Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

coone

9600k kilka pytań...

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie.

 

Złożyłem wczoraj pcta ( jak w sygnaturce ) tylko zasilanie pod procesor wymaga 8+4 pin a na seasonic mam tylko 8 pin i tak podłączyłem. Zamówiłem już co prawda przejściówke molex na 4 pin, która z czasem podepne bo rozumiem, że tak można?

 

 

a drugie pytanie :

9600k w turbo pracuje mi tylko na 4.30GHz zamiast na 4.60 w testach occt bądź prime95 czy to przez to, że tylko pod 8 pin podpięte jest zasilanie ?

 

 

A ostatnie pytanie : jakie powinienem mieć temp w grach a jakie pod obciążeniem na tym stockowym ustawieniu ? W occt dochodzi do 70° w grach tak samo ... w prime95 potrafi dojść do 77° ale robiłem test jak była wysoka temp w pokoju.

 

Z góry dziękuję za odpowiedzi i pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC będzie normalnie działać po 8-pinami. a 4,6GHz jest to turbo dla 1 rdzenia, dla wszystkich turbo to właśnie 4,3GHz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

PC będzie normalnie działać po 8-pinami. a 4,6GHz jest to turbo dla 1 rdzenia, dla wszystkich turbo to właśnie 4,3GHz.

 

 

No faktycznie. Zapomniałem o tym :/ dzięki za odpowiedź. A napiszę ktoś jak z tymi temperaturami ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie doczekam żadnej odpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chyba się nie doczekam żadnej odpowiedzi :)

Może akurat żadna z osób, które tu zaglądają nie ma i5-9600K akurat z takim chłodzeniem jak u ciebie. Poza tym temperatura zależy też od obrotów wentylatora CPU, od tego jak wentylowana jest obudowa a nawet rodzaju zastosowanej pasty.

 

Ja mam mniejsze i słabsze chłodzenie (be quiet! Shadow Rock LP) od twojego ze względu na obudowę mini-ITX i u mnie przy obciążeniu procesora Prime95 Small FFTs temperatura CPU potrafi przekroczyć 80 °C przy obrotach wentylatora 1400 RPM.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Obudowa phanteks p400s front wtlacza 1x 120mm od phanteks + SW3 140mm, tył 1x 120mm phanteks i góra 1x140mm SW3. Pasta z zestawu grandisa 2 . Obroty przy obciążeniu pokazuje do 1000 rpm tylko grandis ma 2 wentylatory jeden dochodzi do 1000 rpm ( 140mm ) a drugi do 1600rpm ( 120mm ) a jako że są podłączone do jednego cpu fan to nie wiem którego obroty pokazuje ;p

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam ten sam proc pod chłodzeniem Fortis 3.

W grach (bf5 GTA v) nie widziałem więcej niż 68 stopni.

Dodam że że względu.na badziewna obudowę mam zdjęta lewa pokrywę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore w bios masz na auto?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Vcore w bios masz na auto?

 

Tak. Domyślne ustawienia płyty

 

Właśnie skończyłem ponownie robić test 3 godzinny na stocku i tak :

 

3 godzinne grzanie procka ( STOCK ) w OCCT przy sporej temp otoczenia 31°C na najcieplejszym rdzeniu było 79° C

 

Buda grzałka phanteks p400s

 

Front tłoczy :

1x SW3 140mm

1x Phanteks 120mm

 

Tyl wyciąga :

1x phanteks 120mm

 

Góra nad radiatorem wyciąga:

1x SW3 140mm

 

Chłodzenie CPU Grandis 2

Pasta PT-2

W grach temp przy tej wysokiej temp. Otoczenia dochodzą do 70°C przy niższej do 60°C.

 

Zamówię jeszcze pastę thermal grizzly kryonaut i ją zmienię oraz nałożę w inny sposób. Rozprowadze calą po cpu bo teraz pastę poszła PT-2 z zestawu od Grandisa z kropeczką na środku jak ziarenko grochu ale się zastanawiam czy jej za mało nie dałem i czy się dobrze rozłozyla :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nałożyłem jeszcze raz pastę PT-2 sposobem na X bo chyba wcześniej tej pasty było za mało I podokrecalem porządnie wszystkie śrubki bo wcześniej było do delikatnego oporu. Grzalem OCCT to temperatury doszły max do 72°C na jednym rdzeniu. Na innych były po 65°C. Więc można napisać, że temperatura spadła o 7 stopni. Później będę próbował kręcić. Jak teraz oceniacie ten wynik? W grach temp spadła o 10 stopni mniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...