Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

zajecc

Głośniki 2.0

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Szukam głośników 2.0 do PC. Budżet to ok 200 zł, mogą być używane. Wpadły mi w oko Microlab B77 z racji tego, że można je znaleźć zadbane w cenie do 200 zł. Czy jest coś co zagra lepiej w tym budżecie ? Fenda RB30BT chyba lepiej brzmi ale cenowo bije Microlaba na głowę a czy znacie coś konkurencyjnego ? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W tym przedziale cenowym nic lepszego nie ma :) tu za 229zł nowe z wysyłką (Morele.net)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przeszukując znane portale sprzedażowe nie widzę innego wyboru :) wcześniej były SP-HF1800A ale po jakiś 6 - 7 latach padły (po rozkręceniu okazało się że spuchnęły kondensatory i niektóre wylały, nie było sensu wylutowywania i wstawiania nowych). Czy B77 zagrają podobnie a może lepiej ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwał się do mnie miły Pan, który oferuje używane solo 5c za ok 200 zł. Jak na głośniczki do PC chyba nie ma co się zastanawiać, co najwyżej zmienić w nich kondensatory i opamp żeby był nowe i trwałe - i posłużą parę lat (tak sądzę) czy mylę się ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odezwał się do mnie miły Pan, który oferuje używane solo 5c za ok 200 zł. Jak na głośniczki do PC chyba nie ma co się zastanawiać, co najwyżej zmienić w nich kondensatory i opamp żeby był nowe i trwałe - i posłużą parę lat (tak sądzę) czy mylę się ?

W tej cenie bardzo dobry zakup, jak wiesz o co chodzi to warto na start zmienić kondensatory przynajmniej dla toru wysokotonowego (tj. te mniejsze kondy). 5C to stary model, więc w przedwzmacniaczu powinien siedzieć opamp, jego wymiana też dużo daje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W solo7c zmiana kontestatorów na zwrotnicach i opamp dawała bardzo dużo. Tu myślę że jest podobnie tzn. zmiana kondów może w przypadku solo 5c wiele nie dać, ale głośniki mają z 5 - 6 lat, więc taki lifting im nie zaszkodzi (oryginalne kondy to chińskie pierdółki lubią spuchnąć lub się rozlać) zawsze to wyeliminuje wszelkie szumy, buczenie i inne takie (chyba)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kondensatory w zwrotnicy akurat nie mają wiele wspólnego z buczeniem czy szumami, a to te najwięcej wnoszą do brzmienia. Kondensatory w zasilaniu też oczywiście można wymienić, ale jeśli są sprawne to moim zdaniem nie ma to większego sensu, wątpię aby to przyniosło poprawę brzmienia w sprzęcie tej klasy. Tak czy siak za 2 stówy raczej warto, 6C używane chodzą po 300-350

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje kwestia poboru w spoczynku prądu, Solo 6c te pierwsze zostały wycofane przez brak oszczędności poboru w stanie spoczynku ciekawe jak jest w przypadku starszych solo 5c, czy będą żreć w spoczynku 30w :) ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Tego nie wiem, osobiście nie słyszałem o tym problemie, ale też niespecjalnie mnie to obchodziło, swoje 7C wyłączałem przełącznikiem z tyłu kiedy z nich nie korzystałem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupione Solo 5C, także temat głośników wyjaśniony. Dziękuję za wskazówki.

 

PS: znacie miejsce gdzie można pilocik do solo 5c kupić czy pozostaje aliexpres ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupione Solo 5C, także temat głośników wyjaśniony. Dziękuję za wskazówki.

 

PS: znacie miejsce gdzie można pilocik do solo 5c kupić czy pozostaje aliexpres ?

Swego czasu były na allegro, można też kupić u dystrybutora firmy Microlab http://microlab.com/pl/about/kontakty/ ale koszt jest nieciekawy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki za namiar, napisałem maila z pytaniem o cenę. A czy przypadkiem pilot z innego zestawu microlab nie zadziała ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odpowiedź odnośnie pilota do solo 5c

 

"W związku z tym, że model ten nie jest zgodny z aktualnymi regulacjami EU nie posiadamy go w ofercie. W związku z tym nie posiadamy również pilotów do tego modelu."

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest szansa że inny pilot zadziała, większość z nich jest identyczna i pasuje nawet do nowszych/starszych wersji. Musiałbyś dopytać, powinni wiedzieć. Sprawdź to aliexpress, może do tego jakieś rosyjskie portale bo w końcu stamtąd pochodzi Microlab

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...