Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DrNo1991

Smartfon do 1500 zł (+6 cali)

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

 

 

zwracam się z prośbą o pomoc w doborze najlepszego dla mnie smartfona do 1500zł, prawdopodobnie zdecyduję się na zakup w formie ratalnej, jednak przede wszystkim zależy mi tym razem na tym aby smartfon był wydajny, duży (6+ cala), a bateria długo trzymała.

 

 

 

Obecnie posiadam Huawei P9 Lite, wcześniej był to Sony Xperia Z1 Compact, jeszcze wcześniej HTC Wildfire S. Jak więc widać, co model to większy :D Bo tak rosną moje wymagania. Drażni i irytuje mnie w obecnym smartfonie wielkość ekranu i to jak słabo trzyma bateria. Telefonu w ogóle nie używam do grania.

 

W głównej mierze oprócz standardowego pisania smsów i rozmów telefonicznych, do oglądania (youtube, twitch), słuchania na nim muzyki, no i przeglądania internetu (FB, Messenger). Praktycznie nic poza tym, no i może, żeby w miarę dobre zdjęcia robił (szanujmy się). Dlatego zależy mi, aby bateria trzymała a ekran pozwalał na przyjemne oglądanie/słuchanie twitcha, youtuba czy netflixa. No i niech design telefonu będzie ładny, choć w dzisiejszych czasach trzeba się postarać by telefon był brzydki?

 

 

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuję za każdą poradę :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Widze, że dopiero zarejestrowałeś się, ale zerknij na tematy poniżej twojego - Twoje wymagania nie są niczym wyjatkowym, a wątków o telefonach w tej cenie było mnóstwo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, do 1500zl to przerobione jest wszystko.

Dodam, że xiaomi odpada bo nie obejrzysz w FHD netflixa.

Oppo rx17 neo się bdb prezentuje, do tego zenfone Max pro m2 (o ile aparat zadowala).

Za 1500zl kupisz Huawei P20, co w. Tej cenie jest świetna okazja.

Jeszcze Asus ZenFone 5, który idealnie wpasowuje się w Twoje wynagania. 1300zl.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszystko "stare" nawet roczniki 2017, nie ma czegoś nowszego? Zależy mi też na wsparciu producenta, aktualizacje nakładek, systemu android etc. A ten Huawei Nova 3? Od xiaomi jest coś wartego polecenia nawet kosztem tego netflixa? I tak w głównej mierze oglądam go na PC. Honory? Huawei? Xperie czy HTC już miałem, lg, samsungi czy Nokie jakoś chyba nie za bardzo mi się podobają, pasują. Czy to po prostu tak jest, że albo płacisz dużo i masz bdb "młody" smartfon z wysokiej półki albo w danym przedziale cenowym masz średnią półkę z Db smartfonem ale starym?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Co ty za bzdury wypisujesz? Asus M2 Pro miał premierę przed tygodniem, Oppo weszło na polski rynek wczoraj? P20 to telefon z czerwca 2018, podobnie jak Zenfone 5 (maj 2018). Zanim zaczniesz dyskutować, może sprawdź wiadomości, bo wykazujesz się nie tylko lenistwem (kilkanaście, jak nei kilkadziesiąt wątków o tym samym), ale i ignorancją (powyższe mądrości)...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wybacz, to musiało być do innego posta z innego forum, po prostu w głowie miałem odpowiedź na inny post :/ miałem na myśli nokie 7+ czy honor play jako "stare". Mój błąd. Oczywiście, że przeglądałem inne wątki, również na innych forach. Jednak każdy ma inne wymagania, doceniam każda poradę naprawdę :) mam jednak określony budżet a mam wrażenie że chciałbym coś najlepszego w tej cenie a tak się pewnie nie da :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Albo zeszy jakiś flagowiec czyli to, co wymienione wcześniej albo jakiś nowy średniak. A że średniakow, mimo swojej wysokiej premierowej ceny oppo rx17 neo zapowiada się co najmniej smacznie. Fliperpl takowego nabył zapewne droga kupna, w blabli się pochwalił, także liczyny na konkretną i szybka prezentacje telefonu.

Bateria i jej błyskawicznie ładowanie, aparat na papierku bardzo fajny, wygląd, Amoled, kolorystyka, konstrukcja (warto się przyjrzeć, świetnie to wygląda i jest, coby nie powiedzieć, wyjątkowe, charakterystyczne, nie do pomylenia).

 

Aha, o Amoled wspominam z tego powodu, że wiele osób uznaje go za zaletę. Ja nie. Ale nie o telefonie dla mnie mowa, także wypada o ekranie wspomniec.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Okej, wróciłem z pracy, przysiadłem nad tematem i wyselekcjonowałem grupę smartfonów wprowadzonych na rynek przynajmniej w III kwartale 2018, które biorę pod uwagę, w głównej mierze opierałem się o stronę mgsm, na której starałem się porównywać je między sobą. Osobną kwestią pozostanie znaleźć je w najlepszej cenie, w pierwszej kolejności mam prośbę o Wasze zdanie na temat tych telefonów, czy któreś się bardziej wyróżniają, czy może zamiast wybrać konkretny lepiej dopłacić do innego, a może któryś kompletnie nie powinien się tutaj znaleźć. Może jakiegoś brakuje? I pytanie moje czy te modele są i długo będą wspierane przez producentów? Czy każdy zaaktualizuje się do najnowszego androida (9 Pie?) Będę wdzięczny za każdą poradę:

 

1) Huawei Mate 20 Lite

2) Xiaomi Pocophone F1

3) Huawei Nova 3

4) Huawei Nova 4 (?!)

5) Asus Zenfone Max Pro M2

6) Oppo RX17 Neo (ciekawa firma, nigdy wcześniej o niej nie słyszałem, a model też sprawia ciekawe wrażenie)

 

Z HTC coś jest wartego uwagi? Nokie, Samsungi, Motorole jakoś zupełnie chyba nie przypadły mi do gustu.

 

Pozdrawiam i zachęcam do dyskusji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oppo

 

Forumowy Rx17 Neo

 

Z htc to z 2017 u11 ale to 5,5 w starym stylu. U11 plus to ponad 2tys PLN, nie mówiąc o u12 plus. Wersje life są za drogie wobec tego, co oferują. No, może u11 life, bo 700zl teraz, ale po premierze stał po 1500zl :E

 

A. Nova 4 to chyba inna półka cenowa i dostępny jest tylko w Chinach.

 

Btw, patrząc po modelach,które wyszczególniłeś , to zenfone 5 jak znalazł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zaczynam się poważnie zastanawiać właśnie między Zenfone Max Pro M2 i tym Oppo, jednak porównując je między sobą, czy bateria Li-Ion 3600 mAh nie sprawi problemów? W Zenfone ma aż 5000 mAh (;O), z drugiej zaś strony Oppo posiada szybkie ładowanie VOOC - czy to w pełni rekompensuje mniejszą baterię? I drugie pytanie, co oznacza Voice HD? Oppo tego nie ma, a nawet mój stary Huawei P9 Lite go ma (czy to odpowiada za dźwięk lepszej jakości, czy rozmowy będą zauważalnie gorsze?) No i jeszcze ten Huawei Nova 3 też sprawia dobre wrażenie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Voice HD to dawna nazwa poszerzomego pasma dla rozmów. Aktualnie już chyba każdy operator to posiada bez wymaganego hdvoice. Także... Można to pominąć.

Jeśli zależy Ci na aparacie to oppo. Jak na baterii - Asus.

Osobiście bralbym oppo. I tak ma ponad przeciętna baterie

 

Nova 3 to też ciekawy telefon. W sumie to bez porównania ich na żywo ciężko wybrać na podstawie suchych danych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Do rozważań dorzuć sobie Mi Max 3 od xiaomi. Ekran niemal 7" bez żadnych wcięć, akumulator 5500mAh, przyzwoita wydajność (snap636 + 4GB ram). Netflix pewnie bez HD, bo xiaomi oszczędza m.in. na certyfikatach.

 

https://www.ceneo.pl/69812921

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

One są spoko jak szukamy czegoś koło tysiaka ;)

Aczkolwiek jak komuś pasuje taka krowa to problemu nie widzę, ale telefonem to już ciężko nazwać.

 

Za tysiaka, bez wymagań co do aparatu to Max pro m1, za 1300zl m2. Bdb opcje. Tansze serie xiaomi potrafią być problematyczne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się ostatecznie na Asus zenfone max pro M2. Po niemal dwóch tygodniach walki z samym sobą, co korzystniej, co lepiej. Pierwsze wrażenia są super, no i czysty android. Jestem zadowolony i polecam ten model ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wrzuć jakieś zdjęcia, ciekawi nas aparat. Na dysk googla najlepiej, aby były surowe, bez konwersji żadnej.

 

I bateria, ile Ci trzyma?

 

Aha, gratuluję i nie ma za co :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • z GPU może być jeszcze PowerColor RX 7900 XT Hellhound Spectral White (biale lub niebieskie ledy)
    • Witam, zamierzam sam zainstalować sobie monitoring wokoło domu i mam pytanie, ponieważ jestem laikiem. Czy można tak połączyć kamery za pomocą tych extenderów? 
    • Postaram się podrzucić następnym razem, jak będę na miejscu. Jak byłem ostatnio, to tyle pamiętam, że łapało LTE2100 z przekaźnika na odległości niecałych 4 km, a moc sięgała niżej niż -90dBm. Ogólnie tragedia z wczytaniem najprostszej strony internetowej, u 3 operatorów podobnie.   Powiem tak - została ta antena wybrana i zamontowana przez "fachowca" na zlecenie innych domowników. Ja się na tym tak nie znam, ale zanim się dowiedziałem jeszcze co tam w ogóle zostało zamontowane, to czułem już, że to będzie bubel, bo co innego może taki "fachowiec" zamontować. No i widzę, że moje przypuszczenia się potwierdzają. Żadnej poprawy to nie da? Bo trochę teraz ciężko będzie to zdjąć i rozmontować, nie wspominając już o poniesionych kosztach i ewentualnych następnych kosztach zakupu nowej anteny. Czy jesteś w stanie odpowiedzieć na resztę pytań dotyczących routera? Na przykład takie złącza to pewnie i tak zawsze będą te same, więc niezależnie od anteny router chyba można wybrać już teraz (mogę się mylić!). Chciałbym szczerze mieć coś ogarnięte przez majówką, o ile jest to osiągalne.
    • Witam po rocznej przerwie ; -). Odnawiam temat. Jak można łatwo odgadnąć, w poprzednim roku nic nie wyszło z kupna PC. Nic jednak straconego, gdyż jestem aktualnie gotowy do kupna gotowego zestawu lub zbudowania własnego PC. Budżet za samą jednostkę z softwarem (OS + Office) +/- 10000zł. Mogę dołożyć, o ile będzie miało to sens. Na początek, znalazłem taką oto promo w X-KOM: https://www.x-kom.pl/p/1220819-desktop-g4m3r-hero-i7-14700f-32gb-1tb-rtx4070s-w11x.html?sm=lowcygier Czy to dobra oferta? Czy też lepiej zbudować własną maszynę od zera?    
    • Świetne rady, autor tematu gra w 3440x1440, więc jakim cudem warto zmieniać 4070Ti na 4070Ti Super, skoro premiera RTX 5000 jest tak nieodległa ? Zanim braknie mu 12GB VRAM w tej rozdzielczości to będzie premiera RTX 6000. Więc @andriejek69 jak masz zmieniać teraz kartę to albo coś dużo mocniejszego, albo czekaj na nowe RTXy. Chyba, że faktycznie chcesz pograć w Cyberpanka z Path Tracingiem, ale tam nawet 4070Ti Super z 16GB to będzie za mało. Zrobisz ja uważasz, ale osobiście uważam taką zmanię za kompletnie bezsensowną, bo obecna kara Ci wystarczy do tej rozdzielczości, a jak zmieniać to na 4090, żeby faktycznie poczuć różnicę, teraz dostaniesz 10% to wydajności. Jedyna opcja to sprzedaż obecnej karty za dobrą cenę i niewielka dopłata.
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...