Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Gość

RX 480 wysokie temperatury.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość

Witam. Posiadam od dłuższego czasu RX 480 referent od Sapphire. Miałem z nią ostatnio pewien problem bo przy maksymalnym obciążeniu łapała tempo w okolicach 95C. Zmieniłem termopady i pastę na mx-2 i temp spadła do 83C. Dokupiłem niedawno używana RX480 z koparki(tak wiem głupota, ale okazja była :lol2:), identyczny model jak ta pierwsza z tym że ta ma aluminiowy backplate, po czym spiąłem je w crossfire. W oczy rzuciło mi się że druga karta łapie temp maksymalną w okolicach 75C, mimo iż nie zmieniałem na niej pasty. Pomyślałem więc że jako druga karta nie jest na tyle obciążona aby osiągnąć taka temp więc przepiąłem ją jako gpu 1. I ku mojemu zdziwieniu temp nadal takie same, czyli około 10C niższe niż na tamtej. Po ciepłym powietrzu wylatującym z kart wnioskuję że pasta nie ma tu nic do rzeczy. Czyżby taki felerny rdzeń sie trafił? Tę pierwszą kartę kupowałem nową jeszcze na początku 2017 więc nie ma przeszłości związanej z koparką. Czy opłaca się w takim przypadku pobawić w undervolt lub bios z 580? Za porady z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zawsze opłaca się Undervolt na 480 :E jakby nie była i co nie robiła. Modować do 580 średnio polecam, ale bawić się napięciem spoko. Nie daje to cudów, ale często wtedy karta jest znośna dla ucha

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...