Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Qvin

Stary komputer

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mój znajomy wyjął stary komputer który leżał gdzieś na strychu w folii. No więc przeczyściłem go dokładnie, ponieważ nawet nie chciał się odpalić [wcześniej oczywiście zostawiłem go otwartego, ponieważ była w nim wilgoć]. No i po podłączeniu wszystkiego komputer działa, chłodzenie chodzi itp... Ale po kliknięciu Uruchom system windows normalnie pojawia się błąd na około 0.5 sekundy : Warning : Have Option ROM can not be invoke (Vendor ID:FFFFh, Device ID:FFFFh) po czym system [xp] zaczyna się ładować, ale po chwili komputer się resetuje i tak cały czas. Model płyty : MS-7211 . Dodam, że tylko przeczyszczałem radiator z ogromnej ilości syfu. Dodatkowo w opcjach O uruchomieniu awaryjnym itp. pojawiła się opcja o włączeniu ostatnich działających ustawień, jednakże kliknięcie tej opcji kończy się tak samo. Komputer kiedyś działał bez problemu. Wyczytałem w internecie, że trzeba powyłączać jakieś opcje w biosie, ale ja wolę się upewnić tutaj dokładnie co mam zrobić i jaki jest problem. Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...