Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Tostuś69

Jak odłączyć przedni panel audio od płyty głównej ?

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,mam problem.Otóż przednie wejście słuchawkowe uległo uszkodzeniu (kawałek złamanego jacka utknął w środku),przez co dźwięk nie działa w ogóle.

Wiecie może,który kabel odpowiada za przedni panel audio i czy mogę go odpiąć ?

Dodam że komputer ma już 8 lat,więc nazewnictwo gniazd na płycie może być inne.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Kabel wypnij z płyty głównej , zazwyczaj obok kostki będzie opis drobnymi literami> HD Audio / Audio i ew. na kabelku napis też HD audio lub AC 97 >

https://www.google.pl/search?client=opera&hs=6m7&biw=1680&bih=626&tbm=isch&sa=1&ei=BzhcXNzGI4OvsAHT24vYBQ&q=gniazdo+HD+audio+na+płycie#imgrc=rocaEzgWtjk7uM:

 

Najczęściej są one umiejscowione na dole laminatu płyty głównej od strony tylnej- obudowy.

Możesz podać model płyty głównej to dokładnie znajdziemy umiejscowienie ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź na płycie connector opisany jako JAUD1, który zlokalizowany jest w rejonie złącza FDD

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Znajdź na płycie connector opisany jako JAUD1, który zlokalizowany jest w rejonie złącza FDD

Znalazłem.To on odpowiada za audio ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To wyjście na panel przedni

Ale czy odpięcie tego nie spowoduje wyłączenia przycisku power i reset oraz portów usb ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie, od tego jest inne gniazdo

Okej,a czy mógłbyś mi doradzić w innej kwestii ? Mianowicie ten komputer jest na sprzedaż,a z tym którego obecnie używam też mam mały problem.Nie wiem czy zakładać nowy temat czy pytać tutaj.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już zacząłeś to kontynuuj temat. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Skoro już zacząłeś to kontynuuj temat. :cool:

Chodzi o to że mój "normalny" komputer bardzo często sam z siebie się resetuje i uruchamia ponownie po zamknięciu systemu. PC potrafi zresetować się podczas grania a także w czasie przeglądania internetu. Zrobiłem test diagnostyczny ramu oraz sprawdziłem dysk twardy programem HD tune.Oba testy nie wykazały żadnych blędow oraz uszkodzeń.Macie pomysły co może powodować takie zachowanie komputera? Ja osobiście uważam że coś nie gra z zasila czemu ale chciałbym też poznać opinie innych.

Specyfikacja:

I5 4460

Ram 8gb single Chanel 1600mhz

Rx 560 4gb

Zasilacz chifftec iarena 500W

Dysk toshiba p300 2tb

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj takie losowe wyłączanie komputera może być spowodowane złym działaniem dysku.

 

Sprawdź go używając CrystalDiskMark oraz CrystalDiskInfo.

 

Sprawdź też temperaturę procesora podczas pracy.

 

Jak szybko i często wyłącza Ci się Pc ?

 

Ewentualnie uruchomić go na innym dysku lub format dysku i czysty Windows, zobaczyć czy nadal będą problemy.

 

Jeśli nie dysk podejrzewać trzeba zasilanie i płytę główną.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to że mój "normalny" komputer bardzo często sam z siebie się resetuje i uruchamia ponownie po zamknięciu systemu. PC potrafi zresetować się podczas grania a także w czasie przeglądania internetu. Zrobiłem test diagnostyczny ramu oraz sprawdziłem dysk twardy programem HD tune.Oba testy nie wykazały żadnych blędow oraz uszkodzeń.Macie pomysły co może powodować takie zachowanie komputera? Ja osobiście uważam że coś nie gra z zasila czemu ale chciałbym też poznać opinie innych.

Specyfikacja:

I5 4460

Ram 8gb single Chanel 1600mhz

Rx 560 4gb

Zasilacz chifftec iarena 500W

Dysk toshiba p300 2tb

 

Czy wyświetla się jakiś komunikat o błędzie po restarcie komputera? Widzę, że masz I5, czyli masz zintegrowaną grafikę. Warto przełączyć się na zintegrowaną i zobaczyć jak wszystko będzie działać. Co prawda nie podejrzewam karty graficznej, ale różnie bywa. Jeśli po zmianie wszystko będzie działać to znaczy, że albo grafika, albo zasilacz.

 

Warto również zobaczyć temperatury podzespołów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zazwyczaj takie losowe wyłączanie komputera może być spowodowane złym działaniem dysku.

 

Sprawdź go używając CrystalDiskMark oraz CrystalDiskInfo.

 

Sprawdź też temperaturę procesora podczas pracy.

 

Jak szybko i często wyłącza Ci się Pc ?

 

Ewentualnie uruchomić go na innym dysku lub format dysku i czysty Windows, zobaczyć czy nadal będą problemy.

 

Jeśli nie dysk podejrzewać trzeba zasilanie i płytę główną.

 

Temperatura procesora podczas pracy nie przekracza 75 stopni.Dysk sprawdzałem HD tunem i jeżeli by coś było nie tak to test by to wykazał.System mam zainstalowany na dysku ssd.

Średnio raz dziennie potrafi sam się zresetować w jednej chwili.Zdecydowanie częściej sam się uruchamia po zamknięciu systemu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury "ok",

 

Czy sprawdzałeś oba dyski HDD oraz SSD ?

 

Odpal PC z samym SSD i zobacz czy się wyłączy jak wcześniej.

 

Możesz też sprawdzić wzrokowo stan kondensatorów na płycie głównej oraz jak da radę w zasilaczu.

 

Czy robiłeś może na nim Overclocking ?

 

Dla testu możesz też sprawdzić i odpalić PC bez karty graficznej na zintegrowanej grafice i też zobaczyć czy się wyłącza.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Temperatury "ok",

 

Czy sprawdzałeś oba dyski HDD oraz SSD ?

 

Odpal PC z samym SSD i zobacz czy się wyłączy jak wcześniej.

 

Możesz też sprawdzić wzrokowo stan kondensatorów na płycie głównej oraz jak da radę w zasilaczu.

 

Czy robiłeś może na nim Overclocking ?

 

Dla testu możesz też sprawdzić i odpalić PC bez karty graficznej na zintegrowanej grafice i też zobaczyć czy się wyłącza.

 

Sprawdziłem oba dyski.Nic nie podkręcałem ani nic.Kondensatory wyglądają w miarę normalnie tzn.nie są napuchnięte.Na integrze również się resetuje.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Po opisie zdarzeń raczej w pierwszej kolejności szukałbym winy w zasilaczu.... Czy komputer włącza się samoistnie, czy też restart następuje zaraz po zamknięciu systemu?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Samoistnie resetuje się w momencie korzystania z komputera, natomiast po zamknięciu systemu również samoistnie się włącza bez naciśnięcia przycisku zasilającego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość wrzucenia drugiego zasilacza z tego drugiego pc ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
sam z siebie się uruchamia ponownie po zamknięciu systemu.

Wyłącz ACPI w BIOSie (AHCI raczej nic nie da, poza BSOD, i koniecznością odpalenia na moment w awaryjnym by normalnie to zaczęło działać bez formata). Generalnie chodzi o to by uniemożliwić komputerowi automatyczne wyłączanie komputera, tylko zrobić by robiło się to tak jak dawniej - guzikiem.

Generalnie prawdopodobnie plyta do bani w tym przypadku. Ew. można po wypięciu Power_SW zobaczyć czy nadal będzie to samo. Można na próbę inny guzik podpiąć w to miejsce, np. Reset_SW.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Masz możliwość wrzucenia drugiego zasilacza z tego drugiego pc ?

Zasilacz ze starego PC ma około 8 lat i 420W.Nie jest markowy,więc podejrzewam że na linii 12v będzie jeszcze mniej.

Trochę to chyba ryzykowne :P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...