Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

nvidia543226

MSI Medion 7728 v2 Problem?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam następujący problem. Zabrałem się za składanie PC. Niestety, mimo, że komputer się uruchamia, to nie ma sygnału w monitorze tylko komputer "pika" 6 razy: 3 krótkie piknięcia i za chwilę znowu 3. Ktoś wie co może być problemem?

 

Spec: MSI Medion 7728 v2

I5 2500

2x4GB HyperX Fury ddr3

GTX 1050 ti

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

3 krótkie - problem związany z problemem odczytu pierwszego segmentu pamięci ram (64kb)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ram masz w 2i4 slocie ? zresetuj bios zworka lub bateria

jesli plyta to mozliwe ze bateria biosu

plyta jest nowa?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak poczytasz w google o tej płycie zqauwazysz ze to czesty problem i jej nikt nie poleca

 

podaj pelen kod pamieci ram jesli mozesz

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wedluyg mnie pamieci HyperX FURY DDR3 2X4GB 8GB maja 1600MHz

a ta niby plyta obsluguje max 1333Mhz

 

moj blad sa 1333

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem z jedną kością i dalej to samo, wyjąłem też i spróbowałem bez RAMU. Długie, przerywane, ciągłe pikanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

odepnij klawiature mysz zostaw tylko grafe zresetuj bios i odpal

 

ta plyta prawdopodobnie jest produkowana w wersji Oem na licencji MSI wiec nawet nie mam opisu co to jest i jakie podzespoły obsługuje

 

przed restartem biosu odłączyłeś pc od prądu i dopiero zworkę przestawiłeś?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

masz mozlowosc podpiecia innych ramow lub innej karty graficznej?

 

czy podpioles oddatkowe zasilanie do karty graficznej?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ramów nie za bardzo, co do karty graficznej to podpiąłem starego HD 4850 i jest dokładnie tak samo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

i dodatkowa koste zasilania 4 pin do plyty glownej powinna ona znajdowac sie zaraz nad slotem pci express

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

do GTX 1050 ti nie podpinałem zasilanie, bo jest to wersja Palit nie wymagająca. Kostka też podpięta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jesli plyta jest zakupiona przez internet masz jeszcze mozlowosc 14 dni na zwrot ja na twoim miejscu bym tak zrobil i dolozyl ta 100 do jakiegos asroca lub msi

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dałem się troszkę złapać, bo płyta teoretycznie jest MSI ale w praktyce to Medion... Chyba tak zrobię, zwrócę towar i poszukam czegoś innego. Ale mobo musi być koniecznie mATX, bo obudowa to mini tower.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak jeszcze nie zwróciłeś mam takie dwie płyty i żeby ruszyły nowsze grafiki trzeba wgrać zmodyfikowany bios wszytko masz w tym temacie Mój link

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dokładnie tak jak pisze allas w większości problem polega na niekompatybilnej k.graficznej znaczy się to jest loteria,piszę to jako że miałem tych płyt chyba z 6-8szt. najprościej składałem na niej kompy.Opalenie na niej kart amd to jest wyczyn :E:E powiem ciekawostkę na te kilka szt. tych płyt 7728 tylko na jednej dało się odpalić radka 7770 mimo że płyty identyczne biosy tyż :E to jest dopiero czarna magia ;) W moim wypadku podam jakie karty ruszyły bez problemu wszystko ze stajni nvidi : gtx 470,580,950,960,970 i jeszcze kilka dużo słabszych gt 210,430,440 .Ogólnie płyty stabilne jak skała działają do tej pory te całe poskładane kompy.Ja osobiście wole taką płytę tą 7728 wiem że jest to nowa płyta i ma dużo większy procent że nie padnie niż cała zgraja starych zajezdzonych płyt na soc.1155 A co do kompatybilności to już inna sprawa ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...