Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

DudeeQ

MSI czy GIGABYTE?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, jestem przed kupnem R7 2700 i potrzebuje w miarę taniej płyty głównej (do 500zł).

Mam 2 propozycje:

https://www.x-kom.pl/p/441255-plyta-glowna-socket-am4-msi-b450-tomahawk.html?gclid=CjwKCAiA4t_iBRApEiwAn-vt-13xcRpan9aUmXwmFbaKOQ9KRPxlKGP8W_ku1xrsIQYQbphmZW4B_hoCXDcQAvD_BwE

i

https://www.x-kom.pl/p/440977-plyta-glowna-socket-am4-gigabyte-b450-aorus-pro.html

I mam parę pytań...

Która z nich ma lepszą sekcję zasilania i będzie miała niższe temperatury?

Z którą będzie mniejszy problem z OC procka jak i RAMU bo co do AORUSA to słyszałem, że ludzie mieli problem z OC RAMU do 3200mhz a ja własnie chcę żeby dobiły do 3200mhz.

I ogólnie która będzie lepsza pod gaming?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość BloodyStorm

Najlepiej jakby ci o takich płytach opowiedział tomcug lub MaxForces. Oni znają się dobrze na płytach głównych.

 

Ja osobiście ze względu na wygląd brałbym Gigabyte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi nie za bardzo chodzi o wygląd tylko o wydajność :D

Jak się mogę z owymi panami skontaktować ?:D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jestem jednak lekko po stronie Aorusa ze względu na chłodzenie dysków M.2 lecz jednocześnie Uefi MSI jest 100 razy lepsze, bardziej przejrzystsze i prostsze od gigabyte i w MSI łatwiej o podkręcenie RAMU.

Podobno dużo łatwiej..

Napisałem to przed zobaczeniem poprzedniego posta jak cuś :D

 

Byłem nastawiony od początku na Tomahawka, lecz strasznie boli mnie to, że ta płyta nie ma radiatora na dyski M.2

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mam "świeżą" MSI B450-A pro, ponoć nie wiele różni się od tomahawka, a cena to 400zł, sekcja zasilania chłodna max 40 stopni, te radiatory nie są takie małe jak się wydają, u mnie dodatkowo jest 6x120mm od SPC a procek jest chłodzony Fortisem 3 który jest w oversize w stosunku do radiatora więc wieje mi też na radiatory na sekcji zasilania płyty, podkręcałem na razie testowo mojego R5 1400 do 4.1 i chodził bez zająknięcia.. dalej trochę się bałem :E na razie chodzi na stokowej prędkości 3.2 bo i tak GPU u mnie nie wyrabia wiec Ryzen się nudzi. :hmm:

 

Nie miałem tych płyt w ręce, ale możliwości do do OC są takie same, sekcja zasilania ponoć jest ta sama do w tomahawku... więc nie widziałem sensu

żeby przepłacać.

 

Co do OC Ramu to mam HyperX 3000 (2x8gb) Cl15, chodzą na 3200 ale już niestety z CL 16. Sądzę że to po prostu granica ich możliwości.

 

Ps. Co do dostępności B450-A pro na X-kom, to miałem zamawiać ale nie była dostępna, potem chwile była (może 2 dni) a jak byłem zdecydowany na konkretny set i chciałem zamówić to znowu "towar chwilowo niedostępny", na pytanie kiedy będzie dostałem odpowiedz, że może koło 20 lutego :hmm: , także kupiłem gdzie indziej, to chyba najlepiej pokazuje jaki jest popyt na to mobo :o

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość sir.walazz

Nienawidzę Asrocka za grzejące się sekcje zasilania CPU. Każdy Asrok który miałem nawet przy słabym cepie mocno się rozgrzewał.

 

Gigabyte moim zdaniem daje najlepsze komponenty na PCB. Jeśli chodzi o MSI to one są bardzo dobre. Jak nie kręcisz CPU to nie będzie żadnej różnicy. Poza tym od płyty nie zależy wydajność!!!! (Jedynie OC!!!)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten dysk Plextor ma dużo słabsze odczyty i zapisy od Samsunga a jest droższy...

Czym jest spowodowana ta cena? Radiatorem?

Z tego co slyszałem on też taki rewelacyjny nie jest...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodź z drugiej strony lepszy rydz niż nic...

Jeśli chodzi o podkręcanie to tak, będę podkręcał...

To będzie OC gdzieś pod 4000mhz więc zależy mi właśnie o niskie temperatury...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie za bardzo wiem jaka jest koncepcja tego chłodzenia na AORUS PRO jest tam jakiś termopad czy to jest tak sobie przykręcone?

Bo jeśli ta druga opcja to i tak lepiej dokupić radiatory i przykleić je na coś porządnego.

Niestety z tego co widzę to te "radiatory" są robione pod wygląd nie pod wydajność.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ale czekajcie co jest szybsze i wydajniejsze?

Ten dysk Plextor m9peg na M.2 czy też Plextor m9pey pcie?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...