Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Staszkens

Smartfon do 1000zł

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuje kupić nowego smartfona. Zależy mi na tym aby miał dobry dźwięk, nie był jakiś olbrzymi max 5.5 cala, spora bateria, dobra jakość obrazu, płynność systemu. Posiadam narazie Sony XA1 i szczerze mówiąc jest to słaby telefon, słaby głośnik, niezbyt dobre kolory latarka przestała działać tak samo aparat. Nie ukrywam, że jestem fanem LG, po tym jak miałem L90 która była bardzo wytrzymała.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej byłoby gdybyś odłożył w czasie nieco zakup i dozbierał dodatkowe 200-300 zł do LG G6, jeżeli jesteś fanem marki, bo to świetny smartfon, z bardzo dobrym audio, pomijając HTC chyba najlepszym na tym poziomie cenowym. Do tego wciąż świetny wyświetlacz, wciąż wysoka płynność działania, wciąż bardzo dobry, szerokokątny aparat. Być może natknąłeś się na LG Q7, ale zdecydowanie nie polecam z uwagi na średniej klasy procesor MediaTek. Jeżeli nie możesz czekać, to do 1000 zł polecam Ci Xiaomi Redmi Note 5 (ok 800 zł) - dźwięk będzie dobry, ale tylko na słuchawkach, głośnik gra średnio.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tym rozmiarem to będzie bardzo ciężko, nie robi się już smartfonów z taką matrycą, wszystko poszło w kierunku 18:9, a więc ekrany 5,8" i większe. Przy tych samych rozmiarach często co 5,5" z dużymi ramkami.

Do 1000 zł z takim ekranem kupisz Samsung Galaxy J7 (2017), ale mistrzem wydajności to on nie jest.

Do 1000-1050 zł masz np. Świetny Xiaomi Mi 8 Lite, duzo wydajniejszy od XA1 jak i J5, tyle że ekran ma 6.26", a więc 1 cm wyższy od Twojej XA1 (i 4 mm od J5).

Lub Xiaomi Mi A2 Lite, z czystym systemem Android One. Ekran ma 5,84", przy czym jest 3 mm wyższy od XA1 i 4 mm szerszy. Dostajesz tutaj mega pojemną baterię, najnowszy system, aparat z elektroniczną stabilizacją obrazu, na optyka nie ma co liczyć w tym budżecie.

Warto rozważyć pójście w tym kierunku :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi, w sumie dopiero koło 20 lutego zamierzam kupić więc troche czasu jeszcze jest, rozważe propozycje :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...