Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Dario+

YouTube 4K HDR 60FPS

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Ostatnio podłączyłem sobie kompa do TV z 4K HDRem i o ile zwykłe materiały 4K 60FPS mogę odtwarzać bez problemów

to z HDR już zaczyna rwać ,zejście z rozdzielczością na 1440p pomogło lekko gubi tylko klatki.

Czy mój procek jest za słaby żeby płynnie odtworzyć 4K HDR ?

 

p.s.

internet 300Mb/s po kablu , materiał buforuje się na maxa bez problemu

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wiesz co... nie wiem czy to w Twoim wypadku coś Ci pomoże ale np. przy Netflixie były obostrzenia generacyjne.

Z tego co pamiętam,żeby mieć na luzie Netflixa i YT 4k HDR to albo procek intela 7/8/9gen (niezależnie czy i3 czy i9) albo karta nvidia od serii 1000 czyli Pascale i touringi (przy czym chyba było dodatkowe obostrze,że nie karta musi mieć 3GB pamięci minimalnie)

(oczywiście można mieć i procka z ww seri i kartę ww. razem)

Podejrzewam też,że są jakieś serie czy coś procków AMD i Radeonów ,które dadzą rade jak ww. intele i Nvidie.

 

Na logikę to podejrzewam,żę taki GTX980 czy fajne i7 4 gen dałoby radę pociągnąć te rzeczy ale kwestia obostrzeń ,które chyba nie wynikaja z mocy obliczeniowej tylko tak po prostu- dla hajsu.

Bo takie gtx 980 w dobrej wersji zjada 3x takiego 1050ti 4gb ale w 4k HDR tylko ten drugi da radę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zaktualizować przeglądarkę i windowsa. Youtube HDR działa chyba tylko na chrome.

 

Druga sprawa polarisy mają jakieś hybrydowe wsparcie dla VP9 i sporo liczenia przerzucają na procesor to może być problemem.

 

Spróbuj odpalić 4k HDR youtube po prostu na integrze intela.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Under555 mam cpu 8ej generacji i kartę najnowszą Radeona

lukadd , win10 i chrome w najnowszych wersjach.

Obawiam się że CPU może być za słaby , chodź zajętość to około 80% podczas oglądania.

Będę musiał właczyć GPU na integrze i zainstalwoac sterowniki i sprawdzić czy będzie lepiej

 

BWT to by było dziwne że Radeon RX580 sobie by nie radził z tym materiałem a integra miała by dac rade ? ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sam nie sprawdzałem integry z HDR 4k, ale podobno robi to sprzętowo, gdzie radki nie dość, że mają nakaszanione w sterach to stosują dekodowanie hybrydowe, część sprzętowo część softowo i przerzucanie obliczeń na cpu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy mój procek jest za słaby żeby płynnie odtworzyć 4K HDR ?

 

 

 

Nie ale karta graficzna już tak, można włączyć w przeglądarce dekodowanie sprzętowe z integry intela. W biosie trzeba włączyć integre aby działało.

YT ryzen wielotłokowy + rx 4xx/5xx gubi więcej klatek w FHD niż pentium z intel HD który ani jednej nie straci :E

 

 

To samo przy streamowaniu, integra intela kosi NV a co dopiero amd ;) Chyba, że ktoś ma ponad 4 rdzenie tylko do kodowania to wtedy cpu robi najlepszą robotę. W programach do obróbki lepiej mieć integre i pentiuma z quick sync niż pierdylion rdzeni.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy mój procek jest za słaby żeby płynnie odtworzyć 4K HDR ?

 

 

Warto przeczytać

 

 

Nie ale karta graficzna już tak, można włączyć w przeglądarce dekodowanie sprzętowe z integry intela. W biosie trzeba włączyć integre aby działało.

YT ryzen + rx 4xx/5xx gubi więcej klatek w FHD niż pentium z intel HD :E

 

 

To samo przy streamowaniu, integra intela kosi NV a co dopiero amd ;) Chyba, że ktoś ma ponad 4 rdzenie tylko do kodowania to wtedy cpu robi najlepszą robotę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...