Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

decorator12

mATX aby zrobić spokojnie 3,8Ghz+ na R7 1700

Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Jakoś że zachciało mi się CubeCase i jestem ograniczony do mATX obecnie rozglądam się za lepsza płyta główna pod mojego 1700. Obecny b350m-e strasznie by cierpiał na OC procesora, a mam możliwośc go sprzedać, to wymianilbym sobie płytę na jakieś b450, które pozwoli mi wrzucic CPU na 3,8Ghz spokojnie, bez strachu u temperatury sekcji zasilania.

Rozptrywalem b450 Aorus M, ale podobno też MSI ma dobre płyty pod tym kątem.

Ktoś może coś poradzić tutaj?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakakolwiek MSI b450 będzie ok, za wyjątkiem wersji PRO M2, tak to bazooka, pro vdh, gaming mają taki sam VRM, wyjątek titanium ma lepszy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Ale pewnie rzucę się na Tuf Gameing b450. Jak się bawić to się bawić - najlepszy kodek dźwięku i chlodzone radiatorami obydwie partie sekcji zasilania.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za odpowiedź. Ale pewnie rzucę się na Tuf Gameing b450. Jak się bawić to się bawić - najlepszy kodek dźwięku i chlodzone radiatorami obydwie partie sekcji zasilania.

 

Jeżeli masz na myśli:

 

https://www.asus.com/pl/Motherboards/TUF-B450M-PLUS-GAMING/

 

to on ma zwykły kodek ALC887 a chłodzona sekcja dla grafiki przydatna jest tylko jeżeli chcesz używać ryzena z integrą i do tego ją podkręcać, według mnie nie warto dopłacać

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli masz na myśli:

 

https://www.asus.com/pl/Motherboards/TUF-B450M-PLUS-GAMING/

 

to on ma zwykły kodek ALC887 a chłodzona sekcja dla grafiki przydatna jest tylko jeżeli chcesz używać ryzena z integrą i do tego ją podkręcać, według mnie nie warto dopłacać

Nie, chodzi mi o ciut lepszą wersję: https://www.x-kom.pl/p/460455-plyta-glowna-socket-am4-asus-tuf-b450m-pro-gaming.html

 

Niedawno się pojawiła w ofercie x-kom. Sam ją dziś zobaczyłem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na twoim miejscu obejrzałbym ten film zanim ją zamówisz:

 

 

VRM na ASUS'ie nie jest najlepszy więc nie wiem jak będzie z OC na niej. Na filmie nie zalecają jej nawet do R7 2700 ale ponoć do 8-rdzeniwców pierwszej generacji powinien wystarczyć.

 

VRM na MSI B450M Mortar jest lepszy i ma bardzo dobry radiator:

 

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

O, dzięki za odpowiedzi. Jednak w płytach głównych jestem noobem :E

Jak już się bawić to pewnie poszedłbym w tego Titanium b450M.

Do co karty dźwiękowej - wszystko będzie lepsze od tego co mam teraz, także ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będziesz zadowolony czy wybierzesz zwykłego Mortara czy też wersję Titanium (ja bym nie dopłacał 60 zł za jasną wersję), ale co kto lubi :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będziesz zadowolony czy wybierzesz zwykłego Mortara czy też wersję Titanium (ja bym nie dopłacał 60 zł za jasną wersję), ale co kto lubi :D

Dlaczego najpierw polecasz, a potem piszesz, że byś nie dopłacił :E?

Titanium na morele kosztuje 439zł (jeszcze niedawno chcieli 502,60zł :o ), mosfety o mocy 55A

Mortar 409 zł, mosfety o mocy 46A, jak dla mnie warto dopłacić jak najbardziej, Buildzoid również gorąco polecał tę płytę ;)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Myślę, że będziesz zadowolony czy wybierzesz zwykłego Mortara czy też wersję Titanium (ja bym nie dopłacał 60 zł za jasną wersję), ale co kto lubi :D

Nie zatrybiłem jaki sens był w poprzednim poście, ale już ok :E Rzeczywiście jak to samo, to nie ma sensu przepłacać. Jeszcze raz dzięki. Zobaczymy, kurcze szkoda z tym TUF że tak lipna płyta wyszła. Lubie BIOSy Asusa :(

 

No dobra, @QWERTYPP10 - przekonałeś mnie. Zwłaszcza, że mogę dopłacić tyle.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście masz rację :E

Tatnium nazywa się Mortar Titanium, a samego Mortara nigdy tam nie szukałem :D, to trochę zmienia postać rzeczy, w takim razie Sam mortar to również dobry deal.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

I to będzie najlepsze co możesz zrobić dla warunków pracy twojego sprzętu :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem mortara, zmontowałem mortara i jest problem - pamięci nie ruszają z XMP :E

Mam 2x8GB Vengence Red 3000mhz i one nie chcą działać wyżej niż 2133mhz. Włożone do banków z oznaczeniem "first" . Dbug LED pokazuje dram właśnie. Wgrałem najnowszy bios i to samo.

 

Pamięci sprawne - przecież godzinę temu działały w Asusie b350m-e. Na 3000mhz.

A tutaj miało nie być problemów z pamięciami i w ogóle -.-

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie miałeś kości 2 i 4 slocie licząc od CPU, to mogło to powodować problem.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak nie miałeś kości 2 i 4 slocie licząc od CPU, to mogło to powodować problem.

Miałem własnie w 2 i 4. Ale dopiero jak zamieniłem je miejscami to magicznie ozyło

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

SZkoda że nie przeczytałeś wcześniejszego tematu o mortarze do 10 lutego była promocja msi w alsenie - np msi b450 mortar 359 pln+ przesyłka gratis☺

 

SZkoda że nie przeczytałeś wcześniejszego tematu o mortarze do 10 lutego była promocja msi w alsenie - np msi b450 mortar 359 pln+ przesyłka gratis☺

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kupuje tylko w x-kom ;)

Na razie 3,75Ghz i w sumie nowa pasta pod Freezer 33 a CPU absolutnie nie ma dość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie OC CPU, możesz kręcić aż będzie Cię ograniczać:

1. Temperatura mac 75C

2. Napięcie 1,425v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...