Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Cervantes86

Xiaomi Mi A2 VS Huawei Mate 20 Light

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Szanownych Forumowiczów,

w chwili obecnej stoję pod ścianą a potrzebuje na "gwałt" kupić jakiś nowy telefon. Przejrzałem część postów po tematach i nie znalazłem tego konkretnego porównania, czy możecie mi fachowo podpowiedzieć który z telefonów wymienionych w temacie będzie rozsądniejszym zakupem? Potrzebuje dobrego aparatu do zdjęć w słabych warunkach oświetleniowych ( zdjęcia prezentacji na wykładach ), ogólnie lubię zdjęcia więc fajnie będzie mieć w telefonie coś w miarę mocnego. W miarę dobra bateria też będzie atutem, do tego rozsądna jakoś wykonania. Budżet to ok. 1300 zł maksymalnie. Na chwilę obecną używam leciwego już Huawei P8

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia 7 plus w outlecie xkomu na allegro jest za 1200-1300zl w zależności od sztuki. Pod względem konfiguracji aparat-bateria-wydajnosc całkiem dobry zestaw tworzy. Opcjonalnie zenfone 5, ale tu już gorsza bateria. Co do dwóch wymienionych przez Ciebie ja bym wolał Xiaomi ze względu na czystego androida.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zenfone 5, zenfone 4, Zenfone 3 Deluxe ZS570KL, zenfone zoom s. Może uda Ci się kupić htc u11. Pierwszy za 1300zl, pozostałe do 1000zl.

Ostatecznie zenfone 3 ze520kl

Lepszych aparatów w tym budżecie nie znajdziesz.

Do zdjęć tekstu w słabym świetle bez stabilizacji nie da rady. Przez wiele lat robiłem zdjęcia ofert przetargowych.

 

Bateria ma być w miarę dobra a nie najlepsza na rynku, także dobrze zarządzane 3k mah wystarczy w zupełności.

 

 

Edit

Znalazłem Huawei p10 plus za 1440zl. Warto dopłacić, jeśli można.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

nie wziąłbym żadnego z tych.

 

Zobacz na Motorole G6 Plus, HTC U11, Nokia 7 Plus oraz Oppo RX17 Neo (tutaj troszkę ponad budżet). Jeśli chcesz xiaomi to Mi 8 Lite, ale tak samo jak A2 ma zauważalnie gorsze (niższy kontrast, słabsza widoczność pod słońce, bardziej wyprane kolory) wyświetlacze niż to co wymieniłem wcześniej.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez stabilizacji cześć zdjec będzie nieczytelna.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez stabilizacji cześć zdjec będzie nieczytelna.

 

jeśli ktoś trzepie łapą to może być problem, ale to zazwyczaj prezentacja jest jasna a tło ciemne - więc nie powinno być problemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nokia 7 plus w outlecie xkomu na allegro jest za 1200-1300zl w zależności od sztuki. Pod względem konfiguracji aparat-bateria-wydajnosc całkiem dobry zestaw tworzy. Opcjonalnie zenfone 5, ale tu już gorsza bateria. Co do dwóch wymienionych przez Ciebie ja bym wolał Xiaomi ze względu na czystego androida.

 

W promocji na x-kom ta Nokia jest dziś po 1249 zł (nowa)

https://www.x-kom.pl/p/424505-smartfon-telefon-nokia-7-plus-dual-sim-bialo-miedziany.html

 

Kod: Walentynki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

brać, brać!

 

A w czym ona lepsza od np. Zenfone 5? :hmm:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuje za tak duży odzew, propozycje bardzo fajne ale patrząc na ich ilość to mam kompletny mętlik w głowie. Zdjęcia prezentacji robię za pośrednictwem programu Notblock więc i tak są podbijane i przerabiane dość mocno przez program. W związku z tym patrząc pod kątem ceny i jakości wykonania ( tak żeby nie posypał się po roku ) które model byście typowali?

 

Bardzo podoba mi się ta Nokia, ale jakoś nigdy nie miałem do nich przekonania tak samo jak Asus- chodź może czas iść w inną stronę a niżeli Huawei? Z drugiej strony może warto zaoszczędzić i kupić Xiaomi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zdecyduj co dla Ciebie jest istotne. Zdjęcia (chociaż do prezentacji super ekstra aparatu nie ma potrzeby kupować), muzyka, wydajnosć, bateria, rozmiar, wygląd.

Te, które wymieniłem są przważnie z 2017 r i wyglądają już staro.

 

Osobiście brałbym zenfone 5, bo w cenie 1300zł to kompletny telefon. Świetny aparat jak na cenę, nowoczesny wygląd reszta klasowa.

chociaż ta nokia za 1250zł też jest dobrą opcją, jesli mowa o telefonach w nowoczesnym stylu.

Bo tak to szukałbym u11.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w czym ona lepsza od np. Zenfone 5? :hmm:

Baterią, wsparciem, czystym androidem, lepszym procesorem, subiektywnie brakiem notcha, oryginalniejszym wyglądem oraz lepszą ładowarką w zestawie 5V/3A przy Asusa 5V/2A.

Jeszcze jak na tej promce x-komu jest to tyle to nic tylko brać. Poza brakiem diody powiadomień to telefon mocno kompletny. Stwierdzam to z perspektywy jej użytkownika.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@up

no dobra, jestem w stanie Ci zawierzyć właśnie z racji, że go posiadasz.

Czysty os jako zaleta? Chyba w czasach, gdzie dowolna nakładka dociążała go tak, że nie działał poprawnie. Dziś niektórzy producenci mają leciutkie nakładki bez strat w wydajności, niekiedy i praktycznie czysty system z kilkoma dodatkami, takimi że czysty os wydaje się być biedawersją androida. Juz nie jeden na forum narzekał, że nic tam praktycznie nie ma i sporo trzeba dogrywać. Niby nic, niby ok ale jaki wtedy sens posiadania czystego andka, skoro wiele osób pierwsze do robi to wgrywa jakiś launcher ;)

To nie czasy pierwszego zenui czy touchwiz ;)

 

I tak, poznałem czystego androida - ble. Od razu motyw, dogranie wielu rzeczy a i tak coś przeszkadza :hmm: ale to kwestia czysto indywidualna, której z zasady nie poruszam. Tak jak choćby kolor telefonu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

6.0 czy jeszcze 7.0 Nougat były wybrakowane i sam nie potrafiłem z nich korzystać, ale od Oreo (a teraz Pie) dla mnie czysty android jest kompletny i nie wymaga niczego więcej. Jest czysto, schudnie, bez bloatware od producenta. Dla jednego może być minusem to, że nie ma nawet stockowo żadnego odtwarza muzyki czy wideo. Dla mnie to duży plus. A wszelkie duwkilik by wybudzić ekran, jakieś gesty itd są dostępne nawet na czystym andku. Do pełni szczęścia fonów z androidem one brakuje tylko zamiast apki do aparatu producenta to google camera ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

w nowym już tak. Za czasów 6/7 już nie, a to nie taka znów odległa przeszłość ;)

 

Reasumując -1250zł za tę słuchawkę to bdb cena i śmiało można w nią wchodzić, a to, że ja wybrałbym cos innego - a co to kogo obchodzi? :E przeciez nie ja wybieram a i mam niekiedy dziwne wymagania co do słuchawki ;)

 

edit:

ooo, u 12 life też w świetnej cenie na Xkom za 1200zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cholera, po tych waszych opisach chyba przejdę z Nokii 8 na 7 plus bo ta moja to przy tym jakiś biedafon. Jak z aktualizacjami 7 plus? Bo na ósemce, mocno kulawo. Aktualizacja aparatu (do wersji pro) od czerwca do końca stycznia nie potrafiła się pojawić. Aktualizacje bezpieczeństwa zatrzymały się na 01.12 i potem cisza (mamy luty).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja śmigam na mojej N7 Plus z androidem pie od początku października 2018. Poprawki zabezpieczeń są co miesiąc, aktualnie jeszcze mam styczniowe, ale najpóźniej w ostatnim tygodniu danego miesiąca pojawiają się z niego poprawki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak wy aktywujecie rabaty na tych telefonach? Ja na Noki 7 Plus widzę cenę 1399,00 zł brutto, to samo U 12 life.

 

Już widzę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dodajesz do koszyka, potem po lewej stronie jest pole na kod rabatowy. Wpisujesz "walentynki" i gotowe.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

U mnie w koszyku dalej kod działa, wystarczy dodać, wklepać kod i cena wskakuje na 1249 ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

potwierdzam, kod działa. Wpisujesz go już w koszyku.

 

edit:

i jak, kupiłes? ;)

 

edit:

kod rzeczywiście przestał działac, własnie sprawdziłem i lipa :hmm:

dzwoń do xkom z zapytaniem "panie, WTF?" :)

 

edit:

chyba już wiem. Jak wrzucimy do koszyka nokię z wyników wyszukiwania czy też filtrowania to kod nie działa. Ale jesli klikniemy na promocję, wybierzemy z promocyjnych produktów nokię to wtedy działa. Czyli musimy zamowić klikając w produkty promocyjne

&strona=2"]O tutaj

 

link nie chce działać. Usunąć spację po dwukropku

 

https: //promocje.x-kom.pl/walentynki?filtry=10_kategoria[56]&strona=2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Panowie, wczoraj niestety pochłonęła mnie dość mocno praca w związku z tym nie śledziłem postu - dopiero późną nocą. Byłem przejazdem w jednym ze sklepów zobaczyć jak leżą w dłoni te telefony. Niestety nie było Noki 7 Plus a chyba jest to jeden z dwóch faworytów, może podjadę dzisiaj do jednego z nich. Był za to Huawei Mate 20 light i wygląda super, leży w ręce też super. Ostatecznie zastanawiam się pomiędzy Nokią a właśnie Mate-m. Czytałem opinie o Noki i czy możecie mi powiedzieć jak wypada jej aparaty w zdjęciach nocnych, bardzo kiepsko?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja widziałem nocne z p20 lite. Są złe.

Lite dobrych zdjęć nie zrobi, niezależnie jako producent. Szukaj "pełnych" telefonów, bez lite.

 

Edit

Lg g6 jest za 1200zl w xkom z kodem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Popularne aktualnie

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Burning Shore zjadają textury. Wystarczy zmniejszyć textury z b.w/w na średnie i jest git. W 1440p na ustawieniach  "własne"  3060ti zadziwiająco mocno reaguje na te zmiany, co widać po fotkach. Bardzo wysokie/wysokie textury niegrywalne... średnie textury i nagle karta odzyskuje siły i fps leci do góry. Czyżby za mało Vram 8GB ? 1440p bardo wysokie - textury bardzo wysokie: 22fps 1440p bardzo wysokie - textury wysokie: 23fps 1440p bardzo wysokie - textury średnie: 60fps Jak wczoraj męczyłem się wewnątrz wieży z dymem, to grałem na 17fps i nie miałem możliwości zmiany ustawień, bo mnie ten kosmita atakował jakimś laserem, ale go załatwiłem. Teraz w pomieszczeniach jest lepiej i czas iść do pleneru. Spróbuj takich ustawień.   A karta zachowuje się idiotycznie, ponieważ normalnością jest to, że pod obciążeniem 99/100% jej wydajność powinna być najwyższa oraz pobór mocy najwyższy, za to w tej grze zauważyłem, że pomimo użycia GPU 100%, karta generuje spadki do nawet 15fps przy poborze mocy poniżej 70Wat !! To jest masakra, nie da się grać. Zgaduje, że pamięć się przepełnia i po prostu trzeba ciąć textury, żeby w ogóle zagrać z 8GB Vram 3060ti  zaraz po wczytaniu gry w 1440p bardzo wysokie ustawienia potrafi utrzymać przez chwilkę nawet 60fps, ale zaraz albo jeszcze szybciej fps spada, a co najdziwniejsze spada pobór mocy zarazem utrzymując użycie GPU na 100%    
    • w ogóle to modernizacja dla syna, a ja mam ze swojego poprzedniego aurore 360 z aphacool więc mogę mu ją zapodać brzmi rozsądnie z tym i5 14500 podoba mi się
    • To już pomału możesz myśleć co następne 😄.
    • nówki DW wciąż trzymają cenę, a używek DW na rynku używek mało, a jak są to powystawowe 
    • Ciekawe wnioski . Nie należy akurat zmienić zdania, że Kaczyński to jedna z największych nieszczęść, jaką spotkało III RP. https://wydarzenia.interia.pl/kraj/news-robert-krasowski-jaroslaw-kaczynski-to-najbardziej-patologic,nId,7467044
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...