Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Adi_000

Wymiana Proceora i5 2540m

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Posiadam procesor Intel Core i5 2540m (rPGA 988B) chcę go wymienić na procesor Intel Core i7 3520m i mam do was takie pytanie czy procesor nowszej generacji bedzie pasował na socket G2 rPGA 988B. Chcę kupić ten procesor ale nie jestem pewien czy będzie pasował

post-605910-15495463073894_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pokaż zakładkę Mainboard z CPU-Z. I podaj model laptopa. Wymiana na i7-3520m niespecjalnie ma w sumie sens. Wzrost wydajności będzie praktycznie niezauważalny i nieprzekroczy pewnie 10% w benchmarkach. Oba procesory mają dwa rdzenie i 4 wątki. i7 ma więcej pamięci cache i wyższe taktowanie.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim pokaż zakładkę Mainboard z CPU-Z. I podaj model laptopa. Wymiana na i7-3520m niespecjalnie ma w sumie sens. Wzrost wydajności będzie praktycznie niezauważalny i nieprzekroczy pewnie 10% w benchmarkach. Oba procesory mają dwa rdzenie i 4 wątki. i7 ma więcej pamięci cache i wyższe taktowanie.

post-605910-15495482349827_thumb.png

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Powinno być OK. Jednak ja bym sie zastanowił nad zmianą na i7-3610qm lub 3630qm. Powinny ruszyć w tym laptopie, a są to procesory czterordzeniowe i ośmiowątkowe.

Zależy do czego potrzebujesz tego laptopa.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ogolnie to do internetu i pogrania w cs'a

 

Ale znowu i7 3630qm ma większe tpd i czy on grzać sie nie będzie za bardzo

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Te Toshiby były nawet sprzedawane z i7: https://westnotebook.hu/toshiba-c850-i7-3630qm-4-gb-ram-640-gb-hd-7670m

Grzać się będzie bardziej, ale jak przy okazji wymiany procesora wyczyścisz chłodzenie i dasz nową pastę, to powinno być OK.

 

SATELLITE C850-12R był sprzedawany z Pentium B960 z tego co widzę, więc chyba i tak maszu już wymieniony procesor ;)

 

Ten laptop ma tylko zintegrowaną kartę graficzną i to ona będzie Cię raczej ograniczać w CSie w tym przypadku. I w tym kontekście wymiana na i7-3520M moze mieć sens, bo ten procesor ma trochę szybszą zintegrowaną kartę graficzną i powinieneś dać radę grać w 1366x768/medium w CSie przy ponad 50 kl/s.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Na tej stronie to można co najwyżej sprawdzić kompatybilność CPU z chipsetem. W przypadku laptopów niekoniecznie ma to przełożenie na fakt, że dany procesor zadziała. Wchodzą ograniczenia BIOSU itd.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...