Skocz do zawartości
Áltair

Nokia 3.1

Rekomendowane odpowiedzi

Mam od wczoraj ten telefon i jest z nim trochę problemów.

 

1. Mam wgrany film .avi z komputera, który bez problemu działał na starczych smartfonach. Tu jak go odpalę z folderu "filmy", to mam info "obecnie nie obsługujemy tego formatu", jednak z folderu "zdjęcia" już działa, ale nie ma dźwięku. Filmy w innych formatach nie odpalają się wcale albo też są bez dźwięku (np. format m2ts). Działa jedynie to, co nagram jako video telefonem. Mam instrukcję po włosku i holendersku, ale nie ma nic tam na temat działających w pełni formatów, jedynie instrukcja, jak odpalić film. W Google na polskiej instrukcji też nie ma o formatach. Ktoś ma ten telefon i testował, jakie pliki video działają bez problemu?

 

2. Jak utworzyć playlistę z muzyką zgraną na fabryczną pamięć telefonu? Intuicyjnie nie da się.

 

3. Mam nową kartę sim (stara jest za duża na ten telefon i nie da się też jej przyciąć), ale ze starym numerem, więc poleciały mi wszystkie kontakty. Zapisuję wszystko na nowo. Czy jak robię to przed folder "kontakty" tym białym plusem w czerwonym kółku, to zapisuje mi się wszystko an telefonie czy na sim?

 

4. Czy przy robieniu zdjęć można ręcznie włączać/wyłączać lampę? Znaczek z prądem jest cały czas na szaro, bez względu na to, czy robię zdjęcie na słońcu czy w ciemnym garażu.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

1. Ze sklepu play zainstaluj mx player odtworzy wszystko.

 

3.zamiast bawić się w ręczne dodawanie kontaktów na jakimś innym telefonie wyeksportuj je do pliku vcf i prześlij na Nokię po bluetooth.

Edytowane przez Fonzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Od grudnia mam telefon "na 5 minut" - czyli Philipsa E106, bo wcześniejszy samsung wpadł mi do wody. Na samsungu dałoby się to zrobić (niestety zepsuł się), ale na tym philipsie nie bardzo.

 

A playera zainstaluję.

 

Dzięki.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

No faktycznie philips demonem pasma 5G to nie jest :-)

 

W takim razie w kontaktach , w opcji ich ustawień będzie gdzieś wybór domyślnej pamięć (obstawiam że domyślnie zapisują się w telefonie).

Edytowane przez Fonzie

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Mx Player działa dobrze - nie ma już problemów z video. Nadal jednak nie wiem, jak zrobić głupią playlistę z muzyką z fabrycznej pamięci :D

 

Przy okazji ile trzyma bateria przy używaniu Nokii średnio 15 min. dziennie (tylko krótkie telefony) i powytłaczanych wszystkich bzdetach? Mam włączone oszczędzanie baterii, jest 100%, a po 3-4 dniach trzeba znów ładować, bo zostaje z 4% baterii. Dla porównania Philips E106 potrafi wytrzymać 2,5 tygodnia przy takim samym użytkowaniu :|

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Porównanie smartfona z 5,2" wyświetlaczem z filipkiem gdzie wyświetlacz jest mikroskopijny.... Nokia 108/208 też pochodzi ponad 2 tygodnie na czuwaniu jak filipek.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli albo mam starą baterię, albo coś jest włączone, czego nie widać. Bo mam włączone tylko oszczędzanie baterii i autoobracanie ekranu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czyli albo mam starą baterię, albo coś jest włączone, czego nie widać. Bo mam włączone tylko oszczędzanie baterii i autoobracanie ekranu.

smartfony trzymają około 1 maks 2 dni, 3-4 to naprawde dobry wynik chocby tylko w czuwaniu. Nokia ma czystego androida, bez bloatware, ale za to czesc apek np. do muzyki czy filmow musisz sam wybrac. Do muzyki zobacz czy foobar ci podpasuje, jest troche specyficzny.

Edytowane przez RaVen01

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

smartfony trzymają około 1 maks 2 dni, 3-4 to naprawde dobry wynik chocby tylko w czuwaniu. Nokia ma czystego androida, bez bloatware, ale za to czesc apek np. do muzyki czy filmow musisz sam wybrac. Do muzyki zobacz czy foobar ci podpasuje, jest troche specyficzny.

 

Jeden, max dwa dni na czuwaniu? Co Ty za smartfony używasz? Mój honor 8 i p9 w trybie tylko dzwonienia i esemesowania czyli głównie w trybie czuwania spokojnie obydwa wytrzymują tydzień czasu.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

smartfony trzymają około 1 maks 2 dni, 3-4 to naprawde dobry wynik chocby tylko w czuwaniu. Nokia ma czystego androida, bez bloatware, ale za to czesc apek np. do muzyki czy filmow musisz sam wybrac. Do muzyki zobacz czy foobar ci podpasuje, jest troche specyficzny.

 

cool średnio 1,5tyg na samym czuwaniu. Naładowany i nie wyłączony leżący w szufladzie. Zenfone 3 jakiś min. tydzień. Na czuwaniu.

Z załączonym wifi

Edytowane przez Petru23

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowane)

smartfony trzymają około 1 maks 2 dni, 3-4 to naprawde dobry wynik chocby tylko w czuwaniu. Nokia ma czystego androida, bez bloatware, ale za to czesc apek np. do muzyki czy filmow musisz sam wybrac. Do muzyki zobacz czy foobar ci podpasuje, jest troche specyficzny.

 

Okazało się, że mój model rzeczywiście mało trzyma. Było to nawet powiedziane na testach na Youtube (ogólnie telefon jest kiepski, nie polecam). Bateria trzyma do 3 dni przy nic nie robieniu. Poleca się co noc włączać telefon do ładowarki. Ale na Samsungach Galaxy mini bateria trzymała mi, przy kilku telefonach dziennie, po 1,5 tygodnia.

Edytowane przez Áltair

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Podbijam, bo telefon znów daje :zadek:

Nie mogę zainstalować na nim żadnych aplikacji (udało mi się bezproblemowo jedynie MX Player). Wchodzę do sklepu Google, wybieram instaluj aplikację X, mam info, że jest zgodna z urządzeniem, które mi wykrywa, daję ok. Kręci się chwilę kolorowe kółko (klepsydra), dosłownie z 10 sekund, i zaraz w miejscu "instaluj" pojawia się "zainstalowano". Ale na dysku nic nigdzie nie ma. Jak chcę ponownie zainstalować aplikację x, to mam info albo że "zainstalowane", albo że jest niezgodne z urządzeniem i nie pokazuje mojego modelu telefonu. Czyli nic nie mogę zainstalować. Co z tym zrobić?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...