Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Hurin

Procesor 2 gen. + płytę główną

Rekomendowane odpowiedzi

Kupię procesor Sandy Bridge/2 gen. oraz płytę główną do niego, chętnie w zestawie.

 

Wymagania

Procesor: 4 rdzenie, ze względu na budżet raczej i5.

 

Płyta główna

-chipset pozwalający na skorzystanie z iGPU (czyli poza P67)

-minimum 6x SATA, mile widziane więcej

-minimum 2 porty USB 3.0

-rozmiar pełne ATX

 

Planuję wydać na nie około 500-600 zł, ale jestem tu elastyczny, zarówno w górę jak i w dół.

 

EDIT: Nowsze generacje w odpowiedniej cenie oczywiście też wchodzą w grę, ale oferta FreAzYy odpada ze względu na 4x SATA, brak USB 3.0 i mATX.

EDIT2: Oferta od sahiii odpada z dokładnie tych samych względów.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

co prawda inna bajka ale

i5 3350p

h61m s2v b3

 

cena 300zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Będę miał coś idealnego, Asus P8Z77-V LX2. Mam do niej pudełko, maskownice itp.

 

~300 zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drooogo macie . Za 250 pogoniłem z Z77 plus ram .

 

 

Było pisać, chętnie bym wziął :Up_to_s:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Drooogo macie . Za 250 pogoniłem z Z77 plus ram .

tanio sprzedales

 

zeby kupic 1155 mobo tanio masz dwa wyjscia - pierwszy to polowac na okazje, a drugi to kupic matx oemową tanio bo pod 2 gen za 100 dostaniesz plyte - jesli nie zamierzasz krecic to sie bardziej oplaci + dorzucenie do tego jakiegos kontrolera sata/usb jesli nie ma na plycie tylu portow

 

 

bo nawet atx h67 markowe czyli nie oem idą lekko po 250zł

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

tanio sprzedales

 

zeby kupic 1155 mobo tanio masz dwa wyjscia - pierwszy to polowac na okazje, a drugi to kupic matx oemową tanio bo pod 2 gen za 100 dostaniesz plyte - jesli nie zamierzasz krecic to sie bardziej oplaci + dorzucenie do tego jakiegos kontrolera sata/usb jesli nie ma na plycie tylu portow

 

 

bo nawet atx h67 markowe czyli nie oem idą lekko po 250zł

ułańska fantazja

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ułańska fantazja

Ludzie wciąż to kupują bo grają w 60fps.

Miałem ryzen 5 2600 + gtx 1070, które zmieniłem na i7 3770 + rx480 i w większości gier nie widzę najmniejszej różnicy w działaniu na 1080p@60fps a cały nowy komp wyniósł mnie praktycznie tyle co gtx 1070 :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ludzie wciąż to kupują bo grają w 60fps.

Miałem ryzen 5 2600 + gtx 1070, które zmieniłem na i7 3770 + rx480 i w większości gier nie widzę najmniejszej różnicy w działaniu na 1080p@60fps a cały nowy komp wyniósł mnie praktycznie tyle co gtx 1070 :E

no nieźle, bo sam mam zestaw na r5 2600 i też chce zmienic na coś tańszego, lata lecą , brak zapału do tych durnych gier.

 

Do Heroesa 3 wystarczy cos tańszego :D

 

 

Co do kwestii pakowania 250zł za platformę trupa wydaję się być poronionym pomysłem w dobie cen np h110+procesor 4 jajowy. Wychodiz podobnie cenowo, a i coś na gwarancji się trafia

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

no nieźle, bo sam mam zestaw na r5 2600 i też chce zmienic na coś tańszego, lata lecą , brak zapału do tych durnych gier.

 

Do Heroesa 3 wystarczy cos tańszego :D

 

 

Co do kwestii pakowania 250zł za platformę trupa wydaję się być poronionym pomysłem w dobie cen np h110+procesor 4 jajowy. Wychodiz podobnie cenowo, a i coś na gwarancji się trafia

ja skladam kompy ludziom i testuje to taki 7700k @ 5ghz 4/8 gorzej wypada niz 4930k 4,5ghz 6/12 w nowszych grach

 

jedynym minusem jest pobor prądu

 

platforma 7700k idle 35-45W

 

4930k kolo 100W bierze

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

mam 3930K i gigabyte ga-x79-ud5 do oddania. do mobo mam maskownice i chyba nawet kartę wifi i pudełko jeśli jesteś zainteresowany to poszukam.

mam też do tego zestaw 32gb albo 16gb corsairów vengeace 1600 10-10-10-27 w ośmio gigowych kościach. tzn albo 32 albo 16 bo razem nie działają.

pracowało jako stacja graficzna, od lat leży i się kurzy.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

ja skladam kompy ludziom i testuje to taki 7700k @ 5ghz 4/8 gorzej wypada niz 4930k 4,5ghz 6/12 w nowszych grach

 

jedynym minusem jest pobor prądu

 

platforma 7700k idle 35-45W

 

4930k kolo 100W bierze

a płyta pod LGA2011 nowa z chin? bo ceny używek wysokie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

chinskie chyba bez OC - ale są tanie i dzialaja memki ECC-REG (16gb za 100-120zł kupisz)

 

 

PS

ostatnio zauwazylem ze te chinskie plyty 2011 nie sa na chipsetach x79 a h61 :E :E :E

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ej, ale ecc reg na to tylko z xeonami. No chyba że chinczycy coś grubo shakowali.

Chińskie x79 to raczej c602. Skąd wniosek że h61 ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Tylko najtansze wersje maja zablokowane aktualizacje. https://www.rtings.com/monitor/reviews/dell/alienware-aw3225qf  
    • Ja tam wychodzę z założenia, żeby trochę dołożyć do mobo i nie kupować tych najtańszych, jak ktoś siedzi trochę dłużej na podstawce, żeby poniżej jak zajdzie potrzeba móc tam wsadzić coś naprawdę mocnego, mimo że na ten moment kupujemy coś pokroju 7500F. Nie raz widziałem, że ktoś na słabszej płycie, która była tylko 150-200zł tańsza od dużo lepszej, po latach wsadził coś mocniejszego z większą ilością rdzeni i nagle sekcja zamiast 50 stopni ma ponad 80. Więc jak już ktoś się przenosi z AM4 na AM4 to niech aż tak bardzo nie oszczędza na tej płycie, bo później sobie tam wsadzi jakiegoś 8800X3D i nie będzie miał żadnych problemów.  Sam też jak Ty kupiłem 4 lata temu MSI Gaming Plus z tym, że X570 i był to jeden z tańszych X570 z sekcją pewnie gorszą niż wypasione B550 i dałem za nią równo 725zł, ale miała już ALC1220. Siedziałem tam do niedawna na starym Ryzenie 3700X i też mnie trochę kusiło przejście na AM5. Ale do mojego grania stwierdziłem, że wykrzesam jeszcze co się da z AM4, pewnie mnie co niektórzy zjecie, ale kupiłem 5800X3D chyba niecałe dwa tygodnie temu. Na starego 3700X już jest chętny za 450zł na wtorek po świętach, więc potraktujmy to, że dopłata to 750zł. Temperatury na sekcji podczas Cinebenchu mam w okolicach 49-50 stopni, w grach to nawet nie mówię, a widziałem jak niektórzy na płytach 200zł tańszych mieli ponad 80 i jestem zadowolony. Tak więc jak na pewno nie ma co dzisiaj polecać komuś "martwej" podstawki jak ktoś składa zestaw od nowa, ale nie do końca za wszelką cenę trzeba od razu iść w AM5, gdy komuś zależy żeby tanio zrobić upgrade samego procka, no i wszystko zalezy ile ta dopłata wyniesie. Ten 5800X3D w rozdzielczości i fpsach jakich gram starczy mi jeszcze na dość dług, mimo, że ma dwa lata jest naprawdę spoko i dopiero jak mi zacznie brakować mocy ze strony CPU zmienię na AM5 i jakiegoś dobrego X3D. Na ten moment przesiadka z dopłatą 750zł moim zdaniem całkiem w porządku, patrząc na ile zyskałem w grach.
    • Ja się dziwie tym młodym PiSiorom, co dostali posadki w ministerstwach. Ja rozumiem, że jak się kradnie to tak aby nikt nie mógł nas połączyć z tym faktem. Oni podpisywali różne dokumenty swoim nazwiskiem, łamali własne regulaminu/ustawy itd. Przecież te wałki z tym funduszem są tak oczywiste, że głowa mała. Taki Woś czy ten śmieszny Harry Potter z MF byli tylko pionkami w grze.
    • Czemu od razu zakładasz że biogaz ma pokryć zapotrzebowanie niemalże 1:1 a nie zakładasz masy innych inwestycji, które mają zmniejszyć zapotrzebowanie np. na ciepło, czyli termomodernizacje i wspominane nie raz podwyższanie klas energetycznych budynków. Do tego jak najbardziej istnieje możliwość rozbudowy mniejszych źródeł ciepła instalowanych lokalnie.  
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...