Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

 

Proszę o pomoc w wyborze krzesła gamingowego do 600zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Siedziałem na inferno titan ale z eko skóry to wygodny

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość Nareszcie

Ikea Markus. :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na INFERNO Titan z 1 odpowiedzi.

Dzięki wszystkim za pomoc w temacie.

Edytowane przez grupio

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobry wybór, sam fotel bardzo wygodny i chwalony wiec nie powinieneś żałować. Daj znać za jakiś czas jak się sprawuje, będziemy czekać na Twoją odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zdecydowałem się na INFERNO Titan z 1 odpowiedzi.

Dzięki wszystkim za pomoc w temacie.

 

Zakupiony? Jak wrażenia sam się zastanawiam czy kupić.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zakupiony? Jak wrażenia sam się zastanawiam czy kupić.

Fotel kupiony przez brata. Nawet nie próbowałem się na nim rozsiąść [waga ciężka]

Niestety nie mam odniesienia do tego typu foteli, żeby do jakiegoś modelu przyrównać.

Fotel solidny, wygodny, nietrudny do złożenia [brat złożył go dość szybko].

Stwierdził, że fotel ok, ale bez szału i chyba drugi raz nie kupiłby takiego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jest gdzieś w necie jakiś miarodajny/prawdziwy ranking foteli dla graczy ? gdzie by się nie wlazło to nachalna reklama

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Właśnie też szukam po woli na komunie dla chrześniaki chyba ten Inferno titan ciekawy tym bardziej materiałowy.

Z tkaniny ciężko taniej znaleźć :/

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

największy problem jest taki, że przed kupnem najlepiej na nim posiedzieć. A mało który sklep ma możliwość posiadania porozkładanych foteli gamingowych. Dlatego taki markus z ikei to spoko opcja, bo można na nim sobie posiedzieć w markecie i zweryfikować, czy faktycznie jest taki dobry jak mówią.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najważniejsze jest to, żeby sprawdzić, czy fotelik pasuje do tyłka. Zasada jest prosta. Problemem jest głównie głębokość siedziska. Trzeba usadowić tyłek na fotelu i wsadzić palce między nogę a krawędź przeddnią siedziska. Powinno się mieścić od 2 do 4 palców. Jak jest mniej miejsca niż na dwa palce, to znak, że siedzisko jest zbyt głębokie. Jak więcej niż 4 palce, to jest zbyt płytkie.

 

Oprócz tego trzeba zwrócić uwagę na oparcie, czy podążą za krzywizną kręgosłupa, a typowo gamingowe fotele tego nie robią, bo są małpowane z bryk, razem z tymi niepotrzebnymi skrzydełkami.

 

Co do markusa, on ma właśnie dość głębokie siedzisko. Ogólnie jest spoko, ale nie dla niskich osób.

 

Ktoś pytał o dobry ranking foteli. Ogólnie większośc promuje niestety chłam typu diablo :( Ale znalazłem na jakiejś nowej stronce ostatnio kilka fajnych rankingów gamingowych i są fotele. Osobliwy, ale i tak lepszy niż reszta i ma bardzo fajne porady, np. o tych palcach. Taki prosty sposób, a niewiele osób go zna. Podrzucam - ranking foteli dla graczy

 

Ziemniak też zrobił całkiem spoko film, jak cisnął swojemu akracing. Pierwszy raz widziałem, żeby taki fotel tak się zniszczył mechanicznie, ale i tak można je wrzucić do jednego wora z dxracerami. Gamingowy shit, więc co tu mówić o tańszych kubełkowych fotelach.

 

Najlepsza opcja to ergonomiczna biurówka, jak markus za głęboki, to szukać innego po marketach.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość kieros
Napisano (edytowane)

nie czytałem całości tego rankingu bo nie widzę sensu kupować gejmingowego fotela za te pieniądze ale sam tok rozumowania dobry.

Fotele kubełkowe na długie godziny siedzenia w dodatku z każdej strony bez owiewu wg mnie nie są warte uwagi.

 

Tutaj jest temat i można wziąć pod uwagę ten polecany przez ELDERa Mój link

 

temat

Edytowane przez kieros

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zgadzam się, dlatego jestem za ergonomicznymi biurówkami. nie wiem, jak ludzie mogą kupować diablo itp. To straszny badziew

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

polecam ogarnąć ofertę marki SIGNAL. Sam posiadam signal q-229 i jestem zadowolony, do perfekcji brakuje tego, żeby nie skrzypiał i podczas pochylenia się nie ruszały podłokietniki. Reszta w tej kasie 10/10

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
1 godzinę temu, Stefek77 napisał:

Dobre krzesło gamingowe kosztuje to wiadomo, ale znacznie też podnosi komfort gry :) Swoje zamawiałem ze strony https://dxracerpolska.pl/krzesla-gamingowe i gorąco polecam. Mają duży wybór więc na pewno coś dla siebie znajdziesz :)

To jak już wrzucamy czysta reklamę, to może jakiś kupon rabatowy czy coś, nie wiem?

  • Haha 1
  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Też widzę daty postów, ale już napisałem, to nie chcę, żeby się zmarnowało. Może się to kiedyś komuś przyda, gdy będzie googlował temat.

Kubełkowe (siedzę teraz na takim) mają swoje zalety, ale nie do wszystkiego się nadają. Jeśli lubisz siedzieć jak w samochodzie, to się nadają. Jeśli wolisz siedzieć jak w biurze przy biurku, to się nie nadają.

Do grania jest to fajne, chwalę sobie, choć one są dla osób max 180 cm (ja mam 195), ale do pracy to już różnie. Ze wskazaniem na to, że fotel biurowy raczej lepszy, chyba że naprawdę lubisz pracować w pozycji mocno zrelaksowanej, co ma większy sens, gdy nie musisz dużo i szybko pisać, a bardziej np. pilnujesz, doglądasz, przełączasz, myszą operujesz, na klawiaturze bardziej wciskasz pojedyncze przyciski albo wpisujesz pojedyncze słowa.

Poduszki pod odcinkiem lędźwiowym i pod karkiem to niezły patent, ale do ideału trochę mu brakuje. Ostatecznie nie jestem wielkim fanem, choć z drugiej strony przyzwyczajam się i trudno mi nie przyznać, że ten mój fotel coś w sobie ma. Skłaniałbym się teraz jednak ku normalnemu krzesłu tak do pół pleców do siedzenia prosto — bo jednak komfort pracy ważniejszy, a przy tym kompie też pracuję.

Zwróć uwagę na wysokość podłokietników, czy się opuszczają na tyle nisko, aby dało się sensownie korzystać z laptopa na kolanach, z nisko leżącej półeczki pod klawiaturę pod blatem, wjechać pod blat itp. itd. Jeśli nie ma regulacji podłokietników, to patrz na wysokość, czy Ci się dobrze zestawi z biurkiem, czy odpowiada Twojemu wzrostowi itd. Znajdź sobie kalkulator ergonomiczny i sobie popatrz, co powinno być pod jakim kątem, ewentualnie kalkulator sam Ci wyliczy wysokość krzesła, blatu itd. na podstawie wzrostu.

Jeśli nie potrzebujesz zagłówka, to na Allegro jest pełno Kinnarpsów, Sedusów, Profimów itd. za ok. 600 zł z bardzo dobrych linii, a to jest jednak solidniejsze niż fotel gamingowy. To są te same krzesła, które z zagłówkami kosztują 1500–2000 zł i różnią się tylko brakiem zagłówka.

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

Zwróć uwagę na wysokość podłokietników, czy się opuszczają na tyle nisko, aby dało się sensownie korzystać z laptopa na kolanach, z nisko leżącej półeczki pod klawiaturę pod blatem, wjechać pod blat itp. itd. Jeśli nie ma regulacji podłokietników, to patrz na wysokość, czy Ci się dobrze zestawi z biurkiem, czy odpowiada Twojemu wzrostowi itd.

Wysokość podłokietników powinna być dopasowana do wzrostu (tak by podpierać łokcie). Natomiast biurko powinno być dopasowane do podłokietników, jeżeli biurko niema regulacji wysokości to wyregulowane pod siebie podłokietniki ustawiamy na poziomie biurka zmieniając wysokość siedziska.

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To chyba piszesz o biurkach o głebokości 40-50cm gdzie nie ma najmniejszej możliwośći wygodnego położenia rąk?

A powiedz mi jeszcze, jak mam trzymać rękę na podłokietnikach krzesła, to na biurku trzymam dłoń może do nadgarstka. Jak mam operować myszą jako LOW SENS ? 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
 

o chyba piszesz o biurkach o głebokości 40-50cm gdzie nie ma najmniejszej możliwośći wygodnego położenia rąk?

Biurko ergonomiczne powinno mieć głębokość dopasowaną do wzrostu użytkownika, tak by była wystarczająca ilość miejsca na nogi (przy wzroście 175cm biurko powinno mieć głębokość minimum 70cm).

 

A powiedz mi jeszcze, jak mam trzymać rękę na podłokietnikach krzesła, to na biurku trzymam dłoń może do nadgarstka. Jak mam operować myszą jako LOW SENS ? 

Podłokietniki jak sama nazwa wskazuje są pod łokciami, natomiast nadgarstki i dłonie powinny być już na biurku (chyba że używasz biurka z mocnym wycięciem które Cię obejmuje i zastępuje podłokietniki).

  • Upvote 1

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...