Skocz do zawartości
reQ_21

Oppo RX17 NEO - opinie, recenzje, informacje

Rekomendowane odpowiedzi

hej, dzisiejszego dnia otrzymałem oppo rx17 neo - jeśli ktoś chce się więcej dowiedzieć to polecam śledzić temat.

 

 

Wymiary i waga: 158.3 x 75.5 x 7.4 mm, 156 g

Wyświetlacz: AMOLED 6,41 cala, rozdzielczość FullHD+, 19.5:9, ~402 PPI, notch w kształcie kropli wody

Procesor: Qualcomm Snapdragon 660

RAM: 4 GB

Pamięć wewnętrzna: 128 GB

Aparat główny: 16 Mpix ze światłem (f/1.75, 1.12um) + 2 Mpix ze światłem f/2.4 do wyciągania głębi, dioda doświetlająca LED. Elektroniczna stabilizacja również w 4k (prawdopodobnie połączona z żyroskopem)

Aparat przedni: 25 Mpix ze światłem (f/2.0, 0.9um)

Łączność: 4G LTE (w tym B20), Bluetooth 5.0, Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac, GPS, MicroUSB, jack 3.5 mm

Bateria: 3600 mAh - ładowanie 5V2A

Oprogramowanie: Android 8.1 Oreo z nakładką Color OS 5.2

Dodatkowe: skaner linii papilarnych w ekranie, folia na wyświetlaczu i etui w pudełku.

Cena 1499 zł

 

 

kilka słow na temat colorOS :

jest tryb "inteligentnego kierowcy" - można wyłączyć powiadomienia i dawać automatyczne odpowiedzi w trybie nie przeszkadzać

bezpieczna klawiatura - jak wpisujesz hasło to sie pojawia dedykowana od oppo, która blokuje robienie screenshotów i nagrywania obrazu

przy każdej apce związanej z płatnościami telefon wykrywa czy ma aktualne zabezpieczenia oraz sprawdza czy aplikacja się pod coś nie podszywa

jest kolorowo :D

jeszcze nie mogę się przyzwyczaić do aplikacji aparatu - każdy swój tryb ma osobno ustawienia w belce podręcznej - nie ma opcji "ustawienia" i wszystkiego w jednym

są gesty - coś jak w samsungu - belki wyciągane od dołu do góry

jest tryb gry ustawiający priorytet grom i czyszczący pamięć

jest wbudowany antywirus, ochrona płatności, program czyszczący whatsup, wykrywanie częstych problemów z androidem

jest dużo ustawień personalizacji i dodatkowych ustawień dotyczących systemu - po dłuższym kontakcie z czystym androidem nie mogę się odnaleźć :D

jest dublowanie kont aplikacji

jest smartbar - coś jak wysowane samsungowe menu ale z swoim środowiskiem nie ingerującym w aplikacje która chodzi w tle. Coś na zasadzie okien popup

odblokowanie twarzą działa zaskakująco dobrze - gdy jest ciemno wyskakuje ekran usprawniający odblokowanie (na białym tle, nie rażącym w oczy)

kontakty automatycznie chcą odnaleźć backup z chyba wszystkich form zapisywania kontaktów (gmail, plik, vcard, sim, pamięć itd)

wygodny menedzer aplikacji w tle - coś jak ajfonowy - okna w pionie, przesuwanie w poziomie

przesunięcie ekranu głównego w menu wywołuje informacje na zasadzie spersonalizowanych kart

 

dziwnie rozwiązane ikony zasięgu, przesyłu danych i zegar - po lewej stronie. Nie mieszczą się przez to ikony powiadomień a po prawej pusta przestrzeń oprócz baterii :hmm: - albo nie znalazłem zmiany

 

Co do samego telefonu. Trzyma się go pewnie (nawet w etui), sprawia wrażenie solidnego (gorilla 5 przód i tył, aluminiowe ramki). Wyświetlacz amoledowy w większości przypadków świeci na poziomie 25%, rozjaśnienie na maxa wypala oczy. Zaskakująco szybko łapie sieć wifi i łączy się z urządzeniami (maksymalnie sekundę po naciśnięciu połącz!) Czytnik linii papilarnych pod ekranem może działać hybrydowo z faceid, działa to nawet spoko. Sam w sobie czytnik czasami ma lepsze i gorsze momenty.

 

zdjęcia telefonu : https://imgur.com/a/HzN5tA3

 

zdjęcia dzień : https://drive.google.com/drive/folders/14MxxjX7IetWetf6J32CkjmhQ5yfydfH5?usp=sharing

zdjęcia noc : https://drive.google.com/drive/folders/1P-CDl3iDUWF3wDLCyS-9XscGOHQ2G-mv?usp=sharing

 

 

Na dniach porobię trochę zdjęć tym telefonem, nagram jakiś film i pyknę jakąś sesję zdjęciową :D Zapraszam do dyskusji

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:glodny:

 

Zdjęcia samego telefonu poproszę ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

:glodny:

 

Zdjęcia samego telefonu poproszę ;)

 

 

wrzuciłem w pierwszym poście

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bateria Li-Ion 3600 mAh nie sprawi problemów? Z drugiej zaś strony Oppo posiada szybkie ładowanie VOOC - czy to w pełni rekompensuje mniejszą baterię? I drugie pytanie, co oznacza Voice HD? Oppo tego nie ma, a nawet mój stary Huawei P9 Lite go ma (czy to odpowiada za dźwięk lepszej jakości, czy rozmowy będą zauważalnie gorsze?)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czy bateria Li-Ion 3600 mAh nie sprawi problemów? Z drugiej zaś strony Oppo posiada szybkie ładowanie VOOC - czy to w pełni rekompensuje mniejszą baterię? I drugie pytanie, co oznacza Voice HD? Oppo tego nie ma, a nawet mój stary Huawei P9 Lite go ma (czy to odpowiada za dźwięk lepszej jakości, czy rozmowy będą zauważalnie gorsze?)

 

 

ten model nie ma szybkiego ładowania.

Super VooC posiada RX17 PRO i Find X - czy rekompensuje to na pewno. 35minut od 0 do 100% robi wrażenie :P

 

Teoretycznie HD Voice ma zapewnić wysoką jakość rozmów, redukując szumy i zniekształcenia. Po przejściu z moto g6 plus na rx17 neo byłem zaskakująco pod wrażeniem jakości rozmów. Jest czyściej i bardziej zrozumiale, więc wydaje mi się, że ten cały HD Voice to pic na wodę.

 

Co do samej baterii w RX17 Neo się nie mogę wypowiedzieć. Mam telefon pierwszy dzień i się od czasu do czasu nim bawię. Rano naładowałem, o 21:20 widzę 40% baterii. Nie wiem ile SoTu, oprogramowanie tego nie pokazuje.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można liczyć na foto test oppo vs Moto G6 plus ;) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HD voice to "tzw. dźwięk szerokopasmowy – standard audio pozwalający na przesyłanie dwukrotnie szerszego zakresu dźwięku w porównaniu ze standardową transmisją."

Z tym, że ta standardowa transmisja uległa już poszerzenie, także aktualnie to puste hasło marketingowe. Teraz to już standard.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Można liczyć na foto test oppo vs Moto G6 plus ;) ?

 

zrobię porównanie w następnym tygodniu :P

 

 

wrzuciłem zdjęcia telefonem w pierwszym linku.

 

W dzień żyleta. Wszystko na automatycznym hdr.

nocą... Moim zdaniem takie se. Czasami się włącza jakiś tryb nocny który nie do końca wiem co robi :E Raz zdjęcie wychodzi spoko, raz nie.

muszę pochwalić autofocus i EIS w nagrywaniu 1080p. Robi robotę.

 

pobawie się jeszcze trochę aparatem wieczorem w lepszych sceneriach, bo dałem aparatowi pole do popisu przy ciężkich zdjęciach ale wyszło jak widać :P

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia za dnia super. Nocne... Nie wiem czy nie lepsze niż u mnie :hmm:

 

Edit

Jeszcze jak będzie trzymał dwa dni bez problemu to super fonik.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdjęcia za dnia super. Nocne... Nie wiem czy nie lepsze niż u mnie :hmm:

 

Edit

Jeszcze jak będzie trzymał dwa dni bez problemu to super fonik.

 

muszę mu dać chwile czasu bo wiadomo. Nowy telefon zawsze pokaże swoje "ja" po miesiącu-dwóch. Na pewno na drugi dzień zauważyłem, że czytnik linii papilarnych i odblokowanie twarzą działa o wiele szybciej i celniej.

 

odkryłem, że telefon ma gesty pełnoekranowe na wyłączonym wyświetlaczu. Można przypisać akcję (odblokuj,zadzwoń, włącz aplikację) do 8 wybranych gestów. Fajny bajer

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w ustawieniach palucha i twarzy, czy masz opcje poprawienia zapisanego wzoru. Np. u mnie mogę a nawet zalecane jest poprawienie wizerunku twarzy w okularach i bez, z zarostem, z pochylona głową i wyprostowaną, w czapce itp. Kilka takich poprawien i zawsze w sekundę rozpoznaje pyska. O ile telefon nie wykryje drugiego w kadrze, wtedy paluch. Czyli nie odblokukesz twarzą jeśli ktoś inny patrzy Ci w ekran, np w autobusie.

 

Edit

Gesty na zasadzie narysowania kilku liter lub przesunięciu lewo, prawo, czy jakiś tam kształt?

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zobacz w ustawieniach palucha i twarzy, czy masz opcje poprawienia zapisanego wzoru. Np. u mnie mogę a nawet zalecane jest poprawienie wizerunku twarzy w okularach i bez, z zarostem, z pochylona głową i wyprostowaną, w czapce itp. Kilka takich poprawien i zawsze w sekundę rozpoznaje pyska. O ile telefon nie wykryje drugiego w kadrze, wtedy paluch. Czyli nie odblokukesz twarzą jeśli ktoś inny patrzy Ci w ekran, np w autobusie.

 

Edit

Gesty na zasadzie narysowania kilku liter lub przesunięciu lewo, prawo, czy jakiś tam kształt?

 

 

nie mam czegoś takiego. Jedynie odblokowanie twarzy w nocą czasami jest usprawniane kompensacją ekranu.

 

Rysowanie kształtów. V,M,W, przesuń w lewo/prawo/góra/dół

O = kamera

V = latarka

>, ||, < - sterowanie muzyką

dwuklik żeby wybudzić

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znam te rozwiązanie od czasów cubota i chyba każdy mój telefon takie cosik ma. Zwie się to gesty na wyłączonym ekranie. Dla mnie nic nowego, po prostu "znani" i "Markowi" tego nie oferowali ;)

A nie możesz sobie przypisać sobie dowolnej aplikacji lub ustawienia do danego gestu? :hmm:

 

szkoda, że nie masz obsługi gestami nad telefonem. Miałem w cubocie tak, że bez dotykania telefonu np. przeglądałem zdjęcia w galerii, przewijałem stronę www ruszając np kciukiem w okolicy czujnika zbliżeniowego z przodu. W lewo wstecz, prawo następny, do góry otwórz. Super patent, bardzo często korzystałem.

 

Btw, jak Ci się za miesiąc znudzi to może jakoś się wymienimy słuchawkami ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że telefon posiadasz niedługo jeszcze ale można prosić o jakieś konkretne wnioski? Bliżej poznałeś funkcje, zauważyłeś jakieś wady, coś Cię bardzo zaskoczyło in plus? Poużywałeś go mocniej w ciągu dnia żeby ocenić pracę i wytrzymałość baterii? :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiem, że telefon posiadasz niedługo jeszcze ale można prosić o jakieś konkretne wnioski? Bliżej poznałeś funkcje, zauważyłeś jakieś wady, coś Cię bardzo zaskoczyło in plus? Poużywałeś go mocniej w ciągu dnia żeby ocenić pracę i wytrzymałość baterii? :)

 

podczas zabawy telefonem, z włączonymi wszystkimi fjuczerami (czytnik linii papilarnych, wszystkie gesty, odblokowanie twarzą, gps, 2x sim, wyświetlacz na auto, facebook, messenger, gmail z 3 kontami i nie kasowaniu niczego w tła (około 800mb zostaje ramu wolnego) - telefon wytrzymał ponad półtorej dnia.

 

Czytnik linii papilarnych należy skalibrować tylko pod tym kątem, pod którym odblokowujemy telefon. Klasyczne naciskanie palcem lewo, prawo, pod kątem itd powoduje że nie zawsze zaskakuje. A tak to praktycznie za każdym razem chwyci. Trzeba go dotykać w środku wyświetlanego pola.

Odblokowanie twarzą działa bardzo szybko i celnie - nawet wieczorem (telefon dodatkowo ma w automacie kompensację wyświetlacza gdy jest za ciemno na odblokowanie)

Okna popup do wysyłania wiadomości w smartbarze. Ogólnie cała nakładka coloros ma trochę genialnych w swojej prostocie funkcji. Sam w sobie UI jest miły dla oka i przejrzysty. Dodatkowo jest dublowanie kont aplikacji.

Wyświetlacz jest bardzo dobry. Wysoki kontrast, dobra ostrość i bardzo ładne (trochę cukierkowe - jak to amoled) kolory.

Smartfon jest po prostu ładny, wyróżniający się na tle innych.

Nie wiem jak z późniejszymi aktualizacjami - ale wczoraj mi zaktualizował poprawki do dnia 5 stycznia 2019.

 

 

Brakuje ikon powiadomień - nie wiem co za głupota wrzucić wszystkie ikony statusu na lewą stronę pozbywając się powiadomień.

Brak USB-C w tej klasie telefonu można dodać jako swego rodzaj minus. Po przejściu z telefonu na USB-C ciągle mam problem z wetknięciem kabla :lol2: :lol2:

Aplikacja aparatu jest trochę nieprzejrzysta dla użytkownika androida. Bardzo przypomina apple, dużo rzeczy w zupełnie innych miejscach, brakuje typowej zakładki "ustawień" z parametrami aparatu. Wszystko jest po przejściu na daną funkcję.

 

Po za tym telefon jest lekki, w silikonowym etui bardzo dobrze się go trzyma i nie czuję dyskomfortu. Głośnik zewnętrzny jest typowo przystosowany do głosu. Ma dużo niskich tonów, wyczuwalny bas (jak na telefon) i jest głośny - ale przy muzyce brakuje szczegółowości i potrafi zacharczeć. Na razie się nie zawiesza, śmiga żwawo tak jak powinien. Na ten moment telefon sprawia naprawdę dobre wrażenie, ale też za mało czasu minęło żebym odkrył jego teoretyczne braki i zalety.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeśli brakuje ikon powiadomień, to w jaki sposób jest to rozwiązane? Jest dioda? Rozumiem, że przez słuchawki nie próbowałeś, w słuchawkach jakość dźwięku często jest dużo lepsza. Muszę na żywo go zobaczyć, bo jestem zainteresowany tym modelem jednak nie wiem jak na żywo prezentuje się z takimi kolorami obudowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To jeśli brakuje ikon powiadomień, to w jaki sposób jest to rozwiązane? Jest dioda? Rozumiem, że przez słuchawki nie próbowałeś, w słuchawkach jakość dźwięku często jest dużo lepsza. Muszę na żywo go zobaczyć, bo jestem zainteresowany tym modelem jednak nie wiem jak na żywo prezentuje się z takimi kolorami obudowy.

 

próbowałem tylko na słuchawkach bluetooth i tutaj dźwięk jest w porządku. Muzycznie lepiej (więcej szczegółów, czyściej) niż w moto G6 Plus z dolby audio - w filmach nie ma aż takiej przestrzenności.

 

powiadomienia są rozwiązane poprzez wybudzenie wyświetlacza jak coś przyjdzie.

 

z tego co znalazlem jest to chyba docelowy zabieg : https://oppo.custhelp.com/app/answers/detail/a_id/2562/~/no-notification-on-the-status-bar

 

@edit : oneplusy też tego nie maja. Więc to raczej charakterystyka nakładki.

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może on z media Markt? :hmm:

I bez ista, fb, Twittera...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie jestem zadowolony kwasny.gif

 

u mnie wszystko działa bez problemu.

 

nie wiem co to za nagonka na tą firmę w całym internecie.. Wygląda jakby ktoś im za to płacił, serio. Nawet na mantę czy kiano takiej nagonki nie ma co na oppo :hmm: :hmm:

 

każda recenzja wyśmiewają firmę, nie omawiają cech telefonu, skupiają się na błahych rzeczach :hmm:

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

dziwisz się? Oppo wiele nowego wnosi na nasz rynek, który jest zdominowany przez samsunga i huaweia. Walną kampanię promocyjną, uświadomią ludzi i powinno się zmienić ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja się wcale nie dziwię chłodnego przyjecia.

Telefony miały namieszać na rynku, miało się poczuć to "premium" a wyszło mega przeciętnie :/

Telefony niczym się nie wyrużniaja, kosztują nie jak Chińczyk i posiadają też wady i to dość istotne.....

 

Find x prezentuje się bardzo ciekawie ale cena to żart a brak NFC w tym modelu to nawet nie jest śmieszne. Tak wiem że chinole tego nie używają ale to nie są Chiny a Europa i tu się tego używa.

Dla mnie słabo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Telefony niczym się nie wyrużniaja, kosztują nie jak Chińczyk i posiadają też wady i to dość istotne.....

 

Dla mnie słabo

 

 

nie dziwie się, w naszym januszowym państwie jakby wypuścili telefon ze snapem 845, przyzwoitym aparatem i 6gb ram zamkniętej w gównianej obudowie za 999zł to by się lepiej przyjął niż cokolwiek innowacyjnego. Nikt nie widzi tego, że masz czytnik linii papilarnych w ekranie za 1599zł, ładowanie 35minut, gorille glass 6 (tylko iphone xs max ma na ten moment), nikt nie wspomina o cechach telefonu od oprogramowania itp..

Edytowane przez fliperpl

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...