Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Szambo

Płyta itx pod i5 9400

Rekomendowane odpowiedzi

Chodziło mi bardziej o to K przy 9600 że jest bez sensu. Próbowałem i5 7600K i jednak te 200-300 obr przy lekkim oc jak dla mnie to za dużo wiec o to mi chodziło i jak bym miał krać 9600K to był już wolał i7 8700 skoro i tak kręcił go nie będę ale to moje widzi misie po prostu lubię cisze. I7 8700 (już było troszkę za głośno)też miałem przez 2 tygodnie ale ht mi na modzie jeszcze wtedy nie działa to wiec opchnąłem i kupiłem 8500 w dobrej w tedy jescze cenie.

Mi wcale nie chodzi o kupno procesora z K w nazwie i nie skupiam się na możliwości OC. Nie ma na razie w sprzedaży procesorów z serii 9 bez K więc uważam po prostu, że kupno i5-9600K jest bardziej opłacalne niż i5-8400.

Swoją drogą to gdyby było dostępne i5-9600 bez K kiedy ja kupowałem komputer to też bym pewnie wybrał tą wersję bez możliwości OC, jednak teraz jestem bardzo zadowolony z zakupu. Sprawdziłem, że nawet po wyłączeniu zmniejszania częstotliwości przy obciążonych wszystkich rdzeniach procesor nie grzeje się zbyt mocno a chłodzenie nie hałasuje nawet przy pełnym obciążeniu (prędkość wentylatora nie przekracza raczej 1200 RPM).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi wcale nie chodzi o kupno procesora z K w nazwie i nie skupiam się na możliwości OC. Nie ma na razie w sprzedaży procesorów z serii 9 bez K więc uważam po prostu, że kupno i5-9600K jest bardziej opłacalne niż i5-8400.

Swoją drogą to gdyby było dostępne i5-9600 bez K kiedy ja kupowałem komputer to też bym pewnie wybrał tą wersję bez możliwości OC, jednak teraz jestem bardzo zadowolony z zakupu. Sprawdziłem, że nawet po wyłączeniu zmniejszania częstotliwości przy obciążonych wszystkich rdzeniach procesor nie grzeje się zbyt mocno a chłodzenie nie hałasuje nawet przy pełnym obciążeniu (prędkość wentylatora nie przekracza raczej 1200 RPM).

 

No i o to 1200 obr się rozchodzi u mnie max 700-800 , 1200 to dla mnie tornado. Nawet w psu sfx mam fanswapa. Jak kupiłem i7 8700 za 1050zł to i5 8600k stał 980zł nie mam pojecia jak jest dzisiaj bo to jest kpina cenowa ale dalej obstaje że i7 8700 się bardzie opłaci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No i o to 1200 obr się rozchodzi u mnie max 700-800 , 1200 to dla mnie tornado. Nawet w psu sfx mam fanswapa. Jak kupiłem i7 8700 za 1050zł to i5 8600k stał 980zł nie mam pojecia jak jest dzisiaj bo to jest kpina cenowa ale dalej obstaje że i7 8700 się bardzie opłaci.

Tylko, że aktualnie to żadna gra mi nie obciąży CPU w 100% ponieważ gram w 60 FPS więc chłodzenie jest zawsze ciche. Jeżeli chodzi o ceny to teraz zupełnie inaczej to wygląda, i7-8700 kosztuje 1600 zł a i5-9600K 1200 zł lub 1100 zł jeżeli sprzeda się klucz do gry otrzymany w promocji.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A może lepiej (oczywiście jeżeli twój budżet na to pozwala) od razu zainwestować w mocniejszy sprzęt? Za 500 zł więcej, kupując i5-9600K i płytę z chipsetem Z390, miałbyś o 25% wyższą wydajność. Zastanów się, ile później stracisz na sprzedaży i5-8400 jak będziesz chciał go wymienić na mocniejszy procesor.

 

Trollujesz prawda?

i5 8400 przy tak mocnej karcie jak RTX2060 traci maksymalnie 10% do i9 9900K, więc z czym do ludzi? nie wiem po co wypowiadają się osoby nie mające zielonego pojęcia.

Nie wydaje mi się żeby autor kupował do małej obudowy i 8400 2080ti lub 1080ti bo chyba tylko wtedy można by było mówić o wzroście wydajności oscylującej w okolicach 25%

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że aktualnie to żadna gra mi nie obciąży CPU w 100% ponieważ gram w 60 FPS więc chłodzenie jest zawsze ciche. Jeżeli chodzi o ceny to teraz zupełnie inaczej to wygląda, i7-8700 kosztuje 1600 zł a i5-9600K 1200 zł lub 1100 zł jeżeli sprzeda się klucz do gry otrzymany w promocji.

 

no jest podobnie jak bylo i7 8700 1300zł

 

https://www.morele.net/procesor-intel-core-i7-8700-3-2-ghz-12mb-oem-cm8068403358316-1684730/

 

Trollujesz prawda?

i5 8400 przy tak mocnej karcie jak RTX2060 traci maksymalnie 10% do i9 9900K, więc z czym do ludzi? nie wiem po co wypowiadają się osoby nie mające zielonego pojęcia.

Nie wydaje mi się żeby autor kupował do małej obudowy i 8400 2080ti lub 1080ti bo chyba tylko wtedy można by było mówić o wzroście wydajności oscylującej w okolicach 25%

 

W itx tylko UV i no-k cpu inaczej to albo mają duże budy albo hałas . Gtx 1060 przy 120W tdp to max co zapewnia ten kompromis tak samo jak i5-8400 -i5 9600 . I tak jak mowie i7 8700 to już wyjec w małej budzie a duże różnicy przy UV w poborze nie miałem a jednak temperatury były zdecydowanie wyższe. Tak samo jak już pisałem połączenie chipsetu i m.2 to lipa usmażyłem w ten sposób już jednego ssd dlatego teraz radiator m.2 na chipsecie ściągnąłem i jest o niebo lepiej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, że aktualnie to żadna gra mi nie obciąży CPU w 100% ponieważ gram w 60 FPS więc chłodzenie jest zawsze ciche. Jeżeli chodzi o ceny to teraz zupełnie inaczej to wygląda, i7-8700 kosztuje 1600 zł a i5-9600K 1200 zł lub 1100 zł jeżeli sprzeda się klucz do gry otrzymany w promocji.

 

i7 8700 można znaleźć taniej, a w przyszłości dodatkowe wątki mogą być bardziej przydatne niż gole nawet kręcone 6 rdzeni. https://proline.pl/procesor-intel-core-i7-8700-coffee-lake-3-2-ghz-s-1151-box-p1141892

 

Różnica 300zł do bardziej przyszłościowego procesora jest warta rozważenia. i5 poprzednich generacji długo się trzymały, ale teraz gole 4 rdzenie w nowych grach dostają baty. Niestety, ale to może też czekać i5 8 i 9 generacji więc przemyśl zakup bo po co później więcej dokładać aby mieć i7??

 

i7 8700 można znaleźć taniej, a w przyszłości dodatkowe wątki mogą być bardziej przydatne niż gole nawet kręcone 6 rdzeni. https://proline.pl/p...51-box-p1141892

 

Różnica 300zł do bardziej przyszłościowego procesora jest warta rozważenia. i5 poprzednich generacji długo się trzymały, ale teraz gole 4 rdzenie w nowych grach dostają baty. Niestety, ale to może też czekać i5 8 i 9 generacji więc przemyśl zakup bo po co później więcej dokładać aby mieć i7??

 

Tylko, że aktualnie to żadna gra mi nie obciąży CPU w 100% ponieważ gram w 60 FPS więc chłodzenie jest zawsze ciche. Jeżeli chodzi o ceny to teraz zupełnie inaczej to wygląda, i7-8700 kosztuje 1600 zł a i5-9600K 1200 zł lub 1100 zł jeżeli sprzeda się klucz do gry otrzymany w promocji.

 

 

i7 8700 można znaleźć taniej, a w przyszłości dodatkowe wątki mogą być bardziej przydatne niż gole nawet kręcone 6 rdzeni. https://proline.pl/p...51-box-p1141892

 

Różnica 300zł do bardziej przyszłościowego procesora jest warta rozważenia. i5 poprzednich generacji długo się trzymały, ale teraz gole 4 rdzenie w nowych grach dostają baty. Niestety, ale to może też czekać i5 8 i 9 generacji więc przemyśl zakup bo po co później więcej dokładać aby mieć i7??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież pierwszy z brzegu sklep pokazuje ponad 1300zl za 8700. Nie 1600.. jak się postara to pewnie i poniżej 1300zl można wygrzebać takie i7.

 

https://www.komputronik.pl/product/589495/intel-core-i7-8700-tray.html

No tak, 1369 zł za wersję OEM, z 2 zamiast 3 letnią gwarancją i to tylko sklepu a nie także Intel'a. Super wybór. W niektórych sklepach jest w ogóle gwarancja 1 rok.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie naprawdę... to i7 może i sobie kiedyś kupie jak będzie potrzeba. Albo teraz... tylko musiałbym znowu dokładać siana... mogę, ale jednak gdzieś zapala się lampka.

 

Teraz max. i5 8400.

 

Właśnie sobie zdałem sprawę, że potrzebowałbym 2 złączy USB 2.0 na płycie. W ogóle jest taka możliwość?

 

Generalnie ja w 14 litrach, które mieści obudowa mam możliwość zamontowania do 4 wentylatorów. :E

 

Karta graficzna to GTX 1060 6 GB w wersji Mini Giguś.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://m.pclab.pl/art79716.html

Akurat wyszedł artykuł, potwierdzajacy to co napisałem wcześniej. I5 8400 traci do najmocniejszego procka i9 9900k z 25% dopiero przy najmocniejsze karcie rtx 2080, nie wspominając juz o tym ze w niektorych tytulach te roznice są marginalne nawet przy tak mocnym gpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie naprawdę... to i7 może i sobie kiedyś kupie jak będzie potrzeba. Albo teraz... tylko musiałbym znowu dokładać siana... mogę, ale jednak gdzieś zapala się lampka.

 

Teraz max. i5 8400.

 

Właśnie sobie zdałem sprawę, że potrzebowałbym 2 złączy USB 2.0 na płycie. W ogóle jest taka możliwość?

 

Generalnie ja w 14 litrach, które mieści obudowa mam możliwość zamontowania do 4 wentylatorów. :E

 

Karta graficzna to GTX 1060 6 GB w wersji Mini Giguś.

 

Jaka buda ?

 

2 złacza wewnętrzne??

 

jeśli tak to coś takiego

 

https://www.google.com/search?q=NZXT+IU01&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjG-uiOsp3gAhXC3SwKHWl7A_0Q_AUIDygC&biw=1396&bih=686&dpr=1.38

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Trollujesz prawda?

i5 8400 przy tak mocnej karcie jak RTX2060 traci maksymalnie 10% do i9 9900K, więc z czym do ludzi? nie wiem po co wypowiadają się osoby nie mające zielonego pojęcia.

Nie wydaje mi się żeby autor kupował do małej obudowy i 8400 2080ti lub 1080ti bo chyba tylko wtedy można by było mówić o wzroście wydajności oscylującej w okolicach 25%

Daj sobie trochę na wstrzymanie a nie od razu posądzasz mnie o trolowanie. Wystarczyłoby żebyś przeczytał ze zrozumieniem to co napisałem a tak to twój pierwszy post na tym forum wygląda jak sposób na nabicie wyświetleń (nie wiem czy to twój kanał i nie zamierzam tego sprawdzać).

 

Ja pisałem o wydajności samego procesora a nie całej platformy. Autor tematu wspominał o możliwym późniejszym upgrade z i5-8400 do i7-8700. Napisał też o tym, że ma ograniczony budżet (w innym przypadku pewnie od razu zainwestowałby w i7-8700). Ja zaproponowałem mu pośrednie rozwiązanie, czyli procesor niedużo droższy od i5-8400 a wydajniejszy właśnie o te 25%. Karta graficzna w tym przypadku to zupełnie inny temat. Nikt nie wie jakie wymagania odnośnie CPU i GPU będą miały gry w najbliższych kilku latach. Jeżeli okaże się za rok czy dwa, że karta graficzna nie pozwoli mu na komfortową grę w 60 FPS lub będzie musiał zbytnio obniżać detale to będzie mógł ja wymienić na lepszą.

 

https://m.pclab.pl/art79716.html

Akurat wyszedł artykuł, potwierdzajacy to co napisałem wcześniej. I5 8400 traci do najmocniejszego procka i9 9900k z 25% dopiero przy najmocniejsze karcie rtx 2080, nie wspominając juz o tym ze w niektorych tytulach te roznice są marginalne nawet przy tak mocnym gpu.

Ten artykuł o niczym nie świadczy. Która obecnie gra wymaga nawet i5-8400 do płynnej gry w 60 FPS. Chyba zapomniałeś, że autor tematu kupuje komputer na kilka najbliższych lat a nie tylko po to, żeby móc pograć w FullHD @ 60 FPS w gry, które wyszły do tej pory? Zgodzisz się ze mną? Dla tego niektórzy polecają i7-8700 zamiast i5-9600K. Aktualnie we wszystkich grach obydwa procesory pozwalają na uzyskanie podobnej ilości FPS. Nie wiadomo jednak, czy nadchodzące tytuły nie będą lepiej korzystać z większej ilości wątków. Ja akurat uważam, że nie warto dopłacić prawie 500 zł do HT, dlatego sam wybrałem i5-9600K.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jaka ostatecznie płyta do i5 8400?

 

Jest sens brać lepszą płytę na Z390, żeby móc dokupić szybszy Ram?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy dokładaniu drugie tyle za samo głupie OC ram nie zapala Ci się lamka? Dude, pls... ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A przy dokładaniu drugie tyle za samo głupie OC ram nie zapala Ci się lamka? Dude, pls... ;)

Tak naprawdę rezygnuje z tych kilku klatek w grach. Chociaż nadal będzie wydajniej niż Ryzen na stock z szybkimi Ramami.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc 6 rdzeniowego kastrata z allcore 3.8GHz też tracisz na tle lepszych, droższych procesorów.

Każdy inaczej - ze swojego punktu widzenia - podchodzi do tego, czy dana dopłata za dany zysk wydajności jest opłacalna czy nie.

 

Jeżeli baza (cpu+mobo) z sygnatury są aktualne, to ja bym po prostu zmienił procesor na crystall well'a - przerabiane laptopowe i7 z edramem (prawie że odpowiednik 5775c). Tylko to nie jest wariant dla Ciebie, jeżeli chcesz wszystko "po bożemu" i nadmiernie przejmujesz się temperaturami.

 

Skoro na przestrzeni tego tematu niespecjalnie zmieniłeś swoje oryginalne zdanie, to raczej tak się już nie stanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Biorąc 6 rdzeniowego kastrata z allcore 3.8GHz też tracisz na tle lepszych, droższych procesorów.

Każdy inaczej - ze swojego punktu widzenia - podchodzi do tego, czy dana dopłata za dany zysk wydajności jest opłacalna czy nie.

 

Jeżeli baza (cpu+mobo) z sygnatury są aktualne, to ja bym po prostu zmienił procesor na crystall well'a - przerabiane laptopowe i7 z edramem (prawie że odpowiednik 5775c). Tylko to nie jest wariant dla Ciebie, jeżeli chcesz wszystko "po bożemu" i nadmiernie przejmujesz się temperaturami.

 

Skoro na przestrzeni tego tematu niespecjalnie zmieniłeś swoje oryginalne zdanie, to raczej tak się już nie stanie.

Może powinieneś najpierw sprawdzić jak ten swój super procesor, który polecasz wypada w konfrontacji z i7-8700 i czy w ogóle da się go zdobyć. Autor tematu chyba jasno dał do zrozumienia, że chcę zainwestować w nowy sprzęt a nie w upgrade. Docinki odnośnie temperatury też mógłbyś sobie darować.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może powinieneś najpierw sprawdzić jak ten swój super procesor, który polecasz wypada w konfrontacji z i7-8700

Autor tematu chyba jasno dał do zrozumienia, że chcę zainwestować w nowy sprzęt a nie w upgrade.

Owszem, ale też nie ma określonego z góry budżetu, przez co ten poszerza się zarówno ze względu na pytania jego samego, jak i sugestie które otrzymuje.

Przy tak płynnym budżecie naturalnym jest wziąć pod uwagę także upgrade obecnej platformy, i zastanowić się ile daje która opcja i w jakiej cenie.

 

(...) i czy w ogóle da się go zdobyć.

Przy użyciu takowego procka piszę ten post, a więc chyba się da ;)

 

Docinki odnośnie temperatury też mógłbyś sobie darować.

Nie bronię tego nikomu traktować jako docinkę - ale intencji takowej nie miałem.

Jednak zbyt często się spotykam z osobami, dla których temperatura procesora jest (zbyt) ważna, mimo że na nic namacalnego się nie przekłada w kontekście zablokowanego procesora.

Hałas? Krzywa obrotów daje szerokie pole do manewru - wystarczające, by było cicho (nawet bezgłośnie) bez przegrzewania procka.

Żywotność? Chciałbym znaleźć jakieś dane na ten temat zamiast domniemań. Tymczasem, zabicie procesora pozostaje wyczynem - a bez zabawy w OC już całkiem.

 

Nie bronię nikomu przywiązywać dużą wagę do temperatur - ale fajnie chociaż być świadomym, że z tego sportu niewiele wynika poza komfortem psychicznym :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Wreszcie konkretny temat chodź mam odrobinę inny problem.

Jestem na etapie zmiany platformy. Mam procesor i7 8700k później i9 9900k i nie zamierzam używać go do oc (może niewielkie oc raczej jako nauka). Pamięci za to będą chodziły na 3200 - 3600 zależy jakie kupie.

Szukam płyty która w przyszłości pozwoli na zmianę na 9900k i sekcja zasilania nie będzie się grzała za mocno. Chipsety to z370 i z390 jakie biorę pod uwagę. Płyta będzie kupiona nowa lub używana jeśli taka znajdę. Cena w granicach 400-600pln. Wiem to nie wiele ale spróbujmy. Kwota dotyczy płyty używanej. Zakup będzie na eBay uk. Mam nadzieję że post odniesie sukcess i wiele osób podejmie dyskusje.

 

Z chipsetu z390 znalazłem trzy płyty na razie według Was która lepsza?

 

https://www.ebay.co.uk/itm/MSI-MAG-Z390-TOMAHAWK-Intel-Z390-S-1151-DDR4-SATA3-Dual-M-2-2-Way-CrossFir/382777851319?epid=17024822890&hash=item591f567db7:g:rkAAAOSwkJNcX1rP:rk:4:pf:0

 

https://www.ebay.co.uk/itm/MSI-Scheda-Madre-Motherboard-ATX-Intel-Z390-Socket-1151-MPG-Z390-Gaming-Edge-Ac/223360015705?hash=item34014b5d59:g:O6QAAOSwjt1cBSvY:rk:7:pf:0

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Gigabyte-Z390-Gaming-X-Socket-1151-Z390-DDR4-Motherboard-Schwarz-wie-neu/183674365390?epid=10024676788&hash=item2ac3d865ce:g:s~kAAOSwbmFcXB4A:rk:11:pf:0

 

 

Czy lepiej szukać czegoś na z370?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

barteksmrek7, zwróciłeś uwagę na tytuł tego tematu? Raczej małe szanse, że uzyskasz tu odpowiedź, lepiej załóż nowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...