Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Vendeur

Synchronizacja ścieżki dźwiękowej z video.

Rekomendowane odpowiedzi

Próbuję dopasować ścieżki audio wyciągnięte z polskich filmów do plików video. Ścieżki wyciągam za pomocą gMKVExtractGUI (za pakietu MKVToolNix), oczywiście najpierw konwertując filmy do .mkv za pomocą MKVToolNix, bo innych gMKVExtract nie obsługuje. Następnie wszystko zcalam w MKVToolNix, co generalnie jest banalne. Pojawiają się jednak dziwne problemy, gdy trzeba rozciągać ścieżki dźwiękowe, w przypadku gdy film ma inną długość. Czasami film ma inną długość z powodu innego klatkarzu, a czasami nie wiem dlaczego - mam przypadek filmu, który zaczyna się i kończy dokładnie w tym samym momencie, MPC-HC pokazuje ten sam klatkarz, a różnica czasu trwania tych filmów jest 1,5 minuty... Nie wiem jak to możliwe.

 

I właśnie z tym filmem mam problem. Udało mi się za pomocą parametru rozciągania ścieżki tak ją dopasować, aby była idealnie zgrana na początku filmu i na jego końcu. Myślałem, że po pół godzinie zabawy osiągnąłem świetny efekt i mogę być zadowolony... Niestety. Okazało się, że w środku audio się rozjeżdża. Nie wiem jak to możliwe, aby początek i koniec filmu były w porządku, a w 1/4 opóźnienie jest 7 sekund, potem 15s, potem się zmniejsza...

 

Porobny problem miałem z przeróbką odcinka serialowego, wersja PL 25fps, EN 23,976. Dołożenie ścieżki i rozciągnięcie jej przyniosło efekty jak wyżej, czyli na początku i na końcu jest idealnie, a pomiędzy się rozjeżdża...

 

Nie rozumiem, gdzie leży problem, czy ktoś mógłby pomóc?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem? Np. w innym wydaniu filmu?

Może specjalnie się zabezpieczają.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem? Np. w innym wydaniu filmu?

Może specjalnie się zabezpieczają.

 

Jeśli nie wiesz, to dlaczego zabierasz głos, pisząc jakieś brednie o wydaniach filmu i zabezpieczeniach...?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Film się rozjeżdża w kilku różnych miejscach, i pewnie znalazłbyś dokładnie w których, i nie wiem czego oczekujesz.

Programu który poprawi to za Ciebie?

 

Jak masz np. DVB rip, to np. przy serialach masz ze środka wycinane reklamy. I tu się kończą zazwyczaj wszelkie filozoficzne pytania na temat dlaczego się w kółko rozjeżdża coś z wersją retail.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wszelkie filozoficzne pytania by się nie skończyły, gdybyś bezsensownie nie zakładał, że używam jakiśch DVB ripów, w których były reklamy...

 

Dźwięk się nie rozjeżdża w konkretnych miejscach, robi to liniowo, raz się opóźnia, raz przyspiesza.

 

Czyli tak jak myślałem, nie masz pojecia o problemie, o którym piszę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

grzeczniej-kolego.jpg

 

Nawet jakby ktoś chciał Ci pomóc, to tego nie zrobi widząc jak traktujesz innych którzy próbowali.

 

Pierwsza bzdura jest taka, że MKVToolnix nie obsługuje tylko MKV, ale również MP4. Jedynie na wyjściu nie używa innego kontenera jak MKV.

 

Chcesz powiedzieć że czas rozjeżdża się w różnych miejscach, ale nie o stałych przedziałach czasowych, tylko od różnych wartości narasta i zmniejsza się dynamicznie. Życzę powodzenia.

 

Druga sprawa. W MKV można złączyć klipy MP4 np. z Windows DVR, o różnej ilości klatek. Co za tym idzie, może być to wartość zmienna.

Zacząłbym od tego by się upewnić, czy jeżeli w pliku który się rozjeżdża, robiona była wcześniej konwersja ilości klatek, to czy ten proces nie został wykonany z jakiegoś powodu niepoprawnie.

Można spróbować innego programu.

Ja też specjalnie nie widzę niczego na przeszkodzie by spróbować dopasować klatki w drugą stronę.

Na upartego nawet można użyć interpolacji. Ew. wstawią się raczej puste klatki w źródło o większym klatkażu.

 

Liczysz na to, że spadnie Ci z nieba ktoś kto miał identyczny problem, a prawda jest taka, że bez plików źródłowych nie mamy pojęcia coś Ty tam na prawdę zmajstrował.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wklejaj proszę gimbusowych i debilnych obrazków w moim temacie, to tylko poświadcza przedszkolny poziom autora.

 

Tu nie ma nic do grzeczności. Po prostu nie rozumiesz o czym ja piszę, co potwierdziłeś kolejną wypowiedzią... Nigdzie nie pisałem, że czas się rozjeżdża, bo rozjeżdża się audio.

 

Nigdzie też nie pisałem, że MKVToolNix nie obsługuje .mp4, znowu mieszasz fakty.

 

Prośba więc. Przeczytaj najpierw ze zrozumieniem, co piszę, spróbuj zrozumieć problem, a na końcu jeśli stwierdzisz, że znasz rozwiązanie, albo wiesz z dużą dozą prawdopobieństwa, że takiej ścieżki dopasować się nie da i potrafisz podać logiczne argumenty dlaczego, wtedy śmiało zabierz głos.

 

Bo obecnie to wygląda jak dyskusja na mniej wiecej takim poziomie - ja zadaję pytanie o dylatację czasu, a Ty mi odpowiadasz "nie wiem, ale to pewnie zależy od stref czasowych"...

 

 

Rozwiązania problemu mojego zapewne nie ma (racjonalnego), bo może on powstawać przez to, że w jednym z plików jest zmienna liczba klatek. Dodatkowo MKVToolNix nie do końca radzi sobie z rozciąganiem ścieżek. Spróbuję więc pomajstrować przy długości video, bo z tym podobno są znacznie lepsze rezultaty.

 

 

 

EDIT - O widzisz, w ostatnim poście pierwszy raz napisałeś na końcu, po edycji, coś z sensem, co może nakierować na rozwiązanie lub jego brak. I o tego typu, logiczne i konkretne posty mi chodziło. Dzięki.

 

A pliki oczywiście są z "internetu", zapewne DVD lub BD ripy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czas się nie rozjeżdża, tylko audio?

 

Co przez to rozumiesz?

 

Jeżeli nie wiesz w konkretnym przypadku nawet co to za rip, oznacza to tyle co, że nie znasz nawet jego pochodzenia.

Więc nie możesz zaręczyć, że jest z nim wszystko w porządku.

 

Wątpię że to coś pomoże, ale przypilnuj może, by filmy miały jeszcze tą samą częstotliwość próbkowania ścieżki.

 

Ew. wypróbuj program Pluralize Video Sync jeśli okaże się pomocny.

Jak nie, zapraszam do lektury:

Mój link

A jak chcesz dalej filozofować, to znajdę jakiegoś kolejnego mema dopasowanego do poziomu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zerknę na program, dzięki.

 

Oczywiście, że nie wiem z jakiego dokładnie źródła pochodzą pliki i co z nimi robiono. Po prostu ktoś mnie poprosił o film z polskim lektorem. Taka wersja była tylko w stosunkowo słabej jakości. Ściągnąłem więc lepszą, EN i chciałem dograć ścieżkę audio. Nie raz to robiłem, choć nigdy nie próbowałem rozciągać ścieżek... W najgorszym wypadku wystarczyło ścieżkę przesunąć całościowo.

 

Wstępnie zmiana długości video też niewiele daje, podobne jaja się dzieją. Audio najpierw jest opóźnione o 2 sekundy, potem rozjeżdża się powoli do ok 10 sekund, pod koniec przyspiesza i wyprzedza film o kilka sekund.

 

Widocznie jest to gra nie warta świeczki, bo więcej czasu się marnuje na szukanie rozwiązania niż ew. niezadowolenie odbiorcy z nieco gorszej jakości video.

 

Spróbuję jeszcze z serialem, na nim mi bardziej zależy i tutaj problem jest mniejszy, bo przesunięcie w środku zmienia się minimalnie. Różnica w jakości video jest z kolei kolosalna. Tylko, że to 120 plików do przerobienia...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem jeszcze inny film, tym razem PL wersja 25 fps, EN 23,976. Różnica w długości ponad 2 minuty i tyle przesunięcia audio. Udało się dopasować idealnie przesuwając ścieżkę o 500ms oraz rozciągając ją 25000/23976. Czyli da się, po prostu pliki nie mogą być spaprane...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...