Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

UltimaThule

Podkręcianie i7 9700k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich bo to mój pierwszy post

Zacznę od tego że nie wiem nic o podkręcaniu czegokolwiek, przez lata korzystałem z laptopów MSI i nie było mi to potrzebne.

Chciałbym poprosić o radę w podkręceniu procesora, poniżej specyfikacja PC:

 

CPU: Intel Core i7-9700K Coffee Lake Refresh

Cooling CPU: Corsair Hydro Series H105

PSU: Seasonic FOCUS 1000W

Case: Cooler Master Mastercase H500P (ładna obudowa i tyle, nie spełnia swoich funkcji ta wersja i grzeje się w środku, jak się otworzy przedni panel jest OK)

Motherboard: MSI MPG Z390 GAMING PRO CARBON

RAM: HyperX 16GB (2x8GB) DDR4-3333 CL16 Predator Series

 

BIOS jest prosty jak budowa cepa, natomiast nie wiem gdzie i jakie wartości napięć mam ustawić.

Z góry dzięki za porady bo ja jestem totalnie zielony.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem podkręcania i nigdy nie zagłębiałem się w temat ale może by użyć tego filmu co ja do mojego i9 9900k ? Wystarczy znalezć te same opcje w biosie i ustawic tak samo ? Czy będzie śmigać to nie wiem bo się nie znam, lecz mi proc leci na wszystkich rdzeniach 5ghz i podczas grania w bf5 temperatury na poziomie 60 stopni...

 

https://www.youtube.com/watch?v=yjj6czDPW3k

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie jestem fanem podkręcania i nigdy nie zagłębiałem się w temat ale może by użyć tego filmu co ja do mojego i9 9900k ? Wystarczy znalezć te same opcje w biosie i ustawic tak samo ? Czy będzie śmigać to nie wiem bo się nie znam, lecz mi proc leci na wszystkich rdzeniach 5ghz i podczas grania w bf5 temperatury na poziomie 60 stopni...

 

https://www.youtube.com/watch?v=yjj6czDPW3k

 

Dzięki wielkie :)

 

Ustawienia zmieniłem na podstawie filmu na youtube jakiegoś niemca xD

Procesor jest ustawiony na 5GHz z wentylatorami na 100%

Nie wiem czy dobrze, ale wszystko działa, jeżeli nie gram w gry wracam do ustawień standardowych.

Przy RTXie 2080 w BF5 mam 120-140fps w 1440p bez raytracing (bo nie widzę opcji włączenia tego badziewia xD), o kilkanaście więcej może w porównaniu do niepodkręconego procesora i praktycznie nie widzę różnicy

pomiędzy tym ręcznym podkręceniem, a trybem GameBost (czyli 4,7GHz).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No widzisz nawet ci co się nie znają mogą sobie pogrzebać (doradzić) nawzajem :lol2:

Procek na 5ghz i wentylatory na 100% ?

Może zrób sobie tzw moda jak ja na moim H80iv2 z jednej strony jeden wentylator a z drugiej mam cztery wdmuchujące i ustawione są na silent czyli temperatury w porządku a i hałasu nie ma ;)

Procek już ci raczej więcej nie da jak już to tylko upgrade karty graficznej...

Raytracing by działał musisz włączyć DX12 w ustawieniach graficznych.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zmieniłem te wentylatory z 100% ręcznie ustawionych na tryb "auto" bo za głośno xD temperatury i tak widzę są maksymalnie koło 60 stopni. Ja się pytam jako osoba zielona w temacie, dlaczego producent

od razu nie ustawia procesora na 5GHz, tylko samemu trzeba się edukować żeby to ręcznie zrobić.

Wielkie dzięki za oświecenie w temacie ray tracingu w BF5. Nie wiem jak Ty na 2080Ti, ale ja na 2080 (MSI Gaming Trio X) jak ustawie to dziadostwo na ultra to zbieram fpsy z ziemi (ok. 50fps).

W miarę dobrze BF5 działa jak ustawie ray tracing na low, ale i tak będę się chyba skłaniał do powrotu do DX11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wielkie dzięki za oświecenie w temacie ray tracingu w BF5. Nie wiem jak Ty na 2080Ti, ale ja na 2080 (MSI Gaming Trio X) jak ustawie to dziadostwo na ultra to zbieram fpsy z ziemi (ok. 50fps).

W miarę dobrze BF5 działa jak ustawie ray tracing na low, ale i tak będę się chyba skłaniał do powrotu do DX11.

 

Też mam fps na poziomie 50 bo jednak monitor 3440x1440, czekam na funkcje DLSS by zobaczyć jak to wpłynie na wydajność bo jak na razie to ta gra na dx12 słabo chodzi nawet bez raytracingu, jednak na dx11 stabilniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O ile w ogóle będzie DLSS w BF5 xD Ja zupełnie zrezygnowałem z DX12, płynność i +100fps na multi jest dla mnie bardzo ważna i gram na DX11. Ciekawy jestem czy przyszłe tytuły z funkcją ray tracing też będą tak kiepsko zoptymalizowane. Jeżeli tak to w ogóle po co ten cały raban z tą funkcją, przecież to nie działa xD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ktoś mi wytłumaczy co ja mam tu za wartości wypisane?xD CPU speed 8,06GHZ? to jest jakiś błąd czy o co chodzi?

 

dlOCe9B.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...