Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Deimeikos

PS4 Pro czy Slim?

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, przymierzam się do zakupu konsoli ps4, zastanawiam się nad slim lub pro. Czy jest sens kupować pro, gdy nie ma się w posiadaniu tv 4k? Czytałem, że bez telewizora z 4k nie wykorzysta się w pełni możliwości konsoli. Używam monitora AOC i2369Vm. Jak to wygląda ze spadkami fps? ponoć jest widoczna różnica miedzy pro, a slim. Do grania mam PC, konsolę w sumie chce kupić dla gier, które wychodzą wyłącznie na ps4 (Spiderman czy RDR II), zastanawiam się czy pro nie bd jakąś "inwestycja" na przyszłość, stąd moje niezdecydowanie.

 

Mam jeszcze pytanie odnośnie dysku, czy lepszy 1TB czy da się wytrzymać z 500?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez 4k Pro nie ma sensu. Bierz zwykłego Slima i graj. Różnicę w cenie wydaj na gry :)

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jest sens bo w fhd będą lepiej chodziły.

Koszt nieadekwatny do tej różnicy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak masz plan grać w Gran Turismo Sport na konsoli to uprzedzam, że na Slimie są spadki fps w trybie podzielonego ekranu (tryb dla dwóch graczy) na niektórych torach. Nie wiem czy na Pro czasami nie byłaby płynniejsza gra. Moim zdaniem nie ma sensu kupowania teraz PS4. Lepiej poczekać na PS5. Tym bardziej, że ponoć gry z PS4 będą działaś na PS5. Masz PC do grania, ja bym jeszcze rok poczekał na twoim miejscu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez senus czekać dwa lata na konsole chcesz grać to idź i kup tą na którą Cię stać. Pro jest lepsza i tyle. Chcesz gorszą bierz slima

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz konsolę na tu i teraz, to ja jednak wolałbym Xbox One X, chyba że zależy Ci na tytułach wyłącznie dostępnych na PlayStation takich jak seria Uncharted czy Gran Turismo, wtedy najlepiej PS4 Pro.

 

P.S. Szkoda, że nie kupiłeś w promocji. Teraz wersja Pro jest droga bo trochę poniżej 2000 zł. W styczniu zeszłego roku chodziła po 1500 zł, więc 400 zł miałbyś w kieszeni ;P

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz konsolę na tu i teraz, to ja jednak wolałbym Xbox One X, chyba że zależy Ci na tytułach wyłącznie dostępnych na PlayStation takich jak seria Uncharted czy Gran Turismo, wtedy najlepiej PS4 Pro.

 

P.S. Szkoda, że nie kupiłeś w promocji. Teraz wersja Pro jest droga bo trochę poniżej 2000 zł. W styczniu zeszłego roku chodziła po 1500 zł, więc 400 zł miałbyś w kieszeni ;P

Cała seria Uncharted razem z 4 działa bezproblemowo na PS4 fat/slim. Nie jest do nich potrzebna wersja Pro. Ludzie to jest konsola nie PC, tu się uruchamia grę i gra, a nie liczy klatki.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

W Forze grać raczej nie zamierzam, jakoś nie ciągnie mnie do gier wyścigowych, konsolę chcę kupić dla exów jak Spiderman, RDR II, The Last Of Us, Uncharted, czy Horizon. Od zawsze jestem fanem PS, dlatego Xbox odpada. Zastanawiam się czy nie poczekać do wyprzedaży komunijnych, gdzie ponoć ceny maja być niższe,z drugiej storny cena raczej roli nie gra, jestem cierpliwy, do wyprzedaży dam rade na ps4 pro uzbierać, zastanawia mnie tylko czy się opłaca, czy od razu szarpnąć się na slimke.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Każdy ma inne podejście, ja mam Fata od 3-4 lat, dokładnie nie pamiętam i właśnie używam jej do exów. Jak chcesz grać to kupuj teraz Slim, jak będziesz czekał do doczekasz do PS5, która pewnie będzie niewiele droższa niż PS4 Pro, a może kolejny raz będzie tanią konsolą jak PS4.

Moją sztukę kupiłem za 999zł z grą i ostatnio na promocjach była po tyle samo mimo upływu kilku lat. Gołą można kupić na promocjach za 899zł, również cena wyprzedażowa trzyma się już 2-3 lata.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Hmm, poczekam, może ceny spadną, jeżeli nie, to wezmę slimkę, chociaż teraz jej cena też jest kosmiczna, najwyżej poczekam do jakiś wyprzedaży, chociaż nie wiem kiedy będą :D

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jak chcesz trochę więcej grać i masz kasę to bierz prosiaka. Ma on boost mode, a to w wielu grach pomaga utrzymać stabilniejszy lub wyższy fps niż na ps4 slim.

Do tego masz supersampling co w obsługujących go grach poprawia wygładzanie krawędzi i ostrość obrazu.

 

https://www.youtube.com/watch?v=BLFatxFg0nM

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...