Forum PCLab.pl: RX 480 wysokie temperatury. - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Ostatnio dodane tematy

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

RX 480 wysokie temperatury. Oceń temat: -----

#1 Użytkownik jest niedostępny   Drut12 

• weeb
  • PipPipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 03 Luty 2019 - 21:00

Witam. Posiadam od dłuższego czasu RX 480 referent od Sapphire. Miałem z nią ostatnio pewien problem bo przy maksymalnym obciążeniu łapała tempo w okolicach 95C. Zmieniłem termopady i pastę na mx-2 i temp spadła do 83C. Dokupiłem niedawno używana RX480 z koparki(tak wiem głupota, ale okazja była :lol2:), identyczny model jak ta pierwsza z tym że ta ma aluminiowy backplate, po czym spiąłem je w crossfire. W oczy rzuciło mi się że druga karta łapie temp maksymalną w okolicach 75C, mimo iż nie zmieniałem na niej pasty. Pomyślałem więc że jako druga karta nie jest na tyle obciążona aby osiągnąć taka temp więc przepiąłem ją jako gpu 1. I ku mojemu zdziwieniu temp nadal takie same, czyli około 10C niższe niż na tamtej. Po ciepłym powietrzu wylatującym z kart wnioskuję że pasta nie ma tu nic do rzeczy. Czyżby taki felerny rdzeń sie trafił? Tę pierwszą kartę kupowałem nową jeszcze na początku 2017 więc nie ma przeszłości związanej z koparką. Czy opłaca się w takim przypadku pobawić w undervolt lub bios z 580? Za porady z góry dziękuję.

#2 Użytkownik jest niedostępny   Drut12 

• weeb
  • PipPipPipPipPip

Napisany 12 Luty 2019 - 20:56

Bump

#3 Użytkownik jest niedostępny   decorator12 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 12 Luty 2019 - 22:52

Zawsze opłaca się Undervolt na 480 :E jakby nie była i co nie robiła. Modować do 580 średnio polecam, ale bawić się napięciem spoko. Nie daje to cudów, ale często wtedy karta jest znośna dla ucha

Strona 1 z 1