Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

PietruchM

Laptop gamingowy i nie tylko do 10k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Poszukuję laptopa odpowiedniego do gier ale i do pracy (płynne odtwarzanie programów CAD, oraz odtwarzanie/edycja filmów UHD bez zacięć wiec pamięć podręczna musi być spora)

 

Natknąłem się na taki model: ALIENWARE 17 R4 i7-7820HK 32GB 512SSD GTX1080 QHD

Cena: 9700zł

Dell Alienware 17 R4

Profesjonalny Notebook stworzony do grania i pracy z grafiką

Procesor Intel Core i7-7820HK z 8MB Cache

Pamięć 32GB DDR4 2400MHz

Dysk twardy 512GB SSD + 1TB SATA

Karta Graficzna NVIDIA GTX 1080 z 8GB GDDR5

Ekran 17,3'' matowy QHD 120Hz 400NIT

Rozdzielczość matrycy 2560x1440

Wifi + Bluetooth + Kamera

USB Type-C z Thunderbolt

Czytnik kart pamięci

Tobii Eye

Bateria 99Wh

Podświetlana klawiatura + Touchpad

13x stref podświetlenia Alien FX

Windows 10 Home PL 64Bit

Dell Next Business Day

 

I tu nasuwa się moje pytanie, czy dostanę coś lepszego w podobnym przedziale cenowym? Czy może lepiej sklecić jakiegoś składaka?

A może za dużo kombinuje i jest to sprzęt z typu dobra cena za te bebechy i szarpać jak Reksio szynkę?

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tej cenie celuj z modele z RTX. Drożej masz model kadłubek tylko w wersji 17 calowej

Dream Machines RX2070-17 i7-9700K/16GB/480+1TB RTX2070 144Hz 10 599 zł

Matryca FULL HD matowa IPS z 144hz odświeżaniem, stonowany design, wygodna podświetlana klawiatura, możliwość zamontowania dodatkowego dysku oraz 3 wolny sloty na ram, NVIDIA G-Sync.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ASUS ROG Strix SCAR II i7-8750H/16G/256SSD+1TB RTX2070 - 9599 zł

 

Konstrukcja od Asusa oparta na RTX 2070. Myślę, że to propozycja spełniająca Twoje wymagania - wysoka wydajność, 16GB RAM, dwa dyski, wysokiej jakości matowy ekran IPS z odświeżaniem 144 Hz (pokrycie palety barw 90%+ sRGB + wysoka jasność maksymalna) i bardzo wąskimi ramkami. Nie jest to przesadnie ciężki, ani masywny laptop jak na 17", ma w dodatku wydajny system chłodzenia - nie występuje tu throttling CPU, RTX są ogółem chłodniejsze i jest to nieźle wykonany (aluminium) laptop. Dodatkowo cztero-strefowe podświetlanie RGB - można je wyłączyć, laptop ma raczej dość stonowany design i może się podobać.

 

W wersji z 32GB RAM

ASUS ROG Strix SCAR II i7-8750H/32G/256SSD+1TB RTX2070 - 10199 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

MSI GE75 i7-8750H/16GB/256+1TB/Win10 RTX2070 144Hz za 10199zł

Dobrze wyposażony, 17-sto calowy laptop ze 144Hz matrycą FHD. Ma w sumie wszystko czego można by od niego oczekiwać- RTX'a 2070, 16GB pamięci i dwa dyski. W razie potrzeby możesz do niego dołożyć jeszcze 3 nośnik SSD. GE to już wyższa seria MSI. Więcej zdjęć masz tu: https://www.notebookcheck.net/MSI-s-latest-GE75-63-Raider-gaming-laptops-combine-unique-esthetics-with-powerful-specs.392276.0.html

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

HP OMEN 17 i7-8750H/32G/480+1TB/W10 GTX1070 120Hz - 8849zł

W dobrej jak za te parametry cenie jest HP Omen w wersji z 32GB RAM, SSD480GB + 1000GB HDD i Windows-em 10 w cenie. Laptop posiada kartę graficzną GTX 1070 8GB, która nie jest znacząco mniej wydajna od 1080tki i ma matrycę IPS FULLHD z odświeżaniem 120Hz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie dostaniesz.

 

Witam

Sam mam Alienware z tym samym CPU i GPU tyle że 15.6 calowy, z pamięcią 2x16GB 2666.Mam wymienione dyski na Samsungi 970 Pro i EVO.

Fakt chciałbym go sprzedać aby kupić TEŻ ALIENWARE ale na procesorze i9 i 4K.

Sprzęt wykorzystuję oczywiście m.in do grania w tym VR - Oculus Rift i sprawuje się wyśmienicie.

Aktualizuję sterowniki przy pomocy IOBIT DRiver Booster i ze strony producenta.

Nie mam żadnych (tfu,tfu) problemów i szczerze POLECAM

 

A jeszcze dodam,że w żadnym innym lapku nie będziesz miał tak łatwego dojścia do dysków i pamięci. Mam też MSI Apache Pro. Alienware w stosunku do konkurencji ma wg mnie solidniejszą konstrukcję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Heh tymi propozycjami namieszaliście mi jeszcze bardziej w głowie ;D

Ale po rozmowie z kilkoma osobami najwięcej osób poleca mi DM,

co prawda zakładałem 10k ale zostałem przekonany do wyżyłowania budżetu i zakupu tego modelu:

 

Dream Machines RX2080-CUSTOM

Procesor Intel Core i9-9900K

32GB Kingston HyperX Impact DDR4 2666MHz CL15

Dysk SSD o pojemności 480GB

Dysk HDD o pojemności 2000GB

Matowa matryca 17,3" FullHD AHVA

Karta graficzna Nvidia RTX2080 - 8GB

 

Cena: 14339

 

Nie wiem czemu ale Dell w podobnej konfiguracji jest o wiele droższy...

No nic mam nadzieje, że nie przepłacam i będzie to hulało jak trzeba. Dzięki wszystkim za podpowiedzi :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przy takiej kwocie to serio nie polecałbym brać Dream Machines. To jednak jest laptop oparty na chińskim kadłubku, a w każdej chwili DM może upaść, a wtedy może być problem choćby z gwarancją.

Poza tym w DM otrzymujesz dużą wydajność, ale gdzie reszta? W porównaniu do konkurentów w tym przedziale cenowym, to jednak jakość wykonania, głośniki, matryca itd. często odstają w porównaniu do największych producentów.

 

To Twój wybór, ale radziłbym to porządnie przemyśleć.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tylko, przy takim budżecie można mieć np:

ASUS ROG G703GX i7-8750H/32GB/512PCIe+1TB/W10 RTX2080 14999zł

Mały nie jest, to prawda, ale za to otrzymujesz laptopa klasy DTR z wydajnymi podzespołami. Ma on 4 sloty na pamięć, 144Hz matrycę z G-Sync i możliwość montażu jeszcze dwóch dysków SSD na PCIe. Waga i grubość nie są małe, ale to przy tych podzespołach nie powinna być wada.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Acer Helios 500 i9-8950/16GB/480+1000/Win10 GTX1070 - 12599zł

Alternatywnie Acer Helios 500 z 6 rdzeniowym procesorem i9-8950H, który jest wyżej taktowany od i7-8750H i grafiką 1070 8GB. Matryca IPS FullHD 1920x1080p 144Hz z G-Sync ma dobre pokrycie kolorów wynoszące 59% AdobeRGB i 91% sRGB. Solidne wykonanie, oraz kultura pracy to pozytywne cechy tego laptopa. Nie zabrakło również Windowsa 10 wliczonego w cenę.

 

Karta 1070 doskonale poradzi sobie z renderowaniem video, natomiast GTX-y nie mają technologii RTX, która owszem ładnie odbija cienie w grach, ale jak by nie było jest to marketing. Pytanie czy wolisz masywne laptopy klasy DTR jak Helios, czy może slimy z cienkim obramowaniem takie jak Asus z linku Antiaxa. DM który wybrałeś ma kartę RTX2080 i wydajniejszy 8 rdzeniowy procesor, dzięki któremu czas renderu będzie krótszy niż przy mniej wydajnym CPU i GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

 

Czy może lepiej sklecić jakiegoś składaka?

 

 

Z góry dzięki za pomoc :)

Za taka mamonę to bym składaka szarpał jak Reksio szynkę!

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem jest to już trochę przesada, trochę tańsza konfiguracja

Dream Machines RX2080-17 i9-9900K/16GB/480+1TB RTX2080 144Hz 13 699 zł

Jest to ten sam model który podałem wyżej tylko z wydajniejszą konfiguracją.

 

Na bazie tego modelu jest konfiguracja którą podałem, tyle, że na stronie DM czy nawet na allegro jest on tańszy niż w xkom (w podstawowej konfiguracji). W DM można kombinować z bebechami stąd zmiana na 32GB RAM 2666MHz + 2TB HDD.

Jak na razie napaliłem się na tą konfigurację, najwyżej będę wam płakał o pomoc za jakiś czas xD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hej,

trochę to trwało zanim mi go "złożyli" ale jest :)

Pierwsze wrażenie jak najbardziej ok myślałem, że będzie cięższy więc tutaj +

bateria to tak naprawdę mit bez zasilania z kabla raczej nic się nie zrobi, jest zjadana z prędkością światła :E

Za to niezły szok na widok zasilacza wtf? Wielkie kilogramowe pudło... no z tym to zaszaleli :lol2:

Podrzucam zdjęcie z porównaniu z zasilaczem z Samsunga którego już kiedyś uważałem za cegłę

km41gjx8w2ji.jpg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...