Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

ZetMcKey

Rtx2070( ventus) czy GTX 1080 uzywka?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam dylemat co brac, nowego gtx 2070 czy moze uzywke gtx 1080?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rtx 2070 = nowsza architektura, rdzenie rt + tensor, wydajność pomiędzy gtx 1080 a 1080 ti (po podkręceniu bardzo blisko gtx 1080 ti FE)

 

 

Ja bym brał rtx 2070 :)

 

 

Ale jeśli nie obchodzi cię rt i dlss to nie ma sensu brać rtx 2070 i lepszym wyborem będzie gtx 1080 za max 1550zł z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

rtx 2070 = nowsza architektura, rdzenie rt + tensor, wydajność pomiędzy gtx 1080 a 1080 ti (po podkręceniu bardzo blisko gtx 1080 ti FE)

 

 

Ja bym brał rtx 2070 :)

 

 

Ale jeśli nie obchodzi cię rt i dlss to nie ma sensu brać rtx 2070 i lepszym wyborem będzie gtx 1080 za max 1550zł z gwarancją.

czyli mowisz ze jesli gtx 1080 to szukac do max 1600?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak

A jaki model niereferencyjny rtx 2070 bys polecil?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa jak się znajdzie w granicach 1500pln a takie widziałem rodzynki z długimi gwarancjami gtx 1080 to brać jak w dym minimum 700pln w kielni a wydajność bardzo podobna.O rt i tensorach itp. ściemkach :E nawet nie będę dyskutował bo mnie malkonteńci zlinczują :E Z tego co można zaobserwować chłopaki z nvidi czy tam amd nie mogą przeskoczyć pewnego poziomu grafiki już od długich lat,od zawsze jest dążenie do pokazania gry aby wyglądała jak np film ale tak wyglądać będą może gierki za 20-30 lat MOŻE :E więc chłopaki dokładają jak w wypadku rtx odbicia :E noż qr.... przy akcji w grze najwiecej patrzy sie na odbicie we wodzie :E cyrk jak ...uj.Już raz było takie małe danio jak physix ;) i według mnie to było dużo bardziej ciekawsze niż te odbicia tylko trzeba było to porządnie rozwijać ale i z tego nic nie wyszło a szkoda.Podkreślę jeszcze że dla młodych napaleńców którzy weszli w świat gierek 2-3-5 lat temu to możliwe że takie rt będzie kręcić ale starzy wyjadacze wiedzą o czym pisze ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Prosta sprawa jak się znajdzie w granicach 1500pln a takie widziałem rodzynki z długimi gwarancjami gtx 1080 to brać jak w dym minimum 700pln w kielni a wydajność bardzo podobna.O rt i tensorach itp. ściemkach :E nawet nie będę dyskutował bo mnie malkonteńci zlinczują :E Z tego co można zaobserwować chłopaki z nvidi czy tam amd nie mogą przeskoczyć pewnego poziomu grafiki już od długich lat,od zawsze jest dążenie do pokazania gry aby wyglądała jak np film ale tak wyglądać będą może gierki za 20-30 lat MOŻE :E więc chłopaki dokładają jak w wypadku rtx odbicia :E noż qr.... przy akcji w grze najwiecej patrzy sie na odbicie we wodzie :E cyrk jak ...uj.Już raz było takie małe danio jak physix ;) i według mnie to było dużo bardziej ciekawsze niż te odbicia tylko trzeba było to porządnie rozwijać ale i z tego nic nie wyszło a szkoda.Podkreślę jeszcze że dla młodych napaleńców którzy weszli w świat gierek 2-3-5 lat temu to możliwe że takie rt będzie kręcić ale starzy wyjadacze wiedzą o czym pisze ;)

W sumie masz racje, ale zobacze jak uda mi sie wziac tego rtx na firme na fakture vat, to wiadomo ze rtx bd bardziej oplacalny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jaki model niereferencyjny rtx 2070 bys polecil?

Zdecydowanie gigabyte gamming za 2300zł :

 

 

https://www.komputronik.pl/product/557755/gigabyte-geforce-rtx-2070-gaming-8gb.html?utm_source=Ceneo&utm_medium=link&utm_campaign=NiePromo

 

lub armor za 2389 zł :

 

https://proline.pl/msi-geforce-rtx-2070-armor-8g-gddr6-pci-e-p1315007

 

 

Osobiście bym oszczędził te 89 zł i brał gigabyte

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

W sumie masz racje, ale zobacze jak uda mi sie wziac tego rtx na firme na fakture vat, to wiadomo ze rtx bd bardziej oplacalny

Chłopaki wyżej chcą cie na mine posadzić.Proponują za 1600zł gtx1080 :lol2: trzymcie mnie.

Nawet jak cie nie interesuje RT to i tak warto RTX kupić.

Tonący brzytwy się chwyta a ceny GTX1070Ti i 1080 są januszowe,nie daj się wciągnąć w tę pułapke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa tych wadliwych pamieci? jedni mowia ze padaly microny, drudzy ze to jednak przyczna byly wadliwe rdzenie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Polecam temat RTX 2060 czy GTX 1070 TI

Tam też są dywagacje na temat tego czy lepiej kupić starą kartę taniej o podobnej wydajności czy nową drożej. Jest sporo za i przeciw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

jak na fakturkę to pewnie że 2070 ,podatek vat + podatek dochodowy :E i wtedy 2070 wychodzi cię 1400-1500pln :E w tym wypadku bez dwóch zdań rtxa z odbiciami :E no i żeby nie było wyższa wydajność też jest

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A jak wyglada sprawa tych wadliwych pamieci? jedni mowia ze padaly microny, drudzy ze to jednak przyczna byly wadliwe rdzenie

 

Faktycznie mogą się zdarzyć wadliwe pamięci microna, choć teraz jest to mało prawdopodobne by ci się takie trafiły.

Walnięte rdzenie to były bardziej w przypadku pierwszych partii rtx 2080/ti (choć pewny nie jestem)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Nie bardzo się pyli dokładać do 2070 i na firme nie dostaniesz gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki wyżej chcą cie na mine posadzić.Proponują za 1600zł gtx1080 :lol2: trzymcie mnie.

Nawet jak cie nie interesuje RT to i tak warto RTX kupić.

Tonący brzytwy się chwyta a ceny GTX1070Ti i 1080 są januszowe,nie daj się wciągnąć w tę pułapke.

Kurde jak ja mogłem zapomnieć o rtx 2060 :E

Oczywiście że w świetle rtx 2060, gtx 1080 i gtx 1070 ti są zdecydowanie mało opłacalnym zakupem ;)

 

Choć dla niektórych 6gb vram może być barierą.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo się pyli dokładać do 2070 i na firme nie dostaniesz gry.

czemu biorac na firme nie dostane gry?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak na fakturkę to pewnie że 2070 ,podatek vat + podatek dochodowy :E i wtedy 2070 wychodzi cię 1400-1500pln :E w tym wypadku bez dwóch zdań rtxa z odbiciami :E no i żeby nie było wyższa wydajność też jest

 

No nie bałdzo tak to wychodzi z tymi podatkami.

 

VAT to jeszcze, bo zakładając powiedzmy 2300 brutto to jesteś 415 zł do przodu i karta netto kosztuje 1885 zł. Ale od ceny netto już nic nie odejmujesz, a jedynie kwota ta zmniejsza Ci podstawę opodatkowania, czyli jak w danym miesiącu podatek masz zapłacić od 10.000 zł dochodu, to jak kupisz tę 2070, to podatek zapłacisz od 8115 zł dochodu. Owszem, wyjdzie nieco mniej, ale w żaden sposób nie o 18-19% (czy tam ile płacisz) mniej.

 

Kolejna sprawa - bałbym się brać VGA (a już tym bardziej RTX) na firmę. Procka, RAM, budę, zasilacz - spoko. Ale reszta - IMHO za duże ryzyko i potem na firmę masz więcej motania się.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość predatormax

Kurde jak ja mogłem zapomnieć o rtx 2060 :E Oczywiście że w świetle rtx 2060, gtx 1080 i gtx 1070 ti są zdecydowanie mało opłacalnym zakupem ;)Choć dla niektórych 6gb vram może być barierą.

Zielony wszystko tłumaczy ;)

 

czemu biorac na firme nie dostane gry?

Zapytaj się w sklepie którym będziesz kupował,ja przy zamówieniu dostałem taką informację.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Że tak pozwolę sobie troszkę odświeżyć i wrzucić ciekawy link jak ktoś jeszcze nie czytał https://www.komputerswiat.pl/gamezilla/artykuly/czy-gry-na-playstation-5-i-nowym-xboksie-moga-byc-jeszcze-ladniejsze-tak-ale-nadal/232mbs0 to co mnw. opisywałem kilka postów wyżej więc jak ktoś dalej myśli że next gen konsol to będzie cud miód i inne frykasy to się grubo myli :E słynne rt,dlss,hdr fajnie to to jest tu opisane (zaobserwowane zmiany sugerują dalsze prace nad zwiększaniem zasięgu rysowania i coraz to lepszym oświetleniem, mającym ogromny wpływ na uczucie fotorealizmu) :E .Według mnie bardzo sztuczne zawyżanie wymagań gier już od kilku lat tylko żeby interes się kręcił i piniądz się zgadzał wiem wiem ameryki nie odkryłem ale może ktoś po tym artykule własnie dziś ją odkryje :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czegoś takiego jak sztuczne zawyżanie wymagań.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to sie dzisiaj nazywa spieprzenie gry tak by na drogim sprzecie dzialala jako tako. Sa gry archaiczne od strony audio wideo z na papierze dosc niskimi wymaganiami ale realnie dosc wysokimi i przecietnym dzialanie np cod ww 2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często ultra detale na PC nie są optymalizowane, na PC są czasami dodawane opcje które po prostu zarzynają GPU przy nieznacznym polepszeniu wizualnym.

 

Np. w najnowszym RE2 różnica w fps pomiędzy wolumetrycznym oświetleniem high a medium jest w wymagających miejscach masakrycznie wysoka i potrafi dochodzić do ~25-30% fps. Oczywiście różnice wizualne są marginalne. Bo po prostu oświetlenie na medium i tak wygląda bardzo ładnie. Dla przykładu konsole mają wolumetryczne oświetlenie w tej grze ustawione na odpowiednik pctowego Low i dalej to wygląda całkiem ładnie, ale nie zjada olbrzymiej ilości fps.

 

Ogólnie większość dzisiejszych gier AAA na PC jest najlepiej zoptymalizowana na mixie ustawień High-ultra i nie raz różnice wizualne są nie warte aby wszystkie suwaki dawać na maxa.

 

A co do wyboru GPU. Jak ktoś dzisiaj kupuję gpu i ma kasę to next gen. Po pierwsze ma nowe GPU. GTX 1080 nowy vs 2070 nowy to jest bardzo podobna cena. DO tego zawsze można sobie po testować RT. Np. jutro wychodzi kolejny patch do BF V z kolejnymi usprawnieniami dla Raytracingu + DLSS ;)

No i za kilka dni Metro exodus gdzie będzie można sobie po testować RT, a jeśli kogoś nie kole w oczy 1080p to pewnie i pograć z tym bajerem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nie zakupilem karty, ale napewno wyeleminuje gtx 1080, zastanawiam sie czy moze dolozyc do rtx 2080 za 3k mozna juz wyrwac, sadzicie ze warto dolozyc??

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Często ultra detale na PC nie są optymalizowane, na PC są czasami dodawane opcje które po prostu zarzynają GPU przy nieznacznym polepszeniu wizualnym.

To jest PC i tak ma być dlatego jeden gra na 1060 i tnie detale, a drugi gra na 2080ti wink.gif To nie konsole by równać detale do najsłabszego.

 

 

 

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...