Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

SzadoSQ

Problem z Xeonem

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, złożyłem komputer do grania low end, że tak powiem. Przez 1 miesiąc wszystko śmigało i hulało ale potem same problemy.

Opisze go najprościej jak potrafię, gram sobie z 5 minut w 60kl/s albo i więcej i bang, nagle ścina mi się wszystko jakbym grał w powerpoincie. Bios sflashowany na mikrokody pod xeona, z początku obstawiałem kartę ale nie sądzę, że to ona. Temperatury rzędu 90 stopni w stresie. Specyfikacja poniżej :

 

XEON E5450

MSI G41M-P28 (MS-7592)

GTX 660

RAM 1X4GB I 1X1GB

Zasilacz Corsair VS 550W

 

Z góry dziękuję za sugestie ^^

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90 w stresie to za dużo, do tego jak piszesz to karta 99% umiera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

90 w stresie to za dużo, do tego jak piszesz to karta 99% umiera.

 

Paste zalozylem dolaczona z prockiem jakis no name, do tego chlodzenie boxowe. Co masz na mysli mowiac ze karta umiera?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj screeny z HWmonitor. Temperatury ponad 80 stopni są za duże. A karta to staroć więc może paść w każdym momencie, a jak kupowałeś na allegro to może być odgrzewana. Podaj pełną specyfikację Twojego komputera.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sekcja zasilania tej MB praktycznie nie istnieje. Temp sporo za wysokie. :kwasny:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Daj screeny z HWmonitor. Temperatury ponad 80 stopni są za duże. A karta to staroć więc może paść w każdym momencie, a jak kupowałeś na allegro to może być odgrzewana. Podaj pełną specyfikację Twojego komputera.

 

Rozbierałem kartę przed kupnem, plomby nie ruszone. Nie była odgrzewana jak na moje oko.

 

Daj screeny z HWmonitor. Temperatury ponad 80 stopni są za duże. A karta to staroć więc może paść w każdym momencie, a jak kupowałeś na allegro to może być odgrzewana. Podaj pełną specyfikację Twojego komputera.

 

i 2 ss bo cos sie nie chcialo dodac

 

Edit: Temp przy 2 oknach w mozilli

 

Sekcja zasilania tej MB praktycznie nie istnieje. Temp sporo za wysokie. :kwasny:

Co proponujesz? Mam mobo pod 775 ale to juz ddr2 co odpada bo wiekowe ;x

post-605542-15488890644153_thumb.png

post-605542-15488891405354_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień chłodzenie na jakieś normalne i RAM 2 x 4GB. 4+1 to bezsensowne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmień chłodzenie na jakieś normalne i RAM 2 x 4GB. 4+1 to bezsensowne.

 

Gdybym miał fundusz już bym to zrobił. Co do ramu wiem, mam to w planach. Czy zmienienie pasty i chłodzenia rozwiąże problem?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Paste zalozylem dolaczona z prockiem jakis no name, do tego chlodzenie boxowe.

Które konkretnie? Bo jak z jakiegoś Core2Duo to nie dziwo że nie wyrabia.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Które konkretnie? Bo jak z jakiegoś Core2Duo to nie dziwo że nie wyrabia.

No wlasnie z core2duo.. Myslalem, ze wszystkie boxowe sa takie same

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oj nie, mają różne wentylatory, mają różna wielkość (wysokość) i budowę (liczba żeber, miedziany lub aluminiowy rdzeń). Ja o tym pomyślałem zawczasu i na allegro wyrwałem po taniości wysoki cooler z miedzianym rdzeniem. Teraz tylko muszę się za to wszystko zabrać...

 

EDIT. Jeszcze jed o - czym mierzysz temperaturę i jaka jest ustawiona Tmax? Bo programy mogą mieć nieaktualne ustawienia, a Xeony mają maksymalne temoeratury niższe niż Core2.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Przegrzewa się sprzęt. Temperatur nie musisz pokazywać bo nie masz czujnika na sekcji tej płyty dziadowskiej. Ona nie jest zła ale do DUAL CORE. Powyżej już może mieć problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury mierze w hwmonitor, skoro nie ma czujnika to są mało wiarygodne w takim wypadku. No nic kupie spartana 3 i nowa pastę. Zobaczę czy problem został rozwiązany. Chipset G41 ma wiec xeona teoretycznie powinna pociągnąć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

Tjmax dla E5450 jest 85*C a hwmonitor domyślnie ma ustawione Tjmax 100*C więc jak tego nie korygowałeś w hwmonitor (w pliku hwmonitorw.ini), masz odczyty zawyżone o 15*C jeśli chodzi o temperatury na rdzeniach. Sama płyta powinna bez problemu pociągnąć E5450 skoro w obługiwanych CPU ma quady z TDP 95W czyli o 15W większym niż xeon E54xx. Możesz sprawdzić pod obciążeniem temperatury CPU i czy nie zbija taktowania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W boxowym coolerku sprawdzaj też dobrze czy push piny dobrze siedzą. Wyrabiają się i nie trzymają z czasem. Wtedy będziesz tez miał cyrk z temperaturami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

XEON to w rzeczywistości bardzo dobre i wydajne procesory. Czy dzieje się tak we wszystkich grach czy tylko w jednej grze? Czasami są po prostu źle zaprogramowane i nie wykorzystują akceleracji GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...