Skocz do zawartości
Oldman.

Apex Legends

Rekomendowane odpowiedzi

Apex Legends to zupełnie nowy shooter przygotowany przez Respawn Entertainment (twórców serii Titanfall). Twórcy tym razem porzucili wielkie mechy i skupili się na pojedynkach Battle Royale. W ich propozycji na jednej mapie pojawi się maksymalnie 60 graczy, ale w produkcji wybierzemy klasy postaci, które znacząco wpłyną na wydarzenia.

 

Potwierdziły się wszystkie plotki – Apex Legends jest dostępny od dzisiaj za darmo! Grę pobierzecie na PC (Origin), PlayStation 4 i Xbox One. Jest to Battle Royale, w którym na jednej mapie pojawia się 20 drużyn składających się maksymalnie z trzech graczy. Podstawy są znane – drużyny wpadają na mapę, szukają sprzętu, ale teraz w zespołach pojawią się różnorodne postacie, które posiadają specjalne umiejętności. Ponownie będziemy szukać broni oraz sprzętu, jednak skille pozwolą nam dominować w pojedynkach.

 

Tak produkcję zapowiedział Drew McCoy, główny producent Apex Legends:

 

Rozpoczynasz każdą grę z jakimś ogólnym planem, a kończysz ją mając do opowiedzenia fascynującą historię – to był nasz cel. Budujemy grę, która nie tylko zapewni rozrywkę i niezapomniane wrażenia podczas premiery, ale coś, co będziemy rozwijać przez długi czas.

 

W Apex Legends wybierzemy spośród ośmiu Legend, z których każda ma własne, unikalne umiejętności i style gry. Wśród bohaterów znajduje się między innymi Bloodhound (tropiciel, który może zobaczyć ostatnią aktywność wroga na mapie) oraz Lifeline (medyk z pola bitwy, który może chronić członków drużyny i ich reanimować). Twórcy w znaczący sposób ubarwiają rozgrywkę. Przed rozpoczęciem zabawy zdecydujemy, w którym miejscu chcemy się pojawić – będzie to istotne dla dobrego kontrolowania sytuacji na ekranie.

 

Gracze mogą wybrać swój punkt zrzutu w systemie Jumpmaster, dzięki czemu każdy oddział ma pełną kontrolę nad miejscem, w którym rozpocznie grę. Czy lepiej iść prosto po najcenniejsze łupy i ryzykować konflikt z innymi zespołami czy może rozproszyć się na peryferiach mapy, aby pozwolić innym oddziałom na wzajemną eliminację?

 

Co jeszcze? Autorzy zapewniają

 

- Respawn Beacons - miejsca, w których można jednorazowo ożywić pokonanych członków drużyny,

- Kontekstowy system komunikacyjny Ping

- Inteligentny system ekwipunku, który automatycznie podłącza dodatki i ulepszenia do odpowiedniej broni po ich zebraniu.

 

Apex Legends zaoferuje także sezony – pierwszy rozpocznie się w marcu i pozwoli graczom kupić Przepustkę Sezonową, dzięki której zgarniemy ekskluzywne przedmioty kosmetyczne. Kolejne wydarzenia wprowadzą nowe postacie, bronie, elementy kosmetyczne oraz wiele innych. W tytule pojawiają się oczywiście mikrotransakcje.

 

Czym jest przepustka bojowa?

 

Przepustka bojowa to system sezonowy, który wynagradza graczy wyjątkowymi przedmiotami kosmetycznymi. Nagrody otrzymywane w ramach przepustki bojowej to mieszanka wyjątkowych sezonowych przedmiotów kosmetycznych oraz pakietów Apex. Podczas każdego sezonu wszyscy gracze mogą odblokować część tych przedmiotów dzięki zwyczajnej grze. Gracze, którzy kupią przepustkę bojową, będą mogli zdobyć wszystkie przedmioty dostępne w danym sezonie (około 100 różnych nagród).

 

Czy po zakończeniu sezonu mogę zatrzymać wszystkie nagrody zdobyte dzięki przepustce bojowej?

 

Tak, wszystkie przedmioty zdobyte dzięki przepustce bojowej są własnością graczy i mogą być wykorzystywane nawet po zakończeniu sezonu.

 

Czy dzięki zakupowi przepustki bojowej otrzymam legendy?

 

Nie, zawartość przepustki bojowej nie obejmuje legend. Dzięki przepustce bojowej gracze otrzymują wyjątkowe przedmioty kosmetyczne oraz pakiety Apex.

 

Ile trwa jeden sezon?

 

Każdy sezon w grze trwa około trzy miesiące.

 

Nie musimy obawiać się o problemy z balansem, ponieważ za pieniądze kupimy wyłacznie skórki:

 

Czy w Apex Legends można za pieniądze zdobyć przewagę w grze?

 

Nie. W Apex Legends nie sprzedajemy żadnych przedmiotów, które zapewniają przewagę podczas rozgrywki. Pieniądze wydane w grze nie zapewniają jakiejkolwiek przewagi podczas walki w pierścieniu. Apex jest wspierany głównie przez przychody z przedmiotów kosmetycznych i nowych postaci (które można zdobyć również dzięki grze).

 

Czym są monety Apex?

 

Monety Apex to waluta premium dostępna w grze, pozwalająca na zakup pakietów Apex, przedmiotów w sklepie rotacyjnym oraz nowych legend.

 

Czym są żetony legend?

 

Żetony legend to waluta zdobywana dzięki podnoszeniu poziomu gracza. Można otrzymać je również po osiągnięciu maksymalnego poziomu gracza – dzięki zdobywaniu odpowiedniej ilości PD podczas gier.

 

Czym są metale rzemieślnicze?

 

Metale rzemieślnicze można otrzymywać z pakietów Apex i wykorzystywać do tworzenia konkretnych przedmiotów kosmetycznych, takich jak skórki dla legend, skórki broni i nie tylko.

 

Twórcy przedstawili również ważne informacje dotyczące PlayStation Plus oraz Xbox Live Gold:

 

Czy muszę mieć konto Xbox Live Gold, by grać w Apex Legends?

 

Tak, do gry w Apex Legends na Xbox One wymagane jest konto Xbox Live Gold.

 

Czy muszę posiadać subskrypcję PlayStation® Plus, by grać w Apex Legends?

 

Nie, do gry w Apex Legends na PlayStation® 4 nie jest wymagana subskrypcja PlayStation® Plus.

 

Tak prezentują się wymagania sprzętowe na PC:

Apex Legends minimalne:

 

SYSTEM OPERACYJNY: Windows 10 (64-bitowy)

PROCESOR: Intel Core i3-6300 3.8GHz / AMD FX-4350 4.2 GHz Quad-Core

RAM: 6 GB

KARTA GRAFICZNA: NVIDIA GeForce GT 640 / Radeon HD 7700

RAM KARTY GRAFICZNEJ: 1 GB

MIEJSCE NA DYSKU: co najmniej 30 GB

 

Apex Legends rekomendowane:

 

SYSTEM OPERACYJNY: Windows 10 (64-bitowy)

PROCESOR: Intel i5 3570K lub równoważny

RAM: 8 GB

KARTA GRAFICZNA: NVIDIA GeForce GTX 970 / AMD Radeon R9 290

RAM KARTY GRAFICZNEJ: 8GB

MIEJSCE NA DYSKU: co najmniej 30 GB

 

Apex Legends nie wspiera cross-platformowej rozgrywki (aktualnie!), a deweloperzy chcą rozwijać tytuł przez kolejne 10 lat.

 

Istotnym elementem produkcji są Pakiety Apex – w tym wypadku otrzymamy dostęp do zestawów kosmetycznych lub waluty wykorzystywanej do kreowania przedmiotów. Autorzy podkreślają: w pakietach nie znajdziecie przedmiotów zapewniających przewagę! Poznaliśmy nawet szansę na zdobycie przedmiotów o określonej „rzadkości”:

 

-Rzadki lub lepszy przedmiot: 100%

-Epicki lub lepszy przedmiot: 24,8%

-Legendarny przedmiot: 7,4%

 

W Apex Legends zdobywamy poziomy doświadczenia, dzięki którym zgarniamy pakiety Apex, żetony legend lub obie nagrody. W tytule możemy zdobyć maksymalnie 100 poziom doświadczenia. Nowych bohaterów można odblokować za 12 000 żetonów legend.

 

Official Launch Trailer

 

 

Apex Legends Gameplay Deep Dive Trailer

 

 

Apex Legends Launch Developer Diary

 

 

Apex Legends Gameplay Trailer

 

 

 

Pobierz Apex Legends:

 

PC

 

https://www.origin.com/pol/en-us/store/apex/apex

 

http://www.playapex.com

 

PS4

 

https://store.playstation.com/en-us/product/UP0006-CUSA12540_00-APEXLEGENDRSPWN1

 

XBOXONE

 

https://www.microsoft.com/en-us/p/apex-legends/bv9ml45j2q5v

 

Poradnik do gry

 

https://www.gry-online.pl/S024.asp?ID=1956&PART=8

Edytowane przez Azakiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra zacząłem pobierać wersję PC ale po dobiciu do 96% stoi i ani myśli ruszyć dalej :lol2:

 

Dobra, własnie sie odetkało i odpaliłem (wszystko ładnie po polsku (bez dubbingu czyli napisy tak jak lubie))

 

pograłem tylko chwile bo wiecej nie mialem czasu i produkt (w swojej kategorii) wydaje sie byc przemyslany i dopracowany, w mojej opinii na te chwile jest to najlepszy battle royale na rynku

Edytowane przez Azakiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no dobra zacząłem pobierać wersję PC ale po dobiciu do 96% stoi i ani myśli ruszyć dalej :lol2:

 

Dobra, własnie sie odetkało i odpaliłem (wszystko ładnie po polsku (bez dubbingu czyli napisy tak jak lubie))

 

pograłem tylko chwile bo wiecej nie mialem czasu i produkt (w swojej kategorii) wydaje sie byc przemyslany i dopracowany, w mojej opinii na te chwile jest to najlepszy battle royale na rynku

Pograłeś "chwilę" i już wiesz że to najlepszy BR?? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa alternatywa dla codowego BR.

Wczoraj tylko zainstalowałem i odpaliłem raz, jest tam solo,Duo czy tylko 3-ki?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, bo brakowało nam na rynku kolejnego BR. Swoją drogą ciekawe na co będzie kolejna moda, najpierw wszyscy robili MOBA, teraz wszyscy robią BR, co kolejne? Może tak RTSy albo dobre RPG single? :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa alternatywa dla codowego BR.

Wczoraj tylko zainstalowałem i odpaliłem raz, jest tam solo,Duo czy tylko 3-ki?

Tylko trójki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Taa, bo brakowało nam na rynku kolejnego BR.

 

Hehe :lol2::thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ciekawa alternatywa dla codowego BR.

Wczoraj tylko zainstalowałem i odpaliłem raz, jest tam solo,Duo czy tylko 3-ki?

 

Na razie tylko 3-ki .....cała koncepcja opiera sie o współprace kilku osób, nie ma grania solo (tak jak w PUBG), jak wejdziesz solo to ci przyporządkuje 2 randomów na podstawie waszych umiejetnosci i doswiadczenia (teoretycznie hue hue)

 

Pograłeś "chwilę" i już wiesz że to najlepszy BR?? :lol2:

 

Tak :E

 

Po prostu pozostałe BR są tak słabe że nie trzeba byc geniuszem zeby cos ciekawszego wymyslic, ten jest duzo ciekawszy :cool: co nie znaczy ze jest jakims mesjaszem, po prostu solidna gra.

Edytowane przez Azakiel

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada jak lepsze blackout, fajnie sie gra, mozna wskrzesac super. fortnite jest w porzadku gdyby nie te budowanie, pubg nie trawie to badziewie.

apex mnoglaby lepiej smigac bo niestety titanfall 2 lepiej trzyma fpsy a wyglada tak samo.

mam nadzieje ze odniesie sukces bo ma potencjal

Edytowane przez Zabimaru

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wyglada jak lepsze blackout, fajnie sie gra, mozna wskrzesac super. fortnite jest w porzadku gdyby nie te budowanie, pubg nie trawie to badziewie.

apex mnoglaby lepiej smigac bo niestety titanfall 2 lepiej trzyma fpsy a wyglada tak samo.

mam nadzieje ze odniesie sukces bo ma potencjal

 

nie cierpie budowania w fortnite, w Apexie jest ciekawiej bo gra przypomina troche Overwatcha (dobieramy taktykę dla druzyny pod konkretny build, dobrze dobrane postacie w druzynie mogą sie nawzajem wspierać) i sama mapa jest duza i zroznicowana co daje spore mozliwosci.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakoś mi nie podchodzi podobnie jak CoD oraz Fortnite i pozostanę przy PUBG i Ring of Elysium (w tych BR bawię się najlepiej).

 

 

Taa, bo brakowało nam na rynku kolejnego BR. Swoją drogą ciekawe na co będzie kolejna moda, najpierw wszyscy robili MOBA, teraz wszyscy robią BR, co kolejne? Może tak RTSy albo dobre RPG single? :D

 

Moja teoria jest taka, że te mody bardzo często mają początek w modyfikacjach do ARMY (DayZ mod -> moda na survivale, mod battleroyale -> moda na BR) więc strzelam, że następna będzie moda na gry bazujące na serwerach "Life" do ARMY (w GTA V już coś takiego jest) czyli gry multi gdzie na danej mapie "gramy w życie" i poprzez ciężką pracę, przekręty, politykę czy nielegalkę staramy się dorobić majątku i pozycji. Kto grał trochę np. na serwerach "Altis life" ten wie o czym mówię :cool:

Edytowane przez AUTO6

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak u was chodzi ta gra?? Mam wrażenie że mój proc dławi gtxa :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

pierwszy drugi win już wpadł, całkiem fajnie sie gra.

Edytowane przez Dominix1910

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

https://www.youtube.com/watch?v=hp6feOUlZGE

 

Ja juz dzis zagralem 1 gierke. Na razie nie ocenami, model strzelania podobny do CoDa dla mnie.

Przy okazji OSD jest na filmie wiec mozna sprawdzic jak 2060 sobie radzi, aczkolwiek moja i5 bottleneckowala czasami.

Edytowane przez iziDeV

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pograłem dzisiaj. Gierka prezentuje się znacznie lepiej niż reszta Battle Royali w jakie grałem, chodzi mi tu szczególnie o model strzelania, który jest bardzo płynny.

 

Martwi mnie jednak system nagradzania za mecze, a dokładniej to podczas meczu miałem crasha i już nie mogłem do niego powrócić, nagród też nie dostałem. Jak dla mnie to lipa pod tym względem, bo takie sytuacje będą się zdarzały, szczególnie na początku. A mecz był z tych za który dostałbym dużą nagrodę...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W marcu wychodzi Firestorm od Battlefielda. Końca nie widać..

Tryb kupa.gif dla dzieci Frontline, gdzie się podziały normalne tryby rozgrywki znane z Q3, UT.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Gówno, ale wejdę w temat i skomentuję :E nigdy nie pojmę logiki takich osób...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

@iziDeV

 

Gierka ma spore wymagania, ja musiałem lekko zejść z detalami żeby nie mieć spadków poniżej 60. Myślę, że w 1440p na 2080 fpsy kręciłyby się w okolicy +100. Ale dość ładnie wygląda. No i pod względem rozgrywki jest obiecująca.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb kupa.gif dla dzieci Frontline, gdzie się podziały normalne tryby rozgrywki znane z Q3, UT.

Tryb :kupa: w który grało się 20 lat temu...

 

IMO BR to właśnie powiew nowości.

Odkryłem go (konkretnie PUBGa) jakieś 2 miesiące temu i od tamtej pory konkretnie mnie wessało.

Takiego zastrzyku adrenaliny jak występuje pod koniec meczu przy kilku osobach na mapie ciężko doświadczyć w innej grze multi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie to gó**no, wolę fortnite, teraz gry z trybem BR są robione na jedno kopyto aby jak najwięcej mamony się dorobić. Chwilowe zainteresowanie, potem opad ;p ale to moje zdanie i tak nie będę grał w ten syf

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Apex właśnie wyróżnia się od innych gier tego typu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przecież Apex właśnie wyróżnia się od innych gier tego typu.

Ta? ciekawe czym? grafiką od RUST ? może strefa od Fortnite? szukaniem lootu od fortnite xD?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tryb :kupa: w który grało się 20 lat temu...

 

IMO BR to właśnie powiew nowości.

Odkryłem go (konkretnie PUBGa) jakieś 2 miesiące temu i od tamtej pory konkretnie mnie wessało.

Takiego zastrzyku adrenaliny jak występuje pod koniec meczu przy kilku osobach na mapie ciężko doświadczyć w innej grze multi.

Zagrałbym w tryb VR CTF np to by było to, a nie jakieś budowanie i bieganie za niczym, mam nadzieje że ten tryb umrze tak szybko jak supkultura emo.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...