Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

meloman_123

Poleasingowy laptop do 1000 zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

szukam taniego laptopa z drugiej ręki, który będzie używany głównie na wyjazdach, do prac biurowych, przeglądania internetu, jakieś filmy i muzyka, czasami mało wymagające gry (fajnie jakby chodził na nim płynnie LOL). Budżet to około 1000 zł, zelży mi na tym, żeby był w miarę lekki, matryca 14-15 cali i żeby bateria trzymała chociaż kilka godzin. W oko wpadły mi dwie oferty:

 

https://allegro.pl/oferta/dell-latitude-e6430-14-intel-i5-8gb-240gb-ssd-w10-7419341902

 

https://allegro.pl/oferta/laptop-fujitsu-u772-i7-8gb-240ssd-kam-windows-10-7693253039#shippingInfo

 

Nie bardzo widzą mi się laptopy Lenowo i think pad, znam je z pracy i wolę coś innego.

 

Liczę na Waszą pomoc, chciałbym kupić sprzęt dość szybko, przez allegro od sprawdzonego sprzedawcy lub przez sklep internetowy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ja aktualnie używam tego Della 6430.

Do neta filmów i muzyki nadaje się idealnie z dyskiem SSD na win 7 , nie wiem jak z LoLem (Carmageddon 2 i NeedForSpeed Underground 2 idą bez problemu) , niedługo przetestuje go w trylogii Dead Space :-)

 

Nie jest też zbyt lekki ale jakość wykonania i łatwość dostępu do wymienialnych podzespołów wagę rekompensują w 100%

Dodatkowo możesz dokupić podświetlaną klawiaturę - super sprawa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki, może wybiorę właśnie tego dela.

 

Czy warto warto trochę zwiększyć budżet, może jest coś znaczącego lepszego za np. 100 zł więcej, to bym dopłacił. W innym wątku ktoś polecał Della E6440, bardzo się on różni od E6430?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie różnią się generacją procesora , 6430 to trzecia generacja , 6440 już czwarta.

Dodatkowo niektóre wersje e6430 mają drugą grafikę Nvidii , 6440 występują za to z Radeonami.

 

Ja mam wersję z gołym intelem.

Ogólnie ja jak wybieram laptopa który ma mi posłużyć dłużej to biorę tego który ma tylko integrę intela , wg mnie taki laptop ma mniejsze szanse na zgon z powodu ugotowanej dedykowanej grafiki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Spróbowałem trochę przyoszczędzić i upolowałem tego:

 

https://allegro.pl/oferta/hp-g4-1314tx-i5-2x2-5ghz-8gb-amd-120ssd-14-dj116-7821604682

 

czekam aż sprzedający odpisze mi czy te brudy w lewym-dolnym, to po naklejce, bo jeśli tak, to do usunięcia i więcej wad chyba nie ma.

 

Co sądzicie o tym laptopie, wart tych 400 zł, jeszcze nie zapłaciłem, jak coś to mogę się wycofać ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź sobie ofertę jeszcze na takiego Dell'a - Latitude E6330 - kompaktowe 13,3", i5, SSD, W7, 24-miesięczna gwarancja sklepu. Solidne zawiasy, aluminiowa konstrukcja.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten z ostatniego linku wygląda ciekawie.

 

Ten z ostatniego linku wygląda ciekawie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem już tego DELL LATITUDE E7240, jak nie podejdzie, to najwyżej będę zwracał, teoretycznie mam mam taką możliwość za darmo, z pakietem SMART.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Niestety, ale ja osobiście nie polece żadnego laptopa typowo gamingowego w cenie do 1k i to używanego, ponieważ nie otrzymujesz na niego żadnej gwarancji i każdą ewentualna naprawę przeprowadzasz z własnej kieszeni,a to także dodatkowe koszty. Zastanów się czy warto.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

to nie są laptopy "typowo gamingowe", tylko biznesowe. Z jakością wykonania, o której nawet nie śnią " typowo gamingowe", a tym bardziej najtańsza budżetówka z gwarancją.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Celuj w lapki z socketowanymi Haswell'ami - i5 4300M to totalne minimum. HD4600 przy RAM w dual channel naprawdę daje radę żeby pograć. Z czasem włożysz sobie 4800MQ/4810MQ i będziesz miał bardzo wydajną maszynkę. Do 1000 PLN nie dostaniesz nic lepszego pod kątem wydajności/gier. RAM 2x4GB DDR3 1600 (kostka do kupienia nawet za 60 PLN), większość ofert jest z HDD - SSD są dość tanie, lepiej kup sam bo sprzedawcy wołają sporą kasę za upgrade i nie wiadomo czy Ci jakiegoś używanego nie włożą :).

 

Z bateriami jest lipa - są modele które mają dość tanie zamienniki, ale są i takie, gdzie bateria to minimum 200 PLN. Większość lapków które kupisz będzie miało baterię z wear level na poziomie 30% w standardowym wymiarze, co zapewni +/- 2 godzinki pracy. Warto więc czasami kupić bez baterii i zakupić ją samemu jeśli to dla Ciebie ważne. Można zaoszczędzić kupując laptop outletowy, bez COA lub z jakimiś małymi wadami (np. ułamany plastik przy radiatorze czyli bzdury). Nie będę polecał konkretnego sklepu, ale są takie oferty na aledrogo z blondyneczką w niebieskim stroju gdzie mają czasami fajne okazje, szczególnie na swojej stronie - jeśli przymkniesz oko na wady kosmetyczne ;-). Konkretnego modelu też nie polecę - wszystko zależy od oferty.

 

Nie bierz lapków z "U" na końcu, to niskonapięciowce z których wart uwagi jest jedynie 4600U i wyżej. Lepiej brać z M na końcu - to są socketowane procki które zawsze wymienisz. Procki z 3 generacji jeszcze są akceptowalne (chociaż mają gorsze układy HD4000), a Broadwelle będą już za drogie.

 

Niestety, ale ja osobiście nie polece żadnego laptopa typowo gamingowego w cenie do 1k i to używanego, ponieważ nie otrzymujesz na niego żadnej gwarancji i każdą ewentualna naprawę przeprowadzasz z własnej kieszeni,a to także dodatkowe koszty. Zastanów się czy warto.

Znam co najmniej 5 firm które dają gwarancję, od 3 miesięcy do roku czasu, na oferowane lapki :). Inna sprawa że do 1k PLN nie ma szans na "gamingowego" lapka - do grania nada się jedynie Intel 4 generacji minimum i5 z HD4600 z zegarem 1,20-1,30 GHz i KONIECZNIE z pamięcią w dual channel (wydajność 25-30%+). W tym budżecie pozwoli to dodać RAM (większość ofert to 4 czy wręcz 2 GB) i SSD, ew. kupić baterię. Za to jakość się obroni - ostatnio dzieci zrzuciły mi Lenovo L440 na glebę, lapek spadł ekranem na panele. I co? I nic. I tak sobie spada co jakiś czas... A przepraszam - maskownica od DVD odpadła po którymś tam razie - napęd chodzi jak burza :D. Także te sprzęty zjadają w przedbiegach większość "marketowych" plastikowych badziewiaków... Gwarancja więc średnio jest potrzebna ;-).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

to nie są laptopy "typowo gamingowe", tylko biznesowe. Z jakością wykonania, o której nawet nie śnią " typowo gamingowe", a tym bardziej najtańsza budżetówka z gwarancją.

 

Nie wszystkie modele laptopów gaming są słabo wykonane.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie. Caroozo, cenne rady. Niestety już trochę po ptakach, bo zamówiłem tego DELL LATITUDE E7240 w poniedziałek rano i teraz już do mnie jedzie. Jeśli będzie lipa, to oddam, ale może jednak się sprawdzi. Gry to ma być w sumie tylko dodatek, tak na prawdę to gram tylko w tego LOLa, a on nie ma dużych wymagań i to będzie puszczane w 1366 x 768. Próbowałem wynegocjować u sprzedawcy egzemplarz ze zdrową baterią, ale nic nie obiecał, zobaczymy.

 

Nawet śmiga, a procek jeszcze gorszy niż 4300U

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje Panowie. Caroozo, cenne rady. Niestety już trochę po ptakach, bo zamówiłem tego DELL LATITUDE E7240 w poniedziałek rano i teraz już do mnie jedzie. Jeśli będzie lipa, to oddam, ale może jednak się sprawdzi. Gry to ma być w sumie tylko dodatek, tak na prawdę to gram tylko w tego LOLa, a on nie ma dużych wymagań i to będzie puszczane w 1366 x 768. Próbowałem wynegocjować u sprzedawcy egzemplarz ze zdrową baterią, ale nic nie obiecał, zobaczymy.

 

Nawet śmiga, a procek jeszcze gorszy niż 4300U

 

HD4400 to to samo co HD4600 tylko ma niższy zegar, upewnij się że pamięć jest w dualu, ew. dokup bo przyrost jest naprawdę duży - nawet do 30%. Wynika to z tego, że podwójny RAM w dualu zwiększa przepustowość pamięci z 64bit do 128bit i realnie to widać w grach. DDR3 jest bajecznie tani więc nawet możesz dołożyć we własnym zakresie (Delle się bardzo łatwo "serwisuje" - klapka, wkładasz, zamykasz, zero zabawy).

 

Co do rozdziałki to 1366x768 to dla tego układu już górna granica - granie w 720p jest optymalne. Powodem jest zbyt wolna pamięć przy wyższych rozdzielczościach. W niskich rozdzielczościach działa naprawdę fajnie - sam odświeżyłem sobie na HD4600 ostatnio Bioshock: The Collection i na DX11 jedynka i dwójka miały lekkie problemy z teksturami, ale Infinity - petarda, zero zwiech i sam byłem zdziwiony że tak ładnie chodzi na integrze (1366x768, detale low/medium).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może być fajnie.

 

Nie wiem jak wygląda tam ta pamieć, czy to 2X4, czy 1X8. Jeśli duala nie ma,a dużo zmienia, to faktycznie dokupię drugą kostkę. Jutro powinno się wszystko wyjaśnić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No to może być fajnie.

 

Nie wiem jak wygląda tam ta pamieć, czy to 2X4, czy 1X8. Jeśli duala nie ma,a dużo zmienia, to faktycznie dokupię drugą kostkę. Jutro powinno się wszystko wyjaśnić.

Kości 8 GB rzadko się montowało w tych laptopach, 90% szans (przy opcji 8GB) że są tam dwie kości po 4GB. Do sprawdzenia czy laptop działa w dual channel przyda się CPU-Z, który w jednej z zakładek ma informację o typie pamięci i informację czy pracuje w dual czy w single channel. Oczywiście polecam najnowsze sterowniki (są 2 wersje - do Win 8.1 nieco starsza oraz do Win10 najnowsza ale w zasadzie dodaje tylko łatki bezpieczeństwa) - firmy sprzedające sprzęt poleasingowy raczej nie instalują najnowszych driverów (a kupuję taki sprzęt dla siebie i znajomych od lat) więc warto zrobić to samemu.

 

Co do duala, prosty przykład - w Borderlands 1 GOTY w DLC Secret Armory of General Knoxx, mimo iż cała rozrywka była płynna w 1366x768, było jedno miejsce (początek strefy gdzie był długi most a na dole czekał mini boss) gdzie były straszne ścinki w single channel. Po zakupieniu drugiej kostki - poof - grafika wyrabiała i klatek przybyło i to sporo. Tu masz zresztą filmik który mówi sam za siebie:

 

Także różnica jest kolosalna jak na integrę i mimo że HD4400 ma niższe taktowanie (1 GHz vs 1,20-1,30 w zależności od wersji w przypadku HD4600) to dzięki dobrej przepustowości pamięci powinien dawać radę :). Pamiętaj też że HD4400/HD4600 to tak naprawdę HD4000 z większą ilością jednostek i późniejsze integry Intela mocno na niej bazują. Jest nawet sposób na odpalenie na tej integrze Fallouta 4 w 30 FPS ale to już wyższa szkoła jazdy i sporo tweakowania :).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...