jeżeli głównie pdf to mimo wszystko tablet wygodniejszy. Bo literatura popularna jest praktycznie cała dostępna w formatach typowo czytnikowych (ePub, mobi) i tutaj czytniki są wygodniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak jest dostępna w formatach czytnikowych bo mam w mobi epub i pdf do wybooru. Natomiast sprawdziłem na kindlu kolegi jak to wyglada i np polowa kody jest na jednej stronie polowa na drugiej i przelaczanie miedzy nimi pod katem zrozumienia jest meczace. Natomiast na tablecie nawet w pdf masz tekst i ustawiasz sobie od ktorego miejsca do ktorego chcesz miec wyswietlany.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn tak jest dostępna w formatach czytnikowych bo mam w mobi epub i pdf do wybooru. Natomiast sprawdziłem na kindlu kolegi jak to wyglada i np polowa kody jest na jednej stronie polowa na drugiej i przelaczanie miedzy nimi pod katem zrozumienia jest meczace. Natomiast na tablecie nawet w pdf masz tekst i ustawiasz sobie od ktorego miejsca do ktorego chcesz miec wyswietlany.

No właśnie druga rzecz za tabletem to jakieś grafiki, ilustracje, skomplikowane tabele itp. które będą źle albo niewyraźnie wyglądać na czytniku. Fajnie, że masz możliwość przetestowania w realu u kolegi i zobaczenia, czy będzie to sprawiać problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

kindle to chyba jedno z najlepszych rozwiązań przesiadłem sięz tabletu i jakoś oczy mi się mniej męczą podczas długiego czytania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do czytania generalnie czytnik. Ale jeżeli chodzi o książki, to pdf-y, ebooki zawierające dużo tabel, grafik ciężko się czyta na czytniku.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

czytnik jest przystosowany do czytania, jednak tablet jest bardziej uniwersalny. pytanie czy chcesz wszechstronne urządzenie czy nakierowane na daną funkcje

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...