Skocz do zawartości

Temat został przeniesiony do archiwum

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

Butrym

Zadanie jest takie, żeby Mafia 3 na maksa chodziła

Rekomendowane odpowiedzi

Czołem !

stary już trochę jestem i nie orientuję się w sprzęcie a raz na jakiś czas lubię zagrać. Zazwyczaj są to starsze tytuły, strategie itp. więc mulastość mojego kompa nie przeszkadzała. Niestety lubię serię MAFIA i odpaliłem jej 3 część. Nie jest dobrze. Co zrobić z tym co mam, żeby po linii najmniejszego oporu (najtaniej) móc pograć na maksa ?

Moja wiedza przestała się w tej dziedzinie rozwijać jakieś 20 lat temu, więc Wasza pomoc mile widziana.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Koniecznie wymiana karty graficznej i zasilacza w zależności od tego na czym to teraz leci. Ewentualnie sprzedaż procesora za około 170-200zł i dołożenie procesora i5 za kwotę około 300-350zł.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Czołem !

stary już trochę jestem i nie orientuję się w sprzęcie a raz na jakiś czas lubię zagrać. Zazwyczaj są to starsze tytuły, strategie itp. więc mulastość mojego kompa nie przeszkadzała. Niestety lubię serię MAFIA i odpaliłem jej 3 część. Nie jest dobrze. Co zrobić z tym co mam, żeby po linii najmniejszego oporu (najtaniej) móc pograć na maksa ?

Moja wiedza przestała się w tej dziedzinie rozwijać jakieś 20 lat temu, więc Wasza pomoc mile widziana.

 

9900K + 2080TI

Będziesz miał z zapasem na część 4

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Bez 8 wątkowego i7 nie ma mowy o stabilnych 60fps no i potrzebujesz znacznie mocninejsze GPU. Ogólnie cały komputer do zmiany.

 

Ale jeśli zadowala cię 30-40fps w maxymalnych detalach to wystarczy do tego i3 zmienić GPU na np. gtx 1060

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Iri,

chyba tak zrobię. Nie chcę ruszać płyty głównej bo zrobi się z tego budowa zestawu od nowa. Kupno nowego procesora i wydajniejszej karty graficznej jest chyba w moim zasięgu np. i5-4590 + GTX 970. Może dodam do tego RAM lub idąc za radą lukadd szarpnę się na i7.

Właśnie zrobiłem test w 3D Mark i wyszło mi coś takiego :

 

"447 IN Time Spy (V1.0)" z czego Graphics Score = 394, Graphics test 1 = 2.61 FPS, Graphics test 2 = 2.23 FPS . Mizernie. :(

 

Jeżeli ktoś ma coś do dodania - będę wdzięczny.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

A w jakiej rozdzielczości ten max ma być? FHD?

 

Możemy tak założyć. Patrzę na 22" BENQ GW2450HM.

 

Koniecznie wymiana karty graficznej i zasilacza w zależności od tego na czym to teraz leci. Ewentualnie sprzedaż procesora za około 170-200zł i dołożenie procesora i5 za kwotę około 300-350zł.

 

Co do zasilacza to sprawdziłem : Tracer Highlander 550 W. - do wymiany ?

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dobra,

pewnie piszę już tylko do siebie.

Uznaję, że dokonam zakupu, który będzie ostatnim wzmocnieniem zestawu na płycie B85-G43. To znaczy, że

 

1. będę szukał procesora Intel i7-4790 czy coś takiego na podstawce 1150. Za jakieś 750 zł (-cena mojego procka) powininem to ogarnąć.

2. Do tego trzeba będzie kupić dobre, ciche chłodzenie. Doradźcie pls co to może być ? Coś takiego znalazłem. https://allegro.pl/oferta/chlodzenie-silentiumpc-fera-3-he1224-v2-7622270266 (do 150 zł)

3. Do tego mocniejsza karta graficzna np. MSI GTX 970 https://allegro.pl/oferta/msi-gtx-970-tf-gaming-oc-4gb-gddr5-box-sklep-gwar-7433235818 (650 zł)

 

Biorąc pod uwagę cenę sprzedanych części powinienem się wyrobić w budżecie 1000-1200 zł oczywiście ryzykując kupno używek.

 

Będę wdzięczny za zwrócenie uwagi, jeśli piszę jakieś bzdury.

 

Z góry dziękuję.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast starego GTX 970 szukaj GTX 1060, a jeśli ma być taniej to szukaj Xeon E3-1231v3 (około 500zł) praktycznie to samo co 4770, a różnica w cenie duża.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast starego GTX 970 szukaj GTX 1060, a jeśli ma być taniej to szukaj Xeon E3-1231v3 (około 500zł) praktycznie to samo co 4770, a różnica w cenie duża.

 

Dzięki za cenne podpowiedzi i naprowadzenie w którą stronę iść z reanimacją muła. Zapewne tak zrobię.

 

Wszystkiego dobrego.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za cenne podpowiedzi i naprowadzenie w którą stronę iść z reanimacją muła. Zapewne tak zrobię.

 

Wszystkiego dobrego.

Zamiast szukać uzywki trupa 970 poszukaj RX570 teraz w xkom bodajże byly promocje koło 600zł. Zawsze to nowa karta z gw.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

Zamiast szukać uzywki trupa 970 poszukaj RX570 teraz w xkom bodajże byly promocje koło 600zł. Zawsze to nowa karta z gw.

 

Dzięki. Z pewnością sprawdzę. W całym planie najbardziej nie podobało mi się kupowanie używki GPU.

Udostępnij tę odpowiedź


Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...