Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

owerlord

Trudny wybór płyty głównej

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Obecnie posiadam dwie płyty glówne.

Jedna to: Acer RS880M05

Druga to: Asus M4A79XTD EVO

Teraz pracuje na płycie głównej Acer ale zastanawiam sie czy nie przenieść kompa na Asusa

Problem polega na tym, może tak podam wam argumety broniące i atakujące owe płyty.

 

Płyta Acer

Zalety:

+Ułożenie pamięci ram w singiel channel (czyli moge na przykład dać 3 kości po 2GB)

+Dobra Karta Dźwiękowa (Realtek High Definition Audio)

Wady

-Brak dostępu do zaawansowanych opcji biosu typu OC (podkręcanie)

-Dosyć się grzeje

-Ma jedno PCI X16 które jest zajete przez kartę graficzna a posiadam adapter do USB 3.0 który by działał szybciej na PCIX16 która płyta ASUS posiada drugie wejście

-Stara

-Nie wiem czy jest różnica ale odczuwam że jest wolniejsza od ASUSA

-Dizajn

 

Płyta ASUS

Zalety:

+Dosyć ładna

+Dobre chłodzenie

+Express Gate (szybsze sata dysków)

+Możliwość podłączenia 2 wentylatorów do płyty głównej (mam w odbudowie 4)

Wady:

-Główną wadą jak odrzuca mnie od płyty jest, praca ramu duoal channel (czyli kości mogą być tylko parzyście w slotach co za tym idzie, tracę jedną kość 2 GB i zostaje mi 4GB czyli 2 kosci. To niestety dlamnie zamało)

-Nie jestem pewny czy płyta parcuje prawidłowo

 

Oto dlaczego pisze na forum. Gdyby nie ten [CENZURA] ram dawno bym miał tego ASUSA ale nie chcę mieć 4GB ramu przy systemie windows 7 64 BIT!

Pomóc w wyborze może fakt że lubię słuchać muzyki w jak najlepszej jakości. Nie gram zabardzo w gry, jedynie minecraft albo fortnite. Nagrywam filmy. I przeglądam internet. Aha i pobieram bardzo dużo filmów.

 

Wiem, wiem mógłbym dokupić 2 kości po 4 GB ale teraz trochę krucho z kasą a zamieniać nie chcę tych 3 kości na 2 po 4 GB (oczywiście z dopłacą)

Denerwuję mnie fakt że płyta se leży na poduszce i sie tak marnuję. Wiem mam problem ale nic na to nie poradzę. Jestem rozdarty bo to jest trudny wybór a nie chcę 10 razy zmieniać płyty bo to zabawa z kablami i systemem.

 

Co otym sądzicie? Każda opinia jest mile widziana :przytulasie:

 

Aha i zapomniałem wspomnieć specyfikacje mojego kompa

 

Procesor: AMD Athlon II x4 645 3,1 GHz

Ram: 3 kości po 2GB DDR3

Grafika: NIVIDA GeForce GT 240

Dysk: ST1000DM- 1TB

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Wogle znacie jakiś sposób na zamianę tych pamięci ram (DIMM1: Corsair Dominator CM3X2G1600C8D) 2KOŚCI po 2GB (6GB) na te same ale dwie kości po 4GB (oczywiście z dopłatą)?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaj oby dwie i kup coś porządniejszego...

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

To nie jest takie prostę. Moje podzespoły ciężko się dobierają. Jaką byś płytę wybrał?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dokup jedną kość 2GB i przesiadaj się na Asus. :cool:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

VoxCordi myślisz? Wiesz, nie wiem czy będzie pasowało RAM a pozatym nie wiem czy można dokupić ,bo te 3 kości były w zestawię 6GB. Spróbuję, ale dzięki za opinię :thumbup:

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Ok, sprawa załatwiona. Jestem na Aceru bo z Asusem się coś popsułu i :/ No truno, dziekuje za wszlkie oponie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

  • Tematy

  • Odpowiedzi

    • Jakiś budżet by się przydał.  Sugerujesz, że nie chcesz raczej wymieniać  RAM i tutaj jest problem. Zostając na DDR4 zostajesz na starych płytach, znowu zmieniając na DDR5 wzrastają koszty zakupu. Może zanim cokolwiek zmienisz, podaj całkowity budżet na płytę, procesor, pamięć i grafikę, bo zaraz się okaże, że wystarczy na coś lepszego
    • Jak nie dostrzegasz to nie ma. Zupełnie nie rozumiem tego podejścia, naoogląda się człowiek właśnie gównoburzy na forach i potem się zastanawia, jest, nie ma, jest nie ma. A finalnie odpala i się zastanawia, kurczę, czy ze mną jest coś nie tak. Nie widzę żadnych artefaktów... A no to, może sobie powiększę czcionkę 10x to na pewno będzie widać. No i powiększa, bingo, jest, i już tego nie odzobaczysz, dramat, zakładanie wątków na forach, wyklinanie producenta i kto tam się jeszcze nawinie. Też obawiałem się czcionek w DWF, zanim kupiłem, no bo przecież na tym się nie da w ogóle dokumentu Worda otworzyć, bo człowiek od razu się porzyga. No co, i gucio. Układ pikseli jest jaki i jest, ale jak ktoś mi powie, że widzi jakiś fringing to przy normalnym skalowaniu w windowsie, to po prostu mu nie uwierzę. Też cudowałem z jakimiś wspomagaczami wyświetlania ale po reinstalacji systemu zapomniałem o nich i wcale za nimi nie tęsknię.
    • Może nie tyle co sołtys co od 20 lat pracował w UG na przeróżnych stanowiskach a nawet był kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego. Z tym włodarzem to mi się pomyliło z innym człowiekiem. Wiesz, ja nie z tamtych stron to mi się czasem merdają osoby w głowie co i gdzie kto był  
    • Latem 25-30 to normalka u mnie. Zresztą miło było popatrzeć na te cyferki z RivaTuner, które w Skyrim z ENB pokazywały 45-55 stopni i 80W.
    • https://www.rp.pl/konflikty-zbrojne/art40191731-ukrainska-ustawa-o-mobilizacji-wchodzi-w-zycie-caly-narod-ma-bronic-ojczyzny Ale faszyzm i dyskryminacja , gdybym był przedstawicielem rządu w Polsce to ogłosił bym  że przyjmę każdego Ukraińca który chce mieszkać w Polsce i pracować na jej rzecz , powinniśmy ratować tych ludzi , Żeleński zachowuje się jak Putin i chce wysłać biednych Ukraińców do maszynki mielenia mięsa  Oczywiście wszystkich którzy chcą przyjechać na zasiłek albo przestępców spakować do pociągu i powrót na Ukrainę na front Ukraińska ustawa o mobilizacji wchodzi w życie. Cały naród ma bronić ojczyzny To ukraińskie kobiety nie należą do narodu ?
  • Aktywni użytkownicy

×
×
  • Dodaj nową pozycję...