Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Aszyl

Wypisz część wspólną wektorów

Rekomendowane odpowiedzi

Mam zadanie za pomocą pętli for oraz if wypisać wspólne podzielniki dwóch liczb całkowitych

Aktualnie wypisałam podzielniki obu licz w 2 wektorach (nie udało mi się w 1).

Teraz chciałabym wypisać część wspólną tych wektorów lub znaleźć sposób, aby od razu wypisać je w jednym wektorze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to bierzesz pierwszy wektor i iterujesz po jego zawartości. Dla każdego jego elementu iterujesz drugi wektor i sprawdzasz czy wartości są takie same, jeżeli tak to wypisujesz podzielnik lub wpisujesz do innej struktury, żeby przechować.

 

Jeżeli szukasz dzielników prostą pętlą, to przecież możesz zrobić warunek na dzielenie obu liczb. Przyda się operator logiczny and &&.

Musisz tylko dobrze ustalić zakres pętli, czyli w najprostszym sposobie iterować do większej z liczb. Jak chwilę pomyślisz, to powinieneś zauważyć, że można szybciej skończyć sprawdzanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
' date='02 Luty 2019 - 11:01' timestamp='1549101709' post='15391139']

No to bierzesz pierwszy wektor i iterujesz po jego zawartości. Dla każdego jego elementu iterujesz drugi wektor i sprawdzasz czy wartości są takie same, jeżeli tak to wypisujesz podzielnik lub wpisujesz do innej struktury, żeby przechować.

 

Jeżeli szukasz dzielników prostą pętlą, to przecież możesz zrobić warunek na dzielenie obu liczb. Przyda się operator logiczny and &&.

Musisz tylko dobrze ustalić zakres pętli, czyli w najprostszym sposobie iterować do większej z liczb. Jak chwilę pomyślisz, to powinieneś zauważyć, że można szybciej skończyć sprawdzanie.

 

Dzięki. Zrobione już i aż dziw bierze, że wcześniej nie potrafiłam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...