Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

De3ny

Wymiana NEC EA244WMi - czy dostanę coś lepszego do 1500 zł?

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie,

rok temu kupiłem poleasingowy monitor NEC EA244WMi. Denerwuje mnie w nim migotanie matrycy na jasnym tle. Postanowiłem go wymienić na coś większego (27-32”) i nowego w cenie do 1500 zł. Sprzęt będzie podłączony do Maca z Radeonem na pokładzie, dobrze by monitor wspierał FreeSync. Nie gram w gry, czasem zmontuję jakiś film w FCPX. Zależy mi na ostrej czcionce, chciałbym coś na podobę Retiny. Czy dostanę coś ciekawego w cenie do 1500 zł, czy do takich wymagań wystarczy monitor do 1000 zł, bo dla mnie ten NEC nie jest jakiś oszałamiający. Bardzo proszę o pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

zapomnij w tej cenie ;) retiny to jedne z najlepszych wyświetlaczy.Za ok 1500-1600pln jedynie 24 cale nec 245wmi-2 tu już masz średniej klasy wyświetlacz który już nieźle wyświetla obraz,jak chcesz 27 cali to nec 275wmi obecnie można kupić za 2300pln i w tej cenie to najlepszy z możliwych szkiełek jeżeli chodzi o poprawne wyświetlanie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie warto myśleć o przesiadce na np. AOC Q3279VWFD8, czy mniejszy Lenovo L27Q-10, bądź jakiś Philips/Acer w podobnej cenie? Na poprawnym wyświetlaniu aż tak bardzo mi nie zależy, bardziej na tym by ekran nie męczył oczu (wcześniej miałem GW2255, który pomimo zastosowania Flicker-free męczył oczy).

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

na tych neckach to bardziej dupsko od siedzenia zaboli niż oczęta.Ten AOC Q3279VWFD8 jest świetny w tej kasie ale nie ma co się czarować jeżeli chodzi o jakość obrazu daleko mu do tych modeli neca i do retiny.Wszystko to jest kwestia użytkownika ludzki wzrok to temat rzeka więc pewnie rozumiesz o czym prawie :E jednemu postawisz sprzęt marketowy tzw. wszelkiej maści masówki i obok porządny sprzęt a on i tak powie że nie widzi różnicy chociaż ta różnica jest i to potężna. ;)Jak nie masz aż takiego zboczenia co do jakości to ten Aoc to strzał w dyszkę ,miałem chyba ze 3szt tego Aoca i żebym tylko miał miejsce na dodatkowe 2-3monitory na pewno by został w kolekcji ale cały czas pracuje nad tym więc kiedyś zagości :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ten Lenovo L27Q również fajny. Miałem go przez miesiąc i byłem bardzo zadowolony .

Bardzo dobre kolory jak na tą cenę i co ważne nie męczy oczu , sam jestem na to mocno uwrażliwiony.

Kupiłem go za 1000 zł i za tą cenę grzech nie spróbować . Gdyby nie to że szukam 144 hz to bym go zostawił.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość

przy mniejszej plamce (a taką pewnie dostaniesz w 27"), zyskasz nieco na ostrości. Ten NEC o ile pamiętam jest waskogamutowy, więc jak sobie kupisz coś ze "120% ARGB", to będzie bardziej kolorowo, niż na wiejskim odpuście, niektórzy to lubią. EA244WMi jako jeden z niemielu mruga, więc trafić na inny model, by mrugał, będzie ciężko. Co ten NEC ma dobre i co stracisz - ma wiarygodne odwzorowanie barw i powinien mieć stosunkowo małe blędy w nierówności podświetlania, tu kupując jakąś tanię 27" raczej będzie gorzej.

 

Coś podobnej klasy co ten EA244WMI, ale bez mrugania to E2441N, EA245WMi, EV2450 (...55/51/56).

 

I tak jak pisze undarek - kwestia oceny jest mocno indywidualna. Gdyby postawić obok siebie jakiś oczojebny (przejaskrawiony z rozjechanymi kolorami) i graficzny, to część jako lepszy wskaże i tak ten pierwszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za pomoc. Zamówiłem Q3279VWFD8, postawię obok mojego NECa i ocenię.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

przy mniejszej plamce (a taką pewnie dostaniesz w 27"), zyskasz nieco na ostrości. Ten NEC o ile pamiętam jest waskogamutowy, więc jak sobie kupisz coś ze "120% ARGB", to będzie bardziej kolorowo, niż na wiejskim odpuście, niektórzy to lubią. EA244WMi jako jeden z niemielu mruga, więc trafić na inny model, by mrugał, będzie ciężko. Co ten NEC ma dobre i co stracisz - ma wiarygodne odwzorowanie barw i powinien mieć stosunkowo małe blędy w nierówności podświetlania, tu kupując jakąś tanię 27" raczej będzie gorzej.

 

Coś podobnej klasy co ten EA244WMI, ale bez mrugania to E2441N, EA245WMi, EV2450 (...55/51/56).

 

I tak jak pisze undarek - kwestia oceny jest mocno indywidualna. Gdyby postawić obok siebie jakiś oczojebny (przejaskrawiony z rozjechanymi kolorami) i graficzny, to część jako lepszy wskaże i tak ten pierwszy.

no dokładnie tak jak piszesz zapomniałem o też bardzo dobrym eizo ev2450.A co do tych kolorków to też racja z 90% ludzików powie że lepiej jest na tych oczojebnych sprzętach niż na przynajmniej średniej klasy sprzęcie jakim jest seria EA od neca lub od eizo.A co do autora to poczyniełeś bardzo dobry zakup ;) nie przepłaciłeś nastepnych 500-600-700pln za podobny lub nawet gorszy monitor tylko z napisem lg,asus,benq itp. :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

AOC Q3279VWFD8 jest już u mnie. Podpiąłem go od razu po DisplayPort, udało mi się ustawić 75 Hz w macOS, jednak nie mogę tu zmieniać skalowania jak w Windowsie, a w panelu monitora nie mogę ustawić kolorów (suwaki czerwony, zielony i niebieski są zablokowane). To tak ma być na DP, czy w przypadku HDMI/DVI będzie to inaczej wyglądać? Jakim kablem najlepiej go podłączyć i jak go wyregulować?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

jak najbardziej kabel dp ;) żeby bawić się kolorami musisz bodajże zmienić profil na własny,osobisty lub coś podobnego już sam nie pamiętam (krótka pamięć :E muszę to widzieć żeby wiedzieć jakoś tak instynktownie to wychodzi jak człowiek widzi wtedy wie co robić) ;)https://ithardware.pl/testyirecenzje/test_aoc_q3279vwfd8_32_cale_ips_1440p_75_hz_i_freesync_za_899_zl-7607.html https://pcmonitors.info/reviews/aoc-q3279vwfd8/#Conclusion tutaj gdzieś są dobre nastawy musisz poczytać,przestudiować :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po 1 dniu użytkowania zauważyłem jeden czarny piksel, po tygodniu doszedł kolejny. Nie przeszkadza mi to tak bardzo, ale obawiam się że wyjdzie ich więcej. Nie przejmować się tym, czy zwrócić tego AOC?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

hmmmm zalezy gdzie te pixle są ;) miałem 3szt tych aocków uzytkowane były z 3 tygodnie na żadnym nie było pixli jak i miały bardzo dobre podśw. jak na tej klasy monitor.Powiem tak jak masz chęć możesz robić zwrot i kupować znowu masz dużą szanse że trafisz sztuke pozbawioną wad teraz jak i w przyszłości :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Teraz myślałem o wymianie na AOC U2879VF, kusi mnie 4K. Na kątach wyświetlania mi nie zależy. Ten AOC Q3279VWFD8 jest nieco za duży, wolałbym bardziej ostrą czcionkę i obraz. W porównaniu do NEC, AOC wypada bardzo dobrze. Różnice w kolorach są drastyczne dopiero na zdjęciach. W rzeczywistości inaczej odbieram kolory, nie zauważam aż takich różnic, gdy postawię je obok siebie (albo mam jakiś problem ze sobą :E). W dodatku AOC daje więcej szczegółów, obraz jest ostrzejszy. No i AOC nie męczy oczu, NEC migotał, tu tego nie ma.

 

Prawda to, że maksymalna rozdzielczość U2879VF po DP to 5120x2880?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...