Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

pioraj

HyperX Fury DDR4, 8GB, 2133MHz, CL14

Rekomendowane odpowiedzi

Witam posiadam takie pamieci jak w temacie, 2x4gb. Chce dokupic drugie tyle zeby miec 16, ale w sklepach sa np HyperX Fury tyle, ze o wyzszym taktowaniu, wiekszym CL. Musze kupic dokladnie te same, czy mogą byc np 2400Hmz ?

Jeszcze jedno pytanie, jesli pisze np liczba modułów 2 to znaczy, ze jesli jest 8gb to jest to 2x4 ? Jesli jeden modul to jedna kosc 8 gb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam takie pamieci jak w temacie, 2x4gb. Chce dokupic drugie tyle zeby miec 16, ale w sklepach sa np HyperX Fury tyle, ze o wyzszym taktowaniu, wiekszym CL. Musze kupic dokladnie te same, czy mogą byc np 2400Hmz ?

 

Nie musisz, ale nie wiem czy nie zwolnią do tego niższego.

 

Jeszcze jedno pytanie, jesli pisze np liczba modułów 2 to znaczy, ze jesli jest 8gb to jest to 2x4 ? Jesli jeden modul to jedna kosc 8 gb ?

Dokładnie, jeśli jest napisane 8GB, liczba modułów 2, to znaczy, że masz 2x4.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te hyperx powinny spokojnie 3000mhz się kręcić z opóźnieniami 16/17, zobacz na ile pójdą i wtedy kup odpowiedni ram

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te hyperx powinny spokojnie 3000mhz się kręcić z opóźnieniami 16/17, zobacz na ile pójdą i wtedy kup odpowiedni ram

Juz właśnie kupiłem te same które mam, atrakcyjna cena. Jutro moze beda, a wlasnie OC. Krecilem procesor, karte ale nigdy nie robilem tego z ramem. Czy ktos bylby sklonny mnie poinstruować ?

Sprawdzałem wplyw ramu na 3 gry, taki film na yt byl. 2133, 2400, 2600, 3000. To mi by osobiscie wystarczyło te 2400, 2600 bo w porownaniu do 2133 to byl wzrost okolo 15-20 klatek zalezy od gry.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W amatorskim kręceniu nie ma żadnej filozofii, spokojnie sobie poradzisz - Tu materiał czarnego

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam posiadam takie pamieci jak w temacie, 2x4gb. Chce dokupic drugie tyle zeby miec 16, ale w sklepach sa np HyperX Fury tyle, ze o wyzszym taktowaniu, wiekszym CL. Musze kupic dokladnie te same, czy mogą byc np 2400Hmz ?

Jeszcze jedno pytanie, jesli pisze np liczba modułów 2 to znaczy, ze jesli jest 8gb to jest to 2x4 ? Jesli jeden modul to jedna kosc 8 gb ?

 

Ogólnie HyperX 2133/2400/2666 to często te same kości, tylko z innym CL. Wynikowo dostaniesz tyle samo, jak masz minimum pojęcia, to 3000-3200 nawet przy 4 modułach :)

 

Jak jest napisane 2 moduły i łączna pojemność 8GB to jasne, że jeden ma 4GB, jakby było 16GB i 2 moduły = jeden ma 8GB...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzieki, poczekam az kurier mi przywiezie ramy. Chcialbym uniknac podnoszenia napiec, bo nie wiem ile te ramy wytrzymaja. Wiec jak uzyskam 2666 na 1,2 fajnie by bylo.

Oryginalnie hyperX 2666 wlasnie dzialaja na 1.2v.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nic nie kombinowałem, nic nie zmienialem tylko ustawiłem 2400, potem 2666 i dziala. Nie wiem jakim programem sprawdzic napiecia podczas obciazenia, w cpu-z caly czas widnieje 1.2v

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi poszły 2133 na 3200 ( 15-17-17-28 1,35 v ) a mogą nawet i 3600

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi poszły 2133 na 3200 ( 15-17-17-28 1,35 v ) a mogą nawet i 3600

Recznie ustawiales timingi i napiecie ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie co do hyperxów to też się mogę wypowiedzieć jako ich posiadacz. Wersja 2666mhz 15-17-17 (oryginalnego tRAS nie pamiętam). Kości a-die od hynixa ... No ale idą stabilnie na 3200mhz 14-15-15-35 przy 1.32V

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mi poszły 2133 na 3200 ( 15-17-17-28 1,35 v ) a mogą nawet i 3600

początki tych hyperx były świetne miałem chyba z 5 kompletów 2x4 2x8 2133mhz i każde robiły min 3200mhz cl15 ale te czasy pewnie minęły ;) coś mi się wydaje że to z początków produkcji ddr4 bo takowe posiadałem kilka lat temu i oc tak jak pisze było świetne :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dołączam do grona posiadaczy HyperX podciągniętych na 3200MHz CL15-17-17-28 CR1 :) Dzięki za tabelkę. Pamięci te mam od trzech lat, wcześniej na Intelu leciały na 2133. Ryzen 1gen bez problemu ogarnął te memki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje nie chcą nic poza fabrycznym XMP, nawet po zmianie napięcia 1.35

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A moje nie chcą nic poza fabrycznym XMP, nawet po zmianie napięcia 1.35

 

bo kupione pewnie niedawno moje z 2015 ida 3200 cl14

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Luty 2018

 

Problemy zaczeły się w pierwszych tygodniach (około 14-16 tygodniu produkcji ) 2016 roku firma zaczęła kombinowac i ładować byle co jednym słowem zaczeła się loteria.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo gdy weszlem do biosu to tam mam:

14

14

14

34

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dziwne, bo gdy weszlem do biosu to tam mam:

14

14

14

34

Popróbuj z tabelki

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Popróbuj z tabelki

Takie opóźnienia mi pasuja, ale czym się sugerować, bo te wyniki to bios, a dałem screen'a wyzej z gigabyte ap center i tak byly inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

sprawdź w cpu-z zakładka memory

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W CPU-Z Mam :

FSB:DRAM 1:20

CAS Latency CL 18

RAS TRCD 18

RAS TRP 18

Cycle Time Tras 44

TRFD 347

Command Rate 1

 

Czyli nie wyglada to za dobrze, opóźnienie chyba za wysokie jak na taktowanie 2666 ?

 

Jak to powinno wyglądać przy taktowaniu 2666 ? Pomoże ktoś, dodam ze pamieci nigdy nie kreciłem, jedynie procesor i karte.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jakim programem najlepiej przetestowac stabilnosc ramu ? Ustawiłem :

15

16

16

28

 

Taktowanie 3000 i chciałbym sprawdzić czy działa stabilnie.

 

Oraz gdzie sprawdzić jakie mam napięcie ramu w CPU-Z nigdzie tego nie znalazłem

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...