Skocz do zawartości
Petru23

Problem z oglądaniem filmów przez dane komorkowe

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pewien problem. Od lat jestem w orange i od jakiegos czasu mam z nimi problem. Mianowicie, jeśli chce obejrzeć video (yt, sadol, cokolwiek) będąc podłączony do netu przez dane operatora, to mimo pełnego zasięgu lte nie da się tego zrobić. Filmy ładują się tak, jakbym mial 512kb/s. Wymieniłem kartę sim po kontakcie z infolinia, sprawdzałem na asusie i cool i to samo.

Ktoś wie gdzie może leżeć problem? Ma WiFi zapitala tak, aż telefon chce wyrwać.

Robiłem speedtesty będąc na lte o jest ok, ale nie ma to przełożenia na oglądanie video.

 

Jakieś rady?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Może jakaś usługa jest włączona która limituje bandwith dla streamingu video? Spróbuj przeglądarkę odpalić w wersji na komputer (w opcjach) i sprawdź czy problem się powtarza. W aplikacji YT na Andka jest też możliwość ustalenia stałej jakości dla filmów (często z tego korzystam bo w T-Mobile jest SuperNET Video do 1,5 Mbps za free, chociaż FullHD też działa sprawnie przez 3G/LTE). Jeśli na innym urządzeniu jest podobnie, to wina operatora i tutaj trzeba dzwonić na infolinię i znaleźć kumatego z działu technicznego (a o to bardzo trudno :D). Kolega ma kartę z Orange, normalnie sobie oglądaliśmy filmy z Showmaxa/Netflixa kiedyś na jego cegle 6" Nokii i był git.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No przed chwilą skpnczylem rozmawiać z Bokiem i koleś mi powiedział, że po rozmowie wyczysci mi kartę sim (WTF) i pl ponownym uruchomieniu telefonu powinno być lepiej. Zszedlem teraz nawet do sklepu aby kupić jakoś sim za 5zl innego operatora i sprawdzić jak będzie to działać, ale nie mogą z jakiegoś powodu zarejestrować sima.

 

Na necie są informacje o problemie z odtwarzaniem video przez lte właśnie w orange

 

Robię reset, zaraz wracam

 

Edi

No i dziala... Film w 1440p na sadolu wystartował od razu i bez przycinek leci :)

 

Ktoś wie ocb z tym wyczyszczeniem sim przez Orange?

 

Edit

Dostałem właśnie smsa z orange

 

Potwierdzamy występowanie zgłoszonych utrudnień w korzystaniu z LTE  w podanej lokalizacji  ze względu na przeciążenie stacji.  Na chwile obecną brak możliwości zwiększenia pojemności sieci LTE w tej okolicy.

Dokładamy starań, by jak najwięcej naszych Klientów mogło bez przeszkód korzystać z usług Orange. Przepraszamy za niedogodności. Pozdrawiamy, Orange.

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odgrzewam kotleta, gdyż ponieważ...

Wciąż mam problem z filmami jak wcześniej mimo różnych reakcji po stronie Orange.

Przed chwilą znów rozmawiałem o tym problemie z bokiem przy okazji innej sprawy i się wyjaśniło..

 

Od listopada 2018r trwają prace modernizacyjne na nadajnik i sieć jest przeciążona. Brak informacji o terminie zakończenia prac.

Zgłosiłem zatem reklamację z tytułu niemożności wywiazania się operatora z warunków umowy. Zażądałem 50% zniżki na abo licząc właśnie od listopada na oba posiadane przeze mnie numery.

Czekam na decyzję...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

a my czekamy na sprawozdanie z wyniku reklamacji :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

Jestem przygotowany na podobna sytuację do z UPC. Czyli że tak, owszem, mam rację ale mogę ich pocałować i spotkać się w sądzie, gdzie sprawa wejdzie na wokande zapewne już po zakończeniu umowy z Orange. Cwaniaki ;)

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...