Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

woodenPC

Płyta główna z seocetem 1155 czy nowy procesor?

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry!

 

Po paru latach nie ruszania jednostki stwierdziłem, że czas na zmiany i poprosiłem kolegę aby mi złożył po taniości komputer do gier (było to 1,5 roku temu). Niestety GTA 5 czy nawet GTA 4 nie działa przynajmniej poprawnie. Już wiem, że największy problem sprawiają stare jak świat 4 GB RAMu (w 2 modułach DDR3 pewnie najgorsza wersja), więc chciałem to wymienić ale nie będę się bawił w DDR3 w 2019r. I stąd moje pytanie czy jest jakaś płyta główna warta uwagi z wejściami na DDR4 i socetem 1155 (mój procesor intel core i5 2500 cpu 3.30 ghz) czy pozostaje mi tylko wymiana procesora, a co za tym idzie prawie całego komputera? :lol2:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Nie ma takiej płyty. Były ale na dużo nowszy socket 1151 na chipach H110/B150/Z170 =intel 6 Gen.

GTA dusi się przez za małą ilość ram- przede wszystkim , jaka masz kartę graficzną/płytę/zasilacz ?

Ile chcesz wydać na modernizację ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli jak chce wymienić RAM na DDR4 to muszę wymienić procesor z płytą główną? Może ktoś mi polecić jakiś taki komplet wart uwagi?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Gta 5 spokojnie powinno śmigać na i5 2500

 

Ramu oczywiście można dołożyć 8gb to takie minimum do grania.

 

DDR3 posiadam sam i nie widzę z tego powodu przymusu wymiany, bo mają wydajność średnich DDR4 wg programów testujących typu "passmark" :) śmigają najnowsze i najbardziej katujące gry typu AC Odyssey.

 

Jeśli nie działa dobrze gta V to napisz jaką masz kartę graficzną, może to ona niedomaga i ustawienia grafiki/rozdzielczość.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Łatwiej nam zawsze coś doradzić, jak pytający powie dokładnie co ma, ale wróżąc z fusów...

 

Jeśli masz sprawną płytę pod s1155 na jakimś H61/B75 i do tego i5 2500, to warto tam wsadzić 2x4 albo nawet 2x8 jakichś najtańszych DDR3 (1333, 1600). Szybsze nic nie dadzą, bo płyty mają kaganiec na taktowanie. GTA4 czy 5 na pewno będzie działać.

 

Jeśli masz sprawną płytę na Z68/Z77 lub ewentualnie P67, to tym bardziej warto tam wsadzić 2x4 czy 2x8 jakichś szybkich DDR3 (1866, 2133). Można wówczas im ustawić takie taktowanie, nawet warto rozważyć wymianę CPU na i7.

 

Inna opcja to sprzedaż s1155, dobra płyta potrafi pójść używana za 300 zł. Ale to siłą rzeczy większe koszta, konieczność wymiany CPU. Pytanie czy warto bez odpowiedzi aż dokładnie nie powiesz co masz.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Narazie zbieram pieniądze, bo wciąż się uczę i pracuje, zaraz po maturce planuje wypłatę wydać na komputer, mam gtx 1050 gaming 2gb

 

Jak wrócę do domu to wyślę inf odnośnie całego komputerowa. Powinienem być za godzinę

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Oto mój PC:

-intel core i5 2500 cpu 3.30 ghz

-karta graficzna: NVIDIA GeForce GTX 1050 2GB

-2 kości RAM (system pokazjue 4 GB ale nic więcej nie wiem bo są napisy zarysowane)

-płyta główna DELL (z tego co wiem to znajomy który mi to robił kupił komputer DELL z tą płytą i procesorem i na to wmontował resztę

-dysk HDD WDC WD5000AAKX-753CA1 (chyba też jest z tego DELLa)

 

Nie wiem więcej. Dzięki za zaangażowanie! :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Najoptymalniej dokupić bądź zmienić ram by było go 8 GB , upewniając się ile slotów ma płyta itp ...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...