Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pc1a2ab2

Ubezpieczenie zdrowotne

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

 

Wie ktoś co jeśli kogoś oddalono z UP przez niestawienie się na spotkaniu raz i na 120 dni nie ma ubezpieczenia zdrowotnego? Jestem pełnoletni, nie pracuję ani się nie uczę obecnie.

 

Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

 

Wie ktoś co jeśli kogoś oddalono z UP przez niestawienie się na spotkaniu raz i na 120 dni nie ma ubezpieczenia zdrowotnego? Jestem pełnoletni, nie pracuję ani się nie uczę obecnie.

 

Pozdrawiam.

Przez jakiś czas jesteś bez ubezpieczenia (chyba 3 mies), potem się możesz zarejestrować ponownie, możesz tez napisać jakieś pismo, ze nie mogłeś z jakichś przyczyn i chyba za pierwszym razem przejdzie. Tak przynajmniej było kiedyś nie wiem jak jest teraz.

 

Jeśli pytasz co z Opieką zdrowotną, to lekarz w przychodni Cie przyjmie normalnie.

 

Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn.? Wiem że za wizyty też się ponoć płaci, ale nie jestem pewny, bo za szpital srogo się płaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tzn.? Wiem że za wizyty też się ponoć płaci, ale nie jestem pewny, bo za szpital srogo się płaci.

Przeczytaj stronę do której wyżej podałem Ci linka, za normalną wizytę raczej nie będziesz obciążony, dopiero za wizyty u specjalistów, szpital etc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak się nie ma prawa do ubezpieczenia, to można wykupić w NFZ ubezpieczenie "komercyjnie".

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Swoją droga, nie uczyć się, nie pracować, i nie mieć czasu na odwiedzenie UP?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przez jakiś czas jesteś bez ubezpieczenia (chyba 3 mies), potem się możesz zarejestrować ponownie, możesz tez napisać jakieś pismo, ze nie mogłeś z jakichś przyczyn i chyba za pierwszym razem przejdzie. Tak przynajmniej było kiedyś nie wiem jak jest teraz.

 

Jeśli pytasz co z Opieką zdrowotną, to lekarz w przychodni Cie przyjmie normalnie.

 

Mój link

 

Konkretnie 30 dni po wywaleniu z UP ma się jeszcze ubezpieczenie.

 

Co do linka to nikt tego nie przestrzega. Jak idę do rodzinnego, to zawsze sprawdzają, czy jestem na zielono w komputerze. Jak na czerwono to każą płacić za wizytę albo podpisać oświadczenie, że mam ubezpieczenie, na co muszę pokazać dowód (pacjent świeci się w systemie na czerwono, bo np. podpisał kilka dni temu umowę o pracę, ale to do przychodni jeszcze nie dotarło).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie 30 dni po wywaleniu z UP ma się jeszcze ubezpieczenie.

 

Co do linka to nikt tego nie przestrzega. Jak idę do rodzinnego, to zawsze sprawdzają, czy jestem na zielono w komputerze. Jak na czerwono to każą płacić za wizytę albo podpisać oświadczenie, że mam ubezpieczenie, na co muszę pokazać dowód (pacjent świeci się w systemie na czerwono, bo np. podpisał kilka dni temu umowę o pracę, ale to do przychodni jeszcze nie dotarło).

Tak czy siak do zwykłej przychodni i tak przyjmą. No i można zawsze pokombinować jak jest problem, wystarczy poprosić znajomego żeby umówił "się" na wizytę :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Konkretnie 30 dni po wywaleniu z UP ma się jeszcze ubezpieczenie.

 

Co do linka to nikt tego nie przestrzega. Jak idę do rodzinnego, to zawsze sprawdzają, czy jestem na zielono w komputerze. Jak na czerwono to każą płacić za wizytę albo podpisać oświadczenie, że mam ubezpieczenie, na co muszę pokazać dowód (pacjent świeci się w systemie na czerwono, bo np. podpisał kilka dni temu umowę o pracę, ale to do przychodni jeszcze nie dotarło).

W teorii 30 dni ale bywa różnie i lepiej sprawdzić czy ma się ubezpieczenie czy nie

Ze sprawdzanie prawda

 

Ostatnim wyjściem jest pomoc społeczna...konkretnie dzwonisz tam przedstawiasz sprawę a oni kierują Cię do osoby która odpowiada za Twój rejon

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak czy siak do zwykłej przychodni i tak przyjmą.

 

Zwykła przychodnia czyli? Bo ja rozumiem, że lekarz rodzinny. U mnie bez ubezpieczenia trzeba płacić :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zwykła przychodnia czyli? Bo ja rozumiem, że lekarz rodzinny. U mnie bez ubezpieczenia trzeba płacić :)

 

"Osoby nieubezpieczone bez ubezpieczenia (albo bez prawa do świadczeń opieki zdrowotnej)

Osoby, które zadeklarują, że nie posiadają prawa do świadczeń opieki zdrowotnej, nie mają podstaw do uzyskania świadczenia finansowanego ze środków publicznych, gdyż wprowadzane obecnie rozwiązania nie zmieniają tytułów, jakie uprawniają do uzyskania świadczeń opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Wprowadzane regulacje dotyczą jedynie niedochodzenia przez Fundusz kosztów udzielonego świadczenia z zakresu podstawowej opieki zdrowotnej od osoby, której prawo do świadczeń nie zostało potwierdzone.

 

W efekcie przyjętych rozwiązań może się natomiast zdarzyć, że pomoc lekarza podstawowej opieki zdrowotnej uzyska także osoba, która świadomie potwierdzi nieprawdę, składając oświadczenie o przysługującym prawie do świadczeń opieki zdrowotnej.

 

Dla systemu opieki zdrowotnej mniejszym kosztem są wydatki poniesione w związku z świadczeniami z zakresu POZ udzielonymi osobie nieuprawnionej niż koszty dochodzenia tych roszczeń oraz ewentualne późniejsze koszty leczenia specjalistycznego, którym można zapobiec na etapie udzielania świadczeń przez lekarza podstawowej opieki zdrowotnej."

 

Źródło:

http://www.nfz-szczecin.pl/vtt5i_news_1076_zmiany_w_dostepie_do_podstawowej_opieki_zdrowotnej_ndash_od_12_stycznia_2017_roku.htm

 

Bo gdy się przyznasz, ze nie masz i jesteś na czerwono to trzeba, ten sposób polega na kłamaniu i podpisywaniu oświadczenia i wtedy NFZ ani przychodnia i tak nie może ściągać należności. Dotyczy to tylko lekarza POZ i nocnej i świątecznej podstawowej opieki zdrowotnej. Leki trzeba kupować na 100%.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze około 10 dni ubezpieczenia w formie ochrony po wydaleniu z UP. Jedyna opcja to zaświadczenie o złym stanie zdrowia, ale ciężko dostać to do lekarza, będzie próbowane w nowym tygodniu. Bo do byle jakiej szkoły pójść szybko to chyba nie da rady w drugim semestrze. Albo iść szybko do jakiejkolwiek pracy by za dwa tygodnie czy trzy iść do szpitala na kilka dni.

 

Orientujecie się czy istnieje jakaś szkoła która zapewniałaby ubezpieczenie, byłaby jak najtańsza, a może nawet darmowa i można by do niej nie chodzić? I oczywiście do której można teraz wstąpić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest jeszcze około 10 dni ubezpieczenia w formie ochrony po wydaleniu z UP.

 

30 Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

30, ale wydalenie nastąpiło około już właśnie 20 dni temu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Użyłeś w swoim zdaniu skrótu myślowego ;)

Z tym kombinowaniem trochę niefajnie. Nie lepiej się zatrudnić na umowę o pracę gdziekolwiek? Są nawet stanowiska na 1/4 etatu,czyli 2H pracy dziennie, a ma się ubezpieczenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam :D

 

Wie ktoś co jeśli kogoś oddalono z UP przez niestawienie się na spotkaniu raz i na 120 dni nie ma ubezpieczenia zdrowotnego? Jestem pełnoletni, nie pracuję ani się nie uczę obecnie.

 

Pozdrawiam.

 

Zdrowy ? Pełnosprawny ? Jeśli tak, to weź się za pracę, nierobie, bo to z naszych podatków idzie na leczenie takich pasożytów społecznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Silnie chory. Owszem, za chwilę się biorę jak tylko wyleczę obecne jedno dodatkowe schorzenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdrowy ? Pełnosprawny ? Jeśli tak, to weź się za pracę, nierobie, bo to z naszych podatków idzie na leczenie takich pasożytów społecznych.

Dlatego ubezpieczenie powinno być darmowe dla każdego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dlatego ubezpieczenie powinno być darmowe dla każdego

Ale przecież ubezpieczenie jest darmowe dla każdego, wystarczy raz na jakiś czas jechać złożyć autograf w urzędzie pracy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież ubezpieczenie jest darmowe dla każdego, wystarczy raz na jakiś czas jechać złożyć autograf w urzędzie pracy.

Nie o tym mowa i dobrze o tym wiesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie o tym mowa i dobrze o tym wiesz

Nie wiem, być może nie zbyt dobrze przy piątku, ale nie wiem :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, być może nie zbyt dobrze przy piątku, ale nie wiem :)

Nie przeginaj ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież ubezpieczenie jest darmowe dla każdego, wystarczy raz na jakiś czas jechać złożyć autograf w urzędzie pracy.

 

To już nie te czasy. Teraz po zarejestrowaniu zwykle już na kolejnej wizycie znajdują pracę. Przynajmniej w dużych miastach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale przecież ubezpieczenie jest darmowe dla każdego, wystarczy raz na jakiś czas jechać złożyć autograf w urzędzie pracy.

 

Nie jest darmowe dla każdego . Ja nie mam ubezpieczenia , nigdzie nie pracuje i nie mam prawa być zarejestrowany jako bezrobotny .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo pewnie odrzuciłeś oferty pracy i straciłeś możliwość rejestracji w PUP na kilka miesięcy. Taki jest warunek w PUP, że ma się ubezpieczenie do czasu, aż nie przyjmie się oferty pracy, jaką PUP daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...