Forum PCLab.pl: Pomoc w wyborze wkrętarki - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Pomoc w wyborze wkrętarki akumulatorowej Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   KomputerowyLew 

• Gaduła
  • PipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 03 Luty 2019 - 20:06

Witam, proszę o pomoc w wyborze wkrętarki, mam na oku dwie firmy, jedna to Black@Decker 18v z poniższego linku, tutaj ona jest z dodatkowym zestawem bitów 217sztuk dlatego aż 399zł kosztuje, bo taka sama bez tych dodatków jest na allegro za 339zł. Ale ja jeżeli już będę B@D brał to z tymi dodatkami za 399zł.
https://allegro.pl/o...7szt-7709653568
Albo zastanawiałem się nad Hecht, jest około 100zł drożej ale czy lepiej? Z tego co słyszałem, to ta czeska marka robi dobre sprzęty np piły motorowe itp.
https://allegro.pl/o...1277-6803618816
Ogólnie nie mam przedziału cenowego, jeżeli już musiałbym założyć kwotę to jest to maks 500zł ale raczej skłaniam się ku maks 450zł.
Mam w domu jednego black@decker 14.4v i jest mocna, ale jest zepsuta zmiana kierunku, mogę tylko wkręcać a wykręcać już nie.
Hecth mimo droższej ceny ma mniejszy moment obrotowy, bo tylko 25nm a B@D ma 30nm.

#2 Użytkownik jest niedostępny   KomputerowyLew 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 04 Luty 2019 - 19:57

Dobra już dokonałem zakupu ale z ciekawości zapytam czy dobrego? :
https://allegro.pl/o...2RlMzJjNjAxNmY=

#3 Użytkownik jest niedostępny   iwanme 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 04 Luty 2019 - 20:44

Bardzo przyzwoita w tej cenie (nie licząc jakichś mega promek na Makity czy DeWalty), teściowi kupiłem i jest zadowolony, organoleptycznie lepsza od mojego B&D w podobnej cenie. Chyba jedyna z sensownym momentem i dwoma aku w zestawie nie będąca takim totalnym chińskim chłamem :)

#4 Użytkownik jest niedostępny   Trepcia 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 05 Luty 2019 - 07:10

Kiedyś kupiłem na szybko wkrętarkę z Castoramy MacAlister 18V z dwoma akumulatorami, była jakoś w promocji za 299zł. Myślę - "zaczyna się remont, wkręcę kilka wkrętów, skończy się remont to pójdzie w kosz". Przerobiłem na niej cały roczny remont (adaptacja piętra + dach), z racji że ma udar to wszystkie otwory w ścianie nią wierciłem/wiercę, wszystkie zaprawy wkrętarką urabiam (no chyba, że cały worek cementu to wtedy coś mocniejszego), dodatkowo garaż wyremontowałem itp. Jestem mega pozytywnie zaskoczony, że chińczyk a katuję go i katuję i dalej działa. W taki sposób to jedynie DeWalty katowałem i trzymały się.

#5 Użytkownik jest niedostępny   filiptikacz 

• Dyskutant
  • PipPip

Napisany 05 Luty 2019 - 17:23

Zobacz postTrepcia, o 05 Luty 2019 - 07:10, napisał(a):

Kiedyś kupiłem na szybko wkrętarkę z Castoramy MacAlister 18V z dwoma akumulatorami, była jakoś w promocji za 299zł. Myślę - "zaczyna się remont, wkręcę kilka wkrętów, skończy się remont to pójdzie w kosz". Przerobiłem na niej cały roczny remont (adaptacja piętra + dach), z racji że ma udar to wszystkie otwory w ścianie nią wierciłem/wiercę, wszystkie zaprawy wkrętarką urabiam (no chyba, że cały worek cementu to wtedy coś mocniejszego), dodatkowo garaż wyremontowałem itp. Jestem mega pozytywnie zaskoczony, że chińczyk a katuję go i katuję i dalej działa. W taki sposób to jedynie DeWalty katowałem i trzymały się.

Również posiadam wkrętarkę 12v z tej firmy i szczerze polecam.

#6 Użytkownik jest niedostępny   KomputerowyLew 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 05 Luty 2019 - 22:42

Dostałem dzisiaj wkrętarkę Stanley i wszystko jest ok, ma moc, jednak zastanawia mnie takie stuknięcię, kliknięcie przy odpuszczeniu całkowitym obrotów. Czy tak powinno być, bo np jak użytkowałem Black@Deckery to czegoś takiego tam nie ma.

#7 Użytkownik jest niedostępny   PrimoGhost 

• House Targaryen
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Luty 2019 - 23:41

Dobrze, że tego black deckera nie wziąłeś. 3 msc temu popełniłem ten błąd.

#8 Użytkownik jest niedostępny   KomputerowyLew 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 10:18

Jeszcze jest jedna rzecz, wkrętarka w środku dosyć mocno iskrzy, dzwoniłem do gościa od którego kupiłem i powiedział, że nowe szczotki są i tak może być.

#9 Użytkownik jest niedostępny   Trepcia 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 11:09

Yyy... a to ma nie iskrzyć? :E Szczerze, bo nie wiem. Moja iskrzy i tłukę ją półtorej roku na budowie i jak iskrzyło tak iskrzy.

#10 Użytkownik jest niedostępny   Bono[UG] 

• Wiecznie niewyspany...
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 12:43

Zobacz postKomputerowyLew, o 05 Luty 2019 - 22:42, napisał(a):

Dostałem dzisiaj wkrętarkę Stanley i wszystko jest ok, ma moc, jednak zastanawia mnie takie stuknięcię, kliknięcie przy odpuszczeniu całkowitym obrotów. Czy tak powinno być, bo np jak użytkowałem Black@Deckery to czegoś takiego tam nie ma.

Prawdopodobnie hamulec. W mojej makicie też stuka (i iskrzy) jak gwałtownie puszczam włącznik.

#11 Użytkownik jest niedostępny   KomputerowyLew 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 13:51

No właśnie też myślałem, że to hamulec, ale czy takie stuknięcie hamulca może w jakiś sposób wpłynąć na żywotność wkrętarki?

#12 Użytkownik jest niedostępny   Nareszcie 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 14:42

Jesli to ten stuk, o ktorym mysle, to jest to normalne i nie wplywa na zywotnosc.

#13 Użytkownik jest niedostępny   KomputerowyLew 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 19:06

To dobrze, bo mam jeszcze starego BlackDeckera 14.4v jeszcze z Ni-Cd akumulatorem i jak puszczę gwałtownie włącznik to jednak takiego stuknięcia nie ma

#14 Użytkownik jest niedostępny   munio1000 

• Takumi wannabe
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Luty 2019 - 07:52

ogólnie ostatnio trend jest taki że firmy które są X lat na rynku potrafią wyprodukować wkrętarkę która się wysypuje po kilku grubszych akcjach a marketówki zapitalają aż miło. Ja mam parkside z lidla z baterią 20v i też przemłóciła już sporo i polecam.

#15 Użytkownik jest niedostępny   KomputerowyLew 

• Gaduła
  • PipPipPip

Napisany 12 Luty 2019 - 15:41

To dobry zakup zrobiłem, że kupiłem Stanleya?

#16 Użytkownik jest niedostępny   iwanme 

• Uzależniony od forum
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Luty 2019 - 18:11

Zobacz postKomputerowyLew, o 12 Luty 2019 - 15:41, napisał(a):

To dobry zakup zrobiłem, że kupiłem Stanleya?

Dobry, nie ma co roztrząsać. Jedynie szkoda, że nie w wersji z udarem, który jest co prawda fasadowy, ale przydaje się troszkę jak chcesz przewiercić cegłę ;)

Strona 1 z 1