Skocz do zawartości
eptiC

Projekt NES

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Po kilku letnim obserwowaniu forum postanowiłem wrzucić tutaj coś swojego.

Projekt Never Ending Story będzie dotyczył z początku obudowy CM Cosmos II, ale z czasem rozrośnie się w zmiany obejmujące resztę stanowiska oraz peryferia sprzętowe.

Dosłownie kilka dni temu wpadła mi w ręce bardzo ciekawa obudowa, którą jest Cooler Master Cosmos II.

Po dokładniejszych oględzinach nowego zakupu, znalazłem kilka ciekawych przeróbek, poza widocznym na pierwszy rzut oka widocznym oknem, które mimo kilku rys wygląda nadal

pierwszorzędnie, znalazłem również przeniesiony zasilacz pod zatoki 5.25, wyciętą szczelinę wentylacyjną w dole obudowy, oraz dostosowaną do demontażu tackę oddzielającą komory w obydowie.

Od pierwszych momentów Cosmos wydał mi się znajomy. Kilka godzin wertowania forum, oraz parę telefonów do poprzednich właścicieli obudowy później znałem już jej historie.

Ta myśl, że widziałem już kiedyś akurat ten egzemplarz nie była bezpodstawna, gościła już kiedyś w dziale Worklogów pod nazwą Projekt "Red Titan" by Maragast.

Udało mi się odzyskać również kilka coverów zaprojektowanych i wykonanych przez Eldera :)

Projekt można nazwać jako "forumowy" ze względu na wykorzystanie kilku części, które były już tutaj prezentowane, ale o tym później.

 

Na początek kilka zdjęć.

 

LCxkp9i.jpg

 

HRa2jIB.jpg

3Hwdkyj.jpg

 

W pierwszej kolejności zabrałem się za wyczyszczenie wszystkiego, oraz tymczasowe pozbycie się niepotrzebnych kabli idących z panelu I/O

 

4FrHSCU.jpg

 

pzOLp6Z.jpg

 

Lekkie porządki dały planowany rezultat :)

 

SHobfup.jpg

 

 

Kolejnym etapem prac było projektowanie dodatkowych coverów zatok 5.25, midplate oraz mobotray, a przy okazji nowe uchwyty to chłodnic w piwnicy

 

JwmrQAT.jpg?2

 

Jak już wcześniej wspominałem, jestem w posiadaniu również kilku elementów wykonanych do tej obudowy przez Eldera.

Postanowiłem więc coś z tego wykorzystać w swoim projekcie, mianowicie cover piwnicy, który okleiłem białą matową folią, nie wyszło to co prawda idealnie, ale z czasem na pewno zostanie to poprawione.\

 

dLd46Vu.jpg

 

0ej0pMw.jpg

 

P3FZx5H.jpg

 

 

W chwili obecnej, jest to wszystko co udało mi się do tej pory zrobić z obudową.

Zamówione materiały do coverów aluminiowych powinny być u mnie w przyszłym tygodniu.

Czasu ostatnio mam troszkę mało na dłubaninę przy komputerze, ale worklog będę starał się na bieżąco uzupełniać wraz ze zdjęciami.

 

Zapraszam do komentowania, krytyka jest mile widziana, być może to dzięki niej uda mi się stworzyć na prawdę fajny build, który będzie cieszył oko przez długi czas.

Edytowane przez eptiC

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CM Cosmos to klasyka klasyk - powodzenia z projektem. Na pewno będę obserwował :). Jaki sprzęt trafi do środka?

 

Nie żebym się czepiał, ale cover oklejony na biało wyszedł średnio - folia jest pozaginana w rogach i przy krawędzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

CM Cosmos to klasyka klasyk - powodzenia z projektem. Na pewno będę obserwował :). Jaki sprzęt trafi do środka?

 

Nie żebym się czepiał, ale cover oklejony na biało wyszedł średnio - folia jest pozaginana w rogach i przy krawędzi.

 

Wiem że cover nie wyszedł specjalnie dobrze i na pewno będzie poprawiony w odpowiednim momencie :)

 

Co do zawartości to z hardware nie będzie wielkiej sensacji:

i7-6700K

Asus Z170S Sabertooth

16BG DDR4 2400mhz

Zotac GTX980

SSD m.2 KINGSTON SKC1000480G

 

do tego custom loop

Black Ice Nemesis 480GTS - White (piwnica)

Black Ice NEMESIS LS360 - Black (top)

EK-CoolStream RAD XTC 240 (piwnica)

EK Water Blocks EK-FC980 GTX (komplet blok+balckplate)

EK Water Blocks EK-Supremacy MX

Alphacool VPP655 (użyta w projekcie One by Charlie)

rezerwuar aqualis XT 880 ml

Wszystko kontrolowane przez Aquaero 6 XT

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz cierpliwość do zabaw z folią,ja bym to Plastidip pyknął albo sprayem do felg samochodowych i po sprawie :)

Ramka to aluminiowy element więc papier ścierny i po matowieniu powierzchni spray ładnie siądzie.

 

Zrób resizing fotek do 1920x1080 w XnView lub podobnym programie przed wrzuceniem na forum bo 3239x1822 to overkill.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz cierpliwość do zabaw z folią,ja bym to Plastidip pyknął albo sprayem do felg samochodowych i po sprawie :)

Ramka to aluminiowy element więc papier ścierny i po matowieniu powierzchni spray ładnie siądzie.

 

Zrób resizing fotek do 1920x1080 w XnView lub podobnym programie przed wrzuceniem na forum bo 3239x1822 to overkill.

 

Zdjęcia poprawione :) dzięki za rade :)

Ogólnie bardzo lubię zabawy z folią, chyba jest we mnie coś z masochisty :P,a równa powierzchnia i idealnie ten sam kolor na wszystkich elementach będzie lepiej wyglądać. Kolejnym powodem dlaczego akurat wybrałem ten materiał jest to, że mam dziesiątki pomysłów na przyszłość Cosmosa i zmiana koloru folii będzie najmniej inwazyjną i chyba najszybszą metodą na zmiany wizualne w kolejnych rewizjach :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Plastidip zerwiesz i śladu po nim nie zostanie :)

Inne spray w większości przypadków z alu paznokciem też zedrzesz

No chyba że dasz podkład kwasowy lub epoxy :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomsonx1983 też racja :)

Jeżeli bym malował to na pewno najpierw podkład, później lakier.

Foli akurat mam trochę w zapasie, więc nie muszę się o to martwić.

Nie jest powiedziane, że w przyszłych rewizjach nie będzie wszystko malowane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz w miarę łatwo usunąć powłokę to uważaj jaki podkład dajesz

Niektóre łapią alu konkretnie ;)

Tak samo farby spray dedykowane do alu mogą sprawiać problemy gdybyś chciał to usunąć

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz dostęp do lasera i giętarki akrylu to polecam mod bocznego panelu XXL szybę.

Buda zyskuje niesamowicie na urodzie.

To dosyć często spotykany mod C2 na OVC,BitTech i niemieckich forach.

 

 

asus-rog-gamers-cooler-master-modding-glass-side-panel-tempered-mnpctech-two.jpg

 

 

asus-rog-gamers-cooler-master-modding-glass-side-panel-tempered-mnpctech-one.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tomson bardzo możliwe, ze w przyszłości będę coś o tym myślał.

 

Elder masz racje, dużo zyskuje na urodzie :) w pewnym momencie na pewno się taki pojawi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOOOO, mój pierwszy egzemplarz Cosmos 2.

Ten egzemplarz także sprzedawałem z kompletem coverów (midplate, zabudowa zatok) - widać, że buda wędrowała z rąk do rąk aż covery zaginęły. No ciekaw jestem jak projekt wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

OOOOO, mój pierwszy egzemplarz Cosmos 2.

Ten egzemplarz także sprzedawałem z kompletem coverów (midplate, zabudowa zatok) - widać, że buda wędrowała z rąk do rąk aż covery zaginęły. No ciekaw jestem jak projekt wyjdzie.

 

większość coverów udało mi się odzyskać, część posłużyła do pomiarów i jeden do ponownego wykorzystania, przynajmniej w rev.1

Mam nadzieję, że cały projekt będzie szedł zgodnie z moimi założeniami.

Wczoraj odebrałem nowe elementy z aluminium, więc trzeba zacząć coś działać w wolnej chwili!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ostatnie dni niestety nie były dla mnie przychylne i nie było za bardzo czasu, aby zająć się projektem.

Całe szczęście, jest niedziela, więc czas coś zrobić przy obudowie.

 

Nowe Covery odebrane i oklejone, zmieniła się troszkę koncepcja kolorystyczna, jednak biel nie wyglądała dobrze.

Na pokład wleciał czarny mat, który wygląda niesamowicie w tej "szafce".

 

Wszystkie nowe elementy są już dopasowane, oklejone i wstawione na swoje właściwe miejsce, zostało zmienić kolor coveru piwnicy i ten etap pracy będzie zakończony.

 

BOjbnf6.jpg

 

Pracując mniej więcej od godziny 6 rano, udało mi się już zamontować rezerwuar na właściwym miejscu, oraz fillporty.

 

hvKOSNR.jpg

 

Aktualnie muszę rozebrać obecny zestaw, wszystko porządnie wyczyścić i można zabierać się za składanie.

 

QTtOTDy.jpg

 

Jeżeli czas pozwoli to do wieczora uda mi się uruchomić rev.1!

 

Niedługo kolejne aktualizacje budowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na kolejne zdjęcia :Up_to_s:

Z nieoficjalnych źródeł wiem że coś się cały czas dzieje, a na logu cisza... :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czekamy na kolejne zdjęcia :Up_to_s:

Z nieoficjalnych źródeł wiem że coś się cały czas dzieje, a na logu cisza... :P

 

Tak Zizu coś się powolutku dzieje, ale niestety brak czasu nie pozwala na działania :(

Myślę że niedługo będzie update tematu :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po dłuższej nieobecności wracam do projektu :)

 

Dzisiaj będzie dość krótko, ale o tym za moment.

Zestaw bazujący na 6700K położonym na z170s Sabertooth, oraz GTX980 działa wyśmienicie i moim zdaniem prezentuje się równie ładnie

 

OrryDux.jpg

 

zdjęcie tylko jedno, ze względu na to, że czeka mnie dzisiaj rozbiórka wszystkiego.

Miejsce obecnego setupu zajmie coś niekoniecznie nowego, ale wydaje mi się, że ciekawszego:

 

EVGA X99 Classified

 

Intel Core i7-5820K

 

HyperX Predator DDR4 16 GB 3200MHz CL16 (dwa zestawy)

 

GeForce GTX 1080 Founders Edition

 

Nie będę dalej przedłużał i biorę się do pracy!

Niebawem kolejne aktualizacje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie to wygladlo,choc nie ukrywam ze z rurkami byloby lepiej.

osobiscie nie jestem fanem wodowania ramu-mysle ze dobrze dobrane kostki moga dac wiecej uroku niz blok wodny.

 

O ile wymiana 980 na 1080 jak najbardziej na plus,o tyle zmiana 6700K na 5820K to juz raczej nie bedzie krok do przodu...chyba ze ten proc to tylko na chwile i pozniej bedziesz chcial zapakowac cos mocniejszego-a mozliwosci bedziesz mial spore.

 

EVGA X99 Classified-przepiekna plyta

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

fajnie to wygladlo,choc nie ukrywam ze z rurkami byloby lepiej.

osobiscie nie jestem fanem wodowania ramu-mysle ze dobrze dobrane kostki moga dac wiecej uroku niz blok wodny.

 

O ile wymiana 980 na 1080 jak najbardziej na plus,o tyle zmiana 6700K na 5820K to juz raczej nie bedzie krok do przodu...chyba ze ten proc to tylko na chwile i pozniej bedziesz chcial zapakowac cos mocniejszego-a mozliwosci bedziesz mial spore.

 

EVGA X99 Classified-przepiekna plyta

 

Akrylowe rurki będą w najbliższym czasie, natomiast 5820K za jakiś czas na pewno ustąpi miejsca dla czegoś nowszego, ale nie wiem kiedy to dokładnie nastąpi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...