Forum PCLab.pl: Głośniki 2.0 - Forum PCLab.pl

Skocz do zawartości

Otwarty

Ikona Najnowsze pliki

Strona 1 z 1
  • Nie możesz rozpocząć nowego tematu
  • Nie możesz odpowiadać w tym temacie

Głośniki 2.0

#1 Użytkownik jest niedostępny   zajecc 

• Orator
  • PipPipPipPip
  • Grupa: Forumowicze

Napisany 05 Luty 2019 - 22:11

Witam!

Szukam głośników 2.0 do PC. Budżet to ok 200 zł, mogą być używane. Wpadły mi w oko Microlab B77 z racji tego, że można je znaleźć zadbane w cenie do 200 zł. Czy jest coś co zagra lepiej w tym budżecie ? Fenda RB30BT chyba lepiej brzmi ale cenowo bije Microlaba na głowę a czy znacie coś konkurencyjnego ? Będę wdzięczny za wszelkie podpowiedzi.

#2 Użytkownik jest niedostępny   kubinek83bb 

• Lubię kutabanić
  • PipPipPipPipPip

Napisany 05 Luty 2019 - 23:27

W tym przedziale cenowym nic lepszego nie ma :) tu za 229zł nowe z wysyłką (Morele.net)

Ten post był edytowany przez kubinek83bb dnia: 05 Luty 2019 - 23:27

#3 Użytkownik jest niedostępny   zajecc 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 10:11

Przeszukując znane portale sprzedażowe nie widzę innego wyboru :) wcześniej były SP-HF1800A ale po jakiś 6 - 7 latach padły (po rozkręceniu okazało się że spuchnęły kondensatory i niektóre wylały, nie było sensu wylutowywania i wstawiania nowych). Czy B77 zagrają podobnie a może lepiej ?

#4 Użytkownik jest niedostępny   kubinek83bb 

• Lubię kutabanić
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 10:49

Tutaj jest lista polecanych która się sprawdza https://www.audiofan...we-2-0-2-1-5-1/

Jeśli tylko kondki wylały to spokojnie można naprawiać, koszt to będzie kilka złotych.

To będzie podobny poziom dźwięku patrząc na testy (ale nie miałem akurat tych modeli)

#5 Użytkownik jest niedostępny   zajecc 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 13:48

Odezwał się do mnie miły Pan, który oferuje używane solo 5c za ok 200 zł. Jak na głośniczki do PC chyba nie ma co się zastanawiać, co najwyżej zmienić w nich kondensatory i opamp żeby był nowe i trwałe - i posłużą parę lat (tak sądzę) czy mylę się ?

#6 Użytkownik jest niedostępny   TrueFaith 

• Telegram: @D0M4NSKY
  • PipPipPipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 14:26

Zobacz postzajecc, o 06 Luty 2019 - 13:48, napisał(a):

Odezwał się do mnie miły Pan, który oferuje używane solo 5c za ok 200 zł. Jak na głośniczki do PC chyba nie ma co się zastanawiać, co najwyżej zmienić w nich kondensatory i opamp żeby był nowe i trwałe - i posłużą parę lat (tak sądzę) czy mylę się ?

W tej cenie bardzo dobry zakup, jak wiesz o co chodzi to warto na start zmienić kondensatory przynajmniej dla toru wysokotonowego (tj. te mniejsze kondy). 5C to stary model, więc w przedwzmacniaczu powinien siedzieć opamp, jego wymiana też dużo daje.

#7 Użytkownik jest niedostępny   zajecc 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 14:39

W solo7c zmiana kontestatorów na zwrotnicach i opamp dawała bardzo dużo. Tu myślę że jest podobnie tzn. zmiana kondów może w przypadku solo 5c wiele nie dać, ale głośniki mają z 5 - 6 lat, więc taki lifting im nie zaszkodzi (oryginalne kondy to chińskie pierdółki lubią spuchnąć lub się rozlać) zawsze to wyeliminuje wszelkie szumy, buczenie i inne takie (chyba)

#8 Użytkownik jest niedostępny   TrueFaith 

• PipPipPipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 14:42

Kondensatory w zwrotnicy akurat nie mają wiele wspólnego z buczeniem czy szumami, a to te najwięcej wnoszą do brzmienia. Kondensatory w zasilaniu też oczywiście można wymienić, ale jeśli są sprawne to moim zdaniem nie ma to większego sensu, wątpię aby to przyniosło poprawę brzmienia w sprzęcie tej klasy. Tak czy siak za 2 stówy raczej warto, 6C używane chodzą po 300-350

#9 Użytkownik jest niedostępny   zajecc 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 14:56

Pozostaje kwestia poboru w spoczynku prądu, Solo 6c te pierwsze zostały wycofane przez brak oszczędności poboru w stanie spoczynku ciekawe jak jest w przypadku starszych solo 5c, czy będą żreć w spoczynku 30w :) ?

#10 Użytkownik jest niedostępny   TrueFaith 

• PipPipPipPipPip

Napisany 06 Luty 2019 - 15:16

Tego nie wiem, osobiście nie słyszałem o tym problemie, ale też niespecjalnie mnie to obchodziło, swoje 7C wyłączałem przełącznikiem z tyłu kiedy z nich nie korzystałem

#11 Użytkownik jest niedostępny   zajecc 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 08 Luty 2019 - 14:41

Kupione Solo 5C, także temat głośników wyjaśniony. Dziękuję za wskazówki.

PS: znacie miejsce gdzie można pilocik do solo 5c kupić czy pozostaje aliexpres ?

#12 Użytkownik jest niedostępny   TrueFaith 

• PipPipPipPipPip

Napisany 08 Luty 2019 - 15:12

Zobacz postzajecc, o 08 Luty 2019 - 14:41, napisał(a):

Kupione Solo 5C, także temat głośników wyjaśniony. Dziękuję za wskazówki.

PS: znacie miejsce gdzie można pilocik do solo 5c kupić czy pozostaje aliexpres ?

Swego czasu były na allegro, można też kupić u dystrybutora firmy Microlab http://microlab.com/pl/about/kontakty/ ale koszt jest nieciekawy

#13 Użytkownik jest niedostępny   zajecc 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 11 Luty 2019 - 15:31

Dzieki za namiar, napisałem maila z pytaniem o cenę. A czy przypadkiem pilot z innego zestawu microlab nie zadziała ?

#14 Użytkownik jest niedostępny   zajecc 

• Orator
  • PipPipPipPip

Napisany 11 Luty 2019 - 15:48

Odpowiedź odnośnie pilota do solo 5c

"W związku z tym, że model ten nie jest zgodny z aktualnymi regulacjami EU nie posiadamy go w ofercie. W związku z tym nie posiadamy również pilotów do tego modelu."

#15 Użytkownik jest niedostępny   TrueFaith 

• PipPipPipPipPip

Napisany 12 Luty 2019 - 01:19

Jest szansa że inny pilot zadziała, większość z nich jest identyczna i pasuje nawet do nowszych/starszych wersji. Musiałbyś dopytać, powinni wiedzieć. Sprawdź to aliexpress, może do tego jakieś rosyjskie portale bo w końcu stamtąd pochodzi Microlab

Strona 1 z 1