Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Kamilek3333

i9 9900K Wysokie temp

Rekomendowane odpowiedzi

Witam chciał poprosić o pomoc.

Wcześniej miałem podobny problem przy i8 8700 teraz wymieniłem na i9 i temp pod obciążeniem 85 stopni.

Przypuszczam że znowu chodzi o napięcie tylko może mi ktoś powiedzieć jakie mam ustawić i gdzie dokładnie na poniższych zdj?

Płyta to ROG STRIX Z370-F

Zasilacz 620W

Będę wdzięczny.

https://imgur.com/a/Tb1UGZ7

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W OCCT teraz przy obciążeniu max jest 75. Niby lepiej ale spróbować jeszcze zwiększyc napięcie?

Jak tak to o ile?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chłodzenie mam już leciwe (nawet nie wiem) ale i7 8700 nie przekraczał 67 w stresie.

W sumie przy 1.20 najbardziej sensownie jest 69-72.

Ewnentualnie poleciłbyś jakieś konkretne chłodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Odin więc zostawiam jak jest ;)

Jak zawsze można na Ciebie liczyć.

Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Niestety przechwaliłem.

Przy 1.19 do 1.22 temp są niby ok ale jak odbale Battelfilda to po chwili cały komp crashuje.

Jak zmienię na auto w biosie to niby gra działa ale pojawiają się artefakty.

Kurcze zgłupiałem już tym bardziej że przy 8700 było all ok.

Jakieś rady?

 

Poniżej jeszcze ustawienia mojego Biosu może tam coś jest nie tak?

https://imgur.com/a/B3PPyZg

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Edit:

Niestety przechwaliłem.

Przy 1.19 do 1.22 temp są niby ok ale jak odbale Battelfilda to po chwili cały komp crashuje.

Jak zmienię na auto w biosie to niby gra działa ale pojawiają się artefakty.

Kurcze zgłupiałem już tym bardziej że przy 8700 było all ok.

Jakieś rady?

 

Poniżej jeszcze ustawienia mojego Biosu może tam coś jest nie tak?

https://imgur.com/a/B3PPyZg

Napisz może jaką obudowe masz i chłodzenie,bo to że stare to nic nie mówi.Jak crashuje to znaczy że jest niestabilnie ,podnieść vcore.

Na auto ile Ci daje napięcia ? puść wszystko na auto i daj pixa z CB15 a w tle pusć jednocześnie HWinfo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym chłodzenie naprawdę nie wiem i za wiele tam też nie ma na nim napisane etc.

latało bez problemów z i7 8700. (Jutro zamówię nowe tego krakena x62)

Na auto tak jak widać na zdj wyżej 1.008 (Teraz już n aauto wywala z Battelfilda po chwili)

Jak obciążę go OCCT to nic się nie dzieje a temp max 75.

 

''daj pixa z CB15 a w tle pusć jednocześnie HWinfo.''

Możesz bardziej łopatologicznie? Ja zielony w takich akcjach jestem. U mnie gra ma latać n amaksa bez problemów i tyle ;)

Tak było do wczoraj przed zmianą procka ;(

 

Edit:

Obudowa Corsair też w sumie nei wiem jaki model. Poniżej fotka:

https://imgur.com/a/wXGlnCy

 

P.S. Sprawdziłem teraz ostatniego Assassina to samo też wywala grę.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler wygląda na Cooler Mastera Hyper 212 lub podobny. Nie jest to zły cooler, ale do takiego prądożernego monstrum którym jest 9900k to nie jest dobry wybór.

 

9900k ma TDP na poziomie 95watt..ale to przy zegarze bazowym czyli 3.6GHz, a boost clock potrafi podskoczyć aż pod 5GHz, przy czym zgaduje że TDP w takim wypadku może sięgnąć nawet 200watt. Przy bardzo intensywnym użytkowaniu twój cooler po prostu nie nadąży oddawać ciepła.

 

Kolega dobrze podpowiedział aby optymalizować napięcia, ale to sposób na złagodzenie problemu a nie rozwiązanie go (podnoś napięcia dopóki system i wszystko w nim działające nie będzie stabilne), jeśli obniżysz temperatury o 2-3 stopnie to będzie dobrze.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Cooler wygląda na Cooler Mastera Hyper 212 lub podobny. Nie jest to zły cooler, ale do takiego prądożernego monstrum którym jest 9900k to nie jest dobry wybór.

 

9900k ma TDP na poziomie 95watt..ale to przy zegarze bazowym czyli 3.6GHz, a boost clock potrafi podskoczyć aż pod 5GHz, przy czym zgaduje że TDP w takim wypadku może sięgnąć nawet 200watt. Przy bardzo intensywnym użytkowaniu twój cooler po prostu nie nadąży oddawać ciepła.

 

Kolega dobrze podpowiedział aby optymalizować napięcia, ale to sposób na złagodzenie problemu a nie rozwiązanie go (podnoś napięcia dopóki system i wszystko w nim działające nie będzie stabilne), jeśli obniżysz temperatury o 2-3 stopnie to będzie dobrze.

 

Napięcie podniosłem do 1.26 i przy włączonym OCCT max temp było chyba 82. Średnio 70.

Problem pojawia się tylko w grach gdzie przy crashu temp wynosi 68 stopni tyle pokazuje MSI Afterburner.

Nie ma tu jakiegoś związku że w grze wysypuje a jak obciążę OCCT to nic się nie sypie?

Jutro zamówię tego krakena i zmienię jak przyjdzie. Czyli wina chłodzenia? Czy zmieniać napięcie jeszcze wyzej niż to 1.26?

 

P.S Doda, że zasilacz mam 620W to styka?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym chłodzenie naprawdę nie wiem i za wiele tam też nie ma na nim napisane etc.

latało bez problemów z i7 8700. (Jutro zamówię nowe tego krakena x62)

Na auto tak jak widać na zdj wyżej 1.008 (Teraz już n aauto wywala z Battelfilda po chwili)

Jak obciążę go OCCT to nic się nie dzieje a temp max 75.

 

''daj pixa z CB15 a w tle pusć jednocześnie HWinfo.''

Możesz bardziej łopatologicznie? Ja zielony w takich akcjach jestem. U mnie gra ma latać n amaksa bez problemów i tyle ;)

Tak było do wczoraj przed zmianą procka ;(

 

Edit:

Obudowa Corsair też w sumie nei wiem jaki model. Poniżej fotka:

https://imgur.com/a/wXGlnCy

 

P.S. Sprawdziłem teraz ostatniego Assassina to samo też wywala grę.

Włącz program hwinfo64 i zminimalizuj,i puść Cinebench 15 .potem pokaz zdjęcie z hwinfo .

Ps.swoją drogą jaki czort Cie skusił na 9900k ? Ja też przy 8700k miałem bajke (sam robilem delid ,temp super i moglem nawet 5.2ghz puścić)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jakoś rzuciłem się na nowy jak widać niepotrzebnie. Zaraz to ogarnę co piszesz wyżej...

Zasilacz 620 W nie jest tutaj problemem?

 

Proszę: HWinfo

https://imgur.com/a/4tEoZ1O

 

P.S. Znajomek mowił mi że system może trzeba przeinstalować po zmianie procka. Faktycznie ma to znaczenie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdefinuj tak w ogóle co to znaczy że gra crashuje. Wywala do pulpitu bez błędu, restartuje CI kompa bez błędu, freez kompa i manualny restart czy co? Dodatkowo co to za RTX? 2070? 2080? Jakie temp na procku i grafie podczas odpalania gier?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdefinuj tak w ogóle co to znaczy że gra crashuje. Wywala do pulpitu bez błędu, restartuje CI kompa bez błędu, freez kompa i manualny restart czy co? Dodatkowo co to za RTX? 2070? 2080? Jakie temp na procku i grafie podczas odpalania gier?

Włączę Battelfilda jest ok gram może minutę i albo gra się zawiesza że nic nie mogę zrobić albo czarny ekran bez błędu.

karta RTX 2080TI

W Battelfildzie pod czas gry GPU 70-75 CPU nie przekracza 70 i wywala.

W Assassinie jak dam nowa gra to po chwili wywala do win bez błędu i tyle. Wczoraj działo wszystko bezproblemowo na i7 8700.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok widzę tutaj kilka potencjalnych winowajców. Obdsadzone wszystkie banki ramu dobrze widzę? Ile to jest 4x8? Jakie taktowanie i dokładny model? Gra się zawiesza tak że jedyne co pomaga to restart kompa przyciskiem? Czy do systemu normalnie możesz wyjść?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok widzę tutaj kilka potencjalnych winowajców. Obdsadzone wszystkie banki ramu dobrze widzę? Ile to jest 4x8? Jakie taktowanie i dokładny model? Gra się zawiesza tak że jedyne co pomaga to restart kompa przyciskiem? Czy do systemu normalnie możesz wyjść?

Ram 4x4GB Gskill (Jak napiszesz jakim programem mogę dokładny model sprawdzić to to zrobię)

Wcześniej z tym samym ramem i7 latał bez problemów. Tak jedyne co mogę zrobić to restart przyciskiem.

W HWinfo wyżej na zdj masz chyba ramy podane dokładnie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to to jest niestabilność procesora, podnieś napięcie na wyższe wartości. A czemu w ogóle ruszałeś te napięcia? Płyta na auto raczej ustawia za duże co może być powodem zbyt dużych temp, rozumiem że ta niestabilność pojawiła się własnie po zabawie w zmianę napięcia na CPU? Co do ramów, Program CPU-Z i zakładka memory oraz SPD.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przywracałes ustawienia fabryczne w biosie po zmianie CPU? Jakie masz dokładnie ramy?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tak, faktycznie, będziesz musiał napisać w odpowednim temacie aby chłopaki pomogli CI je ustawić na coś więcej niż 2133 co dosyć mocno ogranicza wydajność tego CPU w grach, Mówię to kwestia niestabilności CPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie no, to to jest niestabilność procesora, podnieś napięcie na wyższe wartości. A czemu w ogóle ruszałeś te napięcia? Płyta na auto raczej ustawia za duże co może być powodem zbyt dużych temp, rozumiem że ta niestabilność pojawiła się własnie po zabawie w zmianę napięcia na CPU? Co do ramów, Program CPU-Z i zakładka memory oraz SPD.

Czy dam na auto czy sam zmienię jest to samo. Wczesniej na auto tempy dochodziły do 85. Po zmianie na 1.20 staneły na 75.

 

Bios zaktualizowany do najnowszego ze stycznia tego roku.

 

Czyli zmiana chłodzenia coś da czy nie bo już się pogubiłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to dziwne bardzo. Pójdź za radą kolegi wyżej i reset cmosu do ustawień fabrycznych, może siedzi coś tam po tym i7 8700 co powoduje problemy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...