Skocz do zawartości
Przeuj

Konfiguracja laptop-modem 500mb/s.

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Kupiłem ostatnio laptopa DELL Inspiron 15 5570 posiada on kartę sieciową w standardzie Wi-Fi 802.11 AC. dokładnie jest to karta Intel Dual Band Wireless-AC3165.

Posiadam światłowód od lokalnej sieci w taryfie 500mb/s. Router to Huawei Echolife HG8347R który obsługuje 2×2 MIMO 802.11b/g/n. Jest ktoś w stanie mnie naprowadzić jak je skonfigurować aby puszczało pełny przesył ? Póki co wyniki nie przekraczają 100mb/s pobierania i 55 mb/s wysyłania. Gdy wejdę w ustawienia karty sieciowej to w karcie STAN WIFI mam szybkość ograniczoną do 150mb/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przełączylem dzisiaj na 5GHz ale nadal coś lejkuje router.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

wina rutera - jak obecnie można oferować ruter ze standardem n, który jest już przestarzały zagadka; musi być ruter obsługujący ac, jak karta, do 1gb

 

może jednak chyba? bez znaczenia, a to dlatego że sieć = 500mb = megabitów, a n obsługuje chyba ok 580mb, w praktyce nieco więcej niż połowę, więc ok 300; niemniej ac chyba by pomógł; ponadto chyba były 2 standardy n, 1 starszy obsługiwał do ok 300mb; jeśli ruter ma mimo, i obsługuje tylko n tzn elektronika przestarzała, mimo powinno obsługiwać do ok 800mb

 

nie wiem, czy w polsce, ale np w anglii każdy abonent moze używać własnego rutera\modemu

 

a może pomyłka - może ruter do abonamentu na niższą szybkość, np 100\200mb, itp, nie 500 - w każdym razie wina operatora, nie może oferować rutera który nie obsługuje pełnej szybkości z umowy

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Z tego co autor podał model Routera to ma wyjścia 100Mbit i tylko jeden 1Gbit i do tego Wifi w standardzie N.

Dziwne oferuje takie szybkie łącze a Router dają do 100Mbit... :hmm:

 

"- nadajnik radiowy 802.11b/g/n MIMO 2x2

 

- 2x antena o zysku 2dBi

 

- 1x Ethernet 10/100/1000Mbps

 

- 3x Ethernet 10/100Mbps"

 

Śmiało reklamuj dostawcy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Pomyłka

Edytowane przez Przeuj

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...