Skocz do zawartości
raiders

Dobra klawiatura do 200-300zl

Rekomendowane odpowiedzi

Szukam dobrej klawiatury z racji tego ze z PC korzystam w dużej mierze po 22:00 to klawisze muszą być ciche i podświetlane .

Nie potrzebne mi fikuśne kształty i odpustowe bajery ,rozmiar też nie za duży .

 

Bardzo spodobała mi się klawiatura od SPC gear na Kailh Brown :

-K530 z racji rozmiarów ,wykonania ,tunelu na kable .Minus to brak bloku numerycznego który sporadycznie ale używam ,brak podkładki pod nadgarstki .

 

-K550 wykonanie ,podkładka ,blok numeryczny

 

Ale przed zakupem którejś z ww klawiatur powstrzymuje mnie ich kultura pracy czy one faktycznie są tak głośne jak można to usłyszeć na reckach YT ?

 

 

Może znajdzie się coś z membraną z podświetleniem i solidnym wykonaniem ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli priorytetem jest to że ma być cicha to praktycznie każda klawiatura z mechanicznymi switchami odpada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli priorytetem jest to że ma być cicha to praktycznie każda klawiatura z mechanicznymi switchami odpada.

 

Za wyjątkiem Logitech g413.

Klawisze Roamer G są ciche przynajmniej jak na mechanika. Jeśli Logitech Ci nie spasuje to poszukaj czego na MX Silent. Choć na moje ucho są podobne.

W każdym elektromarkecie praktycznie mają te Logitechy i możesz sobie poklikać. Do 300 zł niestety podświetlenie tylko białe lub czerwone. RGB już jest droższe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Za wyjątkiem MX Silent, Kailh Choc Red i możliwe, ze MX Red Low Profile.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam Modecom VOLCANO Blade na Kailh RED i ona jest naprawdę cicha nawet w porównaniu do membranówek.

Gdyby nie sztywny kabel (można podmienić to zwykłe micto usb ) i jedynie czerwone podświetlenie do dla mnie ideał ;)

 

Brak klawiszy multimedialnych, ale jest oprogramowanie do makr i sobie to obszedłem programując klawisze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już o wiele lepszym wyborem niż Modecom jest ten SPC GK530 w wersji Kailh Red - niższa cena, metalowy top, przyciski multimedialne, oprogramowanie, rowki na kable, pełne RGB.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zrobię chyba podejście do SPC Gear 530 lub 550 na brązowych przełącznikach ,chociaż spotkałem opinie ze czerwone cichsze .

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bo cichsze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To już o wiele lepszym wyborem niż Modecom jest ten SPC GK530 w wersji Kailh Red - niższa cena, metalowy top, przyciski multimedialne, oprogramowanie, rowki na kable, pełne RGB.

Modecom też ma aluminiową płytę górną.

Wolałem jego bo jest nisko profilowy.

Znajdź mi innego cichego, niskoprofilowego podświetlanego mechanika za 150zł (tyle dałem). Są praktycznie tylko inne klony i wariacje jak Sharkoon z rgb ale bez makr.

 

Swoją drogą chętnie bym sobie porównał browny bo pełna liniowość redów jest specyficzna i pewnie część ludzi wolało by wyczuwalny moment załapania.

Edytowane przez Tomcat

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Normalna cena tego Modecoma to 250-300 więc dopłacamy 50zł tracimy RGB, klawisze multimedialne, oplot i rowki na kable na rzecz niskopfilowych switchy.

Natomiast jeśli dla kogoś priorytetem są niskopriflowe switche to rzeczywiście pozostaje mu wybór tylko pomiędzy Modecomem a Sharkoonem w tym przedziale cenowym.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jeśli nie przeszkadza Ci TKL oraz układ klawiszy : logitech g410

 

chyba ciężko o lepszą klawiaturę w tej cenie. Romer-g są dość ciche jak na mechanika

 

sam sobie kupiłem i ją użytkuję. Klawiatura i spacja delikatnie głośniejsza od innych przycisków (z racji stabilizatorów)

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakieś refurby na teoretycznej 12 miesięcznej gwarze :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to jakieś refurby na teoretycznej 12 miesięcznej gwarze :hmm:

 

 

14dni zwrotu i rok gwarancji - jeśli coś nie będzie w porządku to po prostu oddajesz. Mój model (przynajmniej na ten moment) jest bez wad.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnawiając temacik klawiatury. Jak moge :)Mam akurat dokładnie te co autor o niej pisze , ale nie spisuje mi sie tak jak bym chciał i nie do końca jestem  zadowolony.   Chce ją dać synowi a kupić nową i mysle o Genesis Thor 200 RGB    

Miałem okazje chwile grać u kumpla, wydała mi sie całkiem ok - fajnie cicha i szybko reagujące klawisze  i jakoś lepiej mi przypasowała  pod kątem wygody grania niż ta co mam  z spc gaer

co byście mi mogli napisać o uzytkowaniu jej na dłuższa metę? Kumpel nie może za dużo powiedzieć bo dopiero co kupił

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
23 godziny temu, kimos napisał:

Odnawiając temacik klawiatury. Jak moge :)Mam akurat dokładnie te co autor o niej pisze , ale nie spisuje mi sie tak jak bym chciał i nie do końca jestem  zadowolony.   Chce ją dać synowi a kupić nową i mysle o Genesis Thor 200 RGB    

Miałem okazje chwile grać u kumpla, wydała mi sie całkiem ok - fajnie cicha i szybko reagujące klawisze  i jakoś lepiej mi przypasowała  pod kątem wygody grania niż ta co mam  z spc gaer

co byście mi mogli napisać o uzytkowaniu jej na dłuższa metę? Kumpel nie może za dużo powiedzieć bo dopiero co kupił

na pewno klawisze sie nie ścierają jak w sg , generalnie wytrzymała

mam już troche czasu i działa jak na początku, faktycznie cicha a to duża zaleta jak dla mnie i umożliwia płynną gre

nie zastanawiaj sie tylko bierz, szczególnie jak  jak Ci sie dobrze grało

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...